2021202020192018201720162015201420132012201120102009


26/12/2013
Ориентация на клиента

Тренинг для сотрудников Харьковской ОУНБ

26 декабря 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки прошёл тренинг для сотрудников на тему «Ориентация на клиента». Цель тренинга: повысить эффективность работы библиотеки посредством совершенствования навыков клиент-ориентированного подхода.

 

23/12/2013
Нові книги для бібліотек Харківщини

У 2013 році Харківська обласна універсальна наукова бібліотека за державною програмою поповнення фондів публічних бібліотек україномовною літературою згідно наказу Міністерства культури України №839 від 06.09. 2013 року отримала 12 631 примірників книг на загальну суму 455 740 грн. 70 коп.

 

19/12/2013
Чудо зимней ночи

Беседа ко Дню святого Николая Чудотворца

19 декабря 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной библиотеки вновь собрались на уже традиционную встречу ее читатели из Территориального центра социального обслуживания одиноких нетрудоспособных граждан Червонозаводского района г. Харькова. Темой беседы под названием «Чудо зимней ночи» стал один из самых светлых семейных праздников – День святого Нико лая Чудотворца.

 

18/12/2013
Формування бібліографів-професіоналів в умовах інформаційного суспільства

Вебінар в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці

18 грудня 2013 року в ХОУНБ відбувся вебінар на тему «Формування бібліографів-професіоналів в умовах інформаційного суспільства», який підготували співробітники регіонального інформаційного центру «Харківщина» бібліотеки. В ньому взяли участь бібліотекарі з Вовчанського, Балаклійського, Дергачівського, Кегичівського, Лозівського районів та міст Ізюм і Чугуїв Харківської області.

 

12/12/2013
Новогодний креатив

Накануне Нового года в отделе технической и сельскохозяйственной литературы Харьковской областной универсальной научной библиотеки работает выставка креативных идей.

 

11/12/2013
Моє право вибору

Інформаційна година

11 грудня 2013 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках Всеукраїнського тижня права пройшла інформаційна година «Моє право вибору». Її відвідали студенти Харківського училища культури. Також на інформаційній годині були присутні представники Юридичного департаменту Харківської обласної державної адміністрації.

 

11/12/2013
Грани любви

Литературно-музыкальный вечер

11 декабря 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки на литературно-музыкальный вечер «Грани любви» собрались поклонники одного из самых проникновенных, но незаслуженно забытых в наше время музыкальных жанров – русского романса. Исполнителями произведений, затрагивающих самые чувствительные струны души, выступили учащиеся школы искусств для подростков и взрослых.

 

06/12/2013
В бібліотеку за новими знаннями

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці завершився черговий цикл занять в рамках проекту «Відкрий для себе Інтернет»

З 2 по 6 грудня 2013 року Регіональний тренінговий центр ХОУНБ запросив на навчання в рамках проекту «Відкрий для себе Інтернет» за підтримки програми «Бібліоміст» чергову групу відвідувачів бібліотеки, які цікавляться сучасними комп’ютерними технологіями, але досі не мали можливості познайомитися з ними ближче. На цей раз це були читачі відділу технічної і сільськогосподарської літератури – активні учасники Міського клубу садівників.

 

05/12/2013
Оптимист, который не хотел жить

Інформаційна година

85-летию со дня рождения гениального актера и режиссера Леонида Быкова была посвящена очередная встреча в стенах ХОУНБ 5 декабря 2013 года, которую традиционно посетили постоянные гости библиотеки из Территориального центра социального обслуживания одиноких нетрудоспособных граждан Червонозаводского района г. Харькова.

 

03/12/2013
Сучасний бібліотекар – хто це?

Вероніка Ручка – фіналіст проекту „Сучасний бібліотекар”

Більшість людей, мабуть, вважають, що робота бібліотекаря полягає лише у видачі книг, і при розмові з ними можна почути таку фразу як: «Хм, що там робити, сидиш собі книги видаєш!» або ще й таке «А що на бібліотекаря вчитися потрібно?». І ніхто навіть не здогадується, чим ми займаємося насправді. Якщо чесно, раніше я теж так думала та, майже з першого робочого дня, мої погляди кардинально змінилися, особливо після участі в конкурсі від програми «Бібліоміст» «Сучасний бібліотекар». Декілька днів тому я повернулася з Києва після 14-денної конференції і вирішила поділитися з вами своїми враженнями.

 

30/11/2013
В ХОУНБ завершився перший цикл тренінгів для працівників бібліотек-переможців конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету»

З 25 по 29 листопада 2013 року Харківська обласна універсальна наукова бібліотека знов стала місцем проведення тренінгу для бібліотекарів, чиї установи перемогли в четвертому та п’ятому раундах конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст». Він став завершальним у серії тренінгів першого циклу, які проходили в ХОУНБ з вересня по листопад цього року.

 

20/11/2013
Увага! Новий конкурс!Конкурс проектів розвитку електронного урядування

Інформаційний веб-дайджест

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та Міністерство культури України в рамках програми «Бібліоміст» оголошують конкурс проектів розвитку електронного урядування з залученням модернізованих бібліотек.

 

14/11/2013
Кабачок страны советов

Літературно-музична година

14 ноября 2013 года Харьковскую областную универсальную научную библиотеку вновь посетили ее постоянные читатели – подопечные территориального центра социального обслуживания одиноких нетрудоспособных граждан Червонозаводского района г. Харькова. На этот раз темой встречи под названием «Кабачок страны советов» стал юмор советского периода и, в частности, популярнейшая ТВ-передача «Кабачок 13 стульев».

 

12/11/2013
В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці завершився тренінг «Орієнтація на клієнта» в рамках програми «Бібліоміст»

11 та 12 листопада 2013 року Харківська обласна універсальна наукова бібліотека стала місцем проведення цікавого для усіх небайдужих до бібліотечної справи тренінгу «Орієнтація на клієнта», ведучим якого був Олександр Патрушев (м. Москва), фахівець з питань загального менеджменту та теорії і практики управління та тренер CBSD (Центру розвитку ділових навичок).

 

11/11/2013
Заложники малых градусов

Информационный видео-час

8 ноября 2013 года сотрудники Харьковской областной универсальной научной библиотеки провели мероприятие на «выезде». Им стал информационный видео-час «Заложники малых градусов», убедительно доказывающий вред алкоголя для человеческого организма. Слушателями его стали студенты Харьковского гидрометеорологического техникума.

 

06/11/2013
Государство, которое мы потеряли

96 лет назад на мировой карте появилась новое государство – Союз Советских Социалистических Республик.

И хотя этой страны не существует уже более двух десятилетий, СССР продолжает жить в сознании миллионов людей – и тех, кто считает его распад катастрофой, и тех, кто уверен, что его исчезновение было благом.

 

01/11/2013
В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці завершився черговий цикл занять в рамках проекту «Відкрий для себе Інтернет»

З 28 жовтня по 1 листопада 2013 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках проекту «Відкрий для себе Інтернет» тривали заняття для читачів будь-якого віку, що бажають підвищити рівень своєї комп’ютерної грамотності та стати справжніми знавцями сучасних технологій.

 

28/10/2013
Шел бой святой и правый

28 октября 1944 года – одна из самых выдающихся страниц в истории Украинского государства. Именно в этот день Украина была окончательно освобождена от немецко-фашистских захватчиков.

 

23/10/2013
В Харківській ОУНБ розпочався “Креативний листопад ідей”

Так називається книжкова виставка, розгорнута у відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

17/10/2013
Увага! Новий конкурс!

Інформаційний веб-дайджест

Фонд майбутнього України оголосив Перший національний грантовий конкурс “Інтелектуальний капітал України” на отримання фінансової підтримки проектів, які орієнтовані на створення і підвищення інтелектуального капіталу України, приєднання України до світових інтелектуальних процесів.

 

16/10/2013
Закони, які нас захищають

Зустріч з представниками Харківської громадської організації незрячих юристів

16 жовтня 2013 року об 11-00 в читальному залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках обласного Дня права пройде зустріч зі співробітниками Харківської громадської організації незрячих юристів під загальною назвою ''Закони, які нас захищають''.

 

16/10/2013
В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч з адвокатом Харківської громадської організації незрячих юристів

В рамках обласного Дня права 16 жовтня 2013 року співробітники Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки запросили на зустріч під назвою «Закони, які нас захищають» адвоката Харківської громадської організації незрячих юристів О. Л. Лепетюка. На неї прийшли не тільки постійні читачі бібліотеки, але і усі зацікавлені в тому, щоб більше дізнатися правовий статус громадянина в нашій державі.

 

16/10/2013
Перше знайомство з бібліотекою

Харківську обласну універсальну наукову бібліотеку відвідали студенти Харківського училища культури

Читачів Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки стало більше: 16 жовтня 2013 року з ознайомлювальним візитом до неї завітали студенти ОКЗ «Харківське училище культури». Для них була проведена екскурсія по всім відділам бібліотеки.

 

11/10/2013
В ХОУНБ пройшов черговий тренінг для співробітників бібліотек-переможців конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету»

З 7 по 11 жовтня 2013 року співробітники Регіонального тренінгового центру Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки провели черговий тренінг для працівників бібліотек, яким пощастило стати переможцями четвертого та п’ятого раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст». В ньому взяли участь співробітники ЦБС Московського та Орджонікідзевського районів м. Харкова.

 

09/10/2013
Телефонное хулиганство: «пранкеры» вышли на тропу войны

Інформаційно-правова година

Всегда ли шутка остается безобидной шуткой или же в некоторых случаях она превращается в нечто совсем другое? Поговорить на эту тему 9 октября 2013 года сотрудники городского абонемента ХОУНБ пригласили студентов Харьковского колледжа государственного университета информационно-коммуникативных технологий.

 

09/10/2013
Харківську обласну універсальну наукову бібліотеку відвідав керівник Харківської громадської організації незрячих юристів

9 жовтня 2013 року до Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки завітав керівник Харківської громадської організації незрячих юристів О. Л. Лепетюк, який розповів відвідувачам бібліотеки про можливості отримання ними безкоштовної правової допомоги.

 

08/10/2013
На Харківщині серед бібліотекарів області пройшли змагання по боулінгу

Цього року Департамент культури і туризму Харківської ОДА та Харківська обласна унверсальна наукова бібліотека вирішили відзначити Всеукраїнський день бібліотек у новому форматі, влаштувавши для бібліотекарів області змагання по боулінгу.

8 жовтня 2013 року відбулося нагородження бібліотечних працівників Харківської області, приурочене до Всеукраїнського Дня бібліотек. Почесні грамоти і Подяки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради вручив Директор департаменту культури та туризму ХОДА Дмитро Кузнєцов.

 

07/10/2013
Работа за границей: потенциальные опасности

Лекция в рамках информационного видео-дайджеста «Правова абетка для тінейджерів»

7 октября 2013 года в рамках цикла «Правова абетка для тінейджерів» прошла еще одна лекция на тему «Работа за границей: возможные опасности». Она была организована сотрудниками городского абонемента ХОУНБ для старшекурсников Харьковского колледжа государственного университета информационно-коммуникативных технологий.

 

30/09/2013
Рецепты на любой „Смак”

Новые поступления

Книжный фонд отдела технической и сельскохозяйственной литературы Харьковской областной универсальной научной библиотеки пополнился новыми изданиями – 25-ю книгами кулинарной коллекции программы «Смак», изданными „Видавничим домом „Амфора”.

 

28/09/2013
Літературний уік-енд

Вечір поезії в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці

28 вересня 2013 року о 18-00 в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці пройшов літературний вечір, присвячений сучасній поезії Харківщини. Захід проводився в рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

 

26/09/2013
Поет глибокої національної традиції

В. Боровий – 90!

Серед наших земляків небагато можна знайти таких патріотів рідного краю, як Василь Боровий, якому сьогодні виповнюється 90 років. Цю визначну подію не могли оминути увагою співробітники РІЦ «Харківщина» Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, які облаштували виставку під назвою «Поет глибокої національної традиції», присвячену 90-річному ювілею видатного харківського прозаїка та поета. Виставка діє з 26 вересня по 1 жовтня 2013 року.

 

25/09/2013
Під тяжким гнітом фашизму

Літературно-патріотична година

25 вересня 2013 року для студентів Харківського коледжу Державного університету інформаційно-комунікативних технологій співробітники міського абонементу провели літературно-патріотичну годину «Під тяжким гнітом фашизму», присвячену 70-річчю визволення Харкова та Харківської області від німецько-фашистських загарбників.

 

25/09/2013
„Сучасна бібліотека: рухаємось вперед!”

24-25 вересня 2013 року у Києві, в НСК ''Олімпійський'' відбувся третій ярмарок бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед”.

Основною темою цьогорічної події стало віднайдення шляхів забезпечення стійкого розвитку бібліотечної галузі та подальшого впровадження нових послуг у бібліотечних закладах різного рівня. У ярмарку взяли участь майже 600 представників бібліотечної галузі зі всієї України, серед яких були і 24 представники бібліотечної спільноти Харківщини.

 

20/09/2013
Навчання для переможців конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету».

В регіональному тренінговому центрі при Харківській обласній науковій бібліотеці з 16 по 20 вересня 2013 року пройшов цикл лекций для переможців четвертого і п'ятого раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету», який вже четвертий рік успішно реалізує в Україні програма «Бібліоміст».

 

17/09/2013
Оголошено 13 раунд Конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадамиБібліотеки та охорона здоров’я

Інформаційний веб-дайджест

13-й раунд конкурсу реалізується в партнерстві з проектом «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» та програмою «Здоров’я жінок України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

09/09/2013
Книги, которые устали ждать…

Книги стали частью дизайна в вашей квартире? Ваш дом больше похож на библиотеку? А, может, у Вас есть книги, которые устали ждать, когда их откроют? Вас захлестнули эмоции по поводу прочтенной книги, а обсудить не с кем? Хватит книгам пылиться на полках! Они устали ждать!

 

05/09/2013
Писатель, партизан и командир

Лев Абрамович Галкин - 100 лет со дня рождения

С 5 по 9 сентября 2013 года посетители библиотеки имеют уникальную возможность познакомиться с жизнью и литературным наследием известного харьковского прозаика и поэта Льва Галкина (1913-1992) благодаря книжной выставке «Писатель, партизан и командир», организованной сотрудниками Регионального информационного центра «Харьковщина» Харьковской областной универсальной научной библиотеки.

 

28/08/2013
Харківська обласна універсальна наукова бібліотека однією з перших отримала екземпляр нової книги К. Кеворкяна «Книга о книгах. Очерки истории советской интеллигенции»

28 серпня 2013 року в малій залі Харківської філармонії відбулася урочиста презентація нового твору керівника відомого харківського відеоканала «Перша столиця» та депутата Харківської міськради К. Кеворкяна під назвою «Книга о книгах. Очерки истории советской интеллигенции». Це видання з дарчим написом самого автора вже отримали співробітники Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

20/08/2013
У Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці завершився тренінг «Адвокація в бібліотеці» в рамках програми «Бібліоміст»

19-20 серпня 2013 року в Харківській обласній універсальній бібліотеці в рамках програми «Бібліоміст» відбувся тренінг «Адвокація в бібліотеці», який проводив сертифікований тренер з питань соціальної комунікації та керівник експертної групи «Бюро аналізу політики» (м. Суми) В. Бобиренко.

 

19/08/2013
19-20 серпня 2013 року у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці пройде тренінг ''Адвокація в бібліотеці''

19-20 серпня 2013 року у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться тренінг ''Адвокація в бібліотеці'', який проводить Сумська громадська організація «Бюро аналізу політики» на замовлення програми ''Бібліоміст''. Цей дводенний захід розрахований на широку аудиторію - представників сільських/міських філій, районних/міських бібліотек, обласних бібліотек. Головним у відборі учасників є бажання отримати знання і навички з адвокації.

 

08/08/2013
Та, що пильнувала ватри

Книжкова виставка до дня пам’яті Лесі Українки (1871-1913)

З 1 по 12 серпня 2013 року в читальному залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки усі справжні шанувальники вітчизняної літератури мають змогу відвідати книжкову виставку «Та, що пильнувала ватри», присвячену 100-літтю з дня смерті видатної української поетеси Лесі Українки.

 

01/08/2013
В Харківській обласній науковій бібліотеці завершились тренінги з е-послуг

В липні 2013 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся заключний цикл тренінгів “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування” за проектом програми “Бібліоміст” для бібліотекарів та громадських організацій Харкова.

 

01/08/2013
Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє

Харківська ОУНБ взяла участь у Луганському Міжрегіональному Ярмарку бібліотечних інновацій

24-25 липня 2013 року у Луганську проходив Міжрегіональний ярмарок ''Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє'', на якому були представлені послуги та проекти, що реалізуються для місцевих громад бібліотеками Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей.

 

29/07/2013
Л. Дашвар «Молоко з кров’ю»

Лозівська юнацька бібліотека бере участь у Всеукраїнському конкурсі буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі»

Пропонуємо вашій увазі відеоролик до книги Л. Дашвар «Молоко з кров’ю», створений співробітниками Лозівської юнацької бібліотеки в рамках Всеукраїнського конкурсу буктрейлерів, започаткованого Українською бібліотечною асоціацією, Державною бібліотекою України для юнацтва та Донецькою обласною бібліотекою для юнацтва.

 

23/07/2013
Создай себе настроение!

Садовый антураж своими руками (Книжная выставка)

В отделе технической и сельскохозяйственной литературы Харьковской областной универсальной научной библиотеке развернута книжная выставка для всех, кто наделен фантазией, определенными дизайнерскими способностями и умелыми руками.

Желание творить появляется время от времени у каждого из нас.
Что уж говорить о садоводах, которые и так привыкли все делать своими руками.

 

19/07/2013
Нові комп’ютери на шляху до бібліотек Харківщини

19 липня 2013 року в ХОУНБ пройшов тренінг для IT-спеціалістів з бібліотек-переможниць I-III раундів конкурсу програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету»

19 липня 2013 року, в читальному залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся тренінг, на який були запрошені системні адміністратори (IT-спеціалісти) районних та міських ЦБС Харківщини та м. Харкова, що вже мають досвід ефективного впровадження Інтернет-послуг на протязі попередніх раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету», оголошеного в рамках програми «Бібліоміст». Тренінг проводив його координатор О. Шлеєнков.

 

18/07/2013
18 липня 2013 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці пройде День права

Як показує практика, добре знання тонкощів законодавства потрібно не тільки тим, хто зробив юриспруденцію своєю професією, але і кожному з нас у повсякденному житті. Тому у четвер, 18 липня 2013 року, Харківська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує своїх читачів, а також усіх зацікавлених, отримати докладну інформацію про свої права і свободи, зокрема, права жінок, національних меншин, право на доступ до інформації, вибір місця проживання, захист своїх прав у суді та органах МВС, та дізнатися ще багато цікавого.

 

17/07/2013
Всеукраїнський конкурс «Бібліотека 2013 року»

Президією УБА оголошено щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року» серед бібліотек України.

 

17/07/2013
Ще один крок до бібліотеки майбутнього

У Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся тренінг з розробки веб-сайтів та роботи з Інтернет-ресурсами від освітньої платформи EDUKIT

16-17 липня 2013 р. у читальному залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов тренінг, присвячений розробці веб-сайтів та ефективній роботі з віртуальними ресурсами на базі освітньої платформи України «EDUKIT». Проводили його тренери цього проекту Д. Рижкова та А. Федорчук, а в якості слухачів були запрошені співробітники районних ЦБС Харківської області, що в подальшому зможуть використовувати отримані навички в діяльності своїх бібліотечних установ, адже на сьогоднішній день жодна з них не може повноцінно виконувати свої культурні та просвітницькі функції без того, щоб мати власний Інтернет-сайт.

 

12/07/2013
В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці тривають тренінги проекту «Сучасний бібліотекар – хто це?» в рамках програми «Бібліоміст»

Майже півроку тому за підтримки програми «Бібліоміст» стартував конкурс «Сучасний бібліотекар – хто це?». Його мета – допомогти бібліотекарям оволодіти новими інформаційними технологіями, зробити їх провідниками змін в бібліотечній справі, змінити ставлення читачів до бібліотеки як до чогось старомодного, усталеного, традиційного, адже в уяві багатьох з нас вона залишається лише місцем зберігання книг, газет та журналів.
Зараз у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці продовжується цикл тренінгів в рамках цього проекту. Перший етап – чвертьфінал конкурсу - триває з 10 червня по 12 липня. Завдяки йому працівники бібліотек мають змогу підвищити свою кваліфікацію, отримати нові знання та впевнено почувати себе в світі, який все більше комп’ютеризується.

 

11/07/2013
Захід на замовлення

«Три плюс два» - роман на полвека

В по-настоящему летнюю атмосферу радости, веселья и оживления смогли окунуться подопечные Территориального центра социального обслуживания одиноких нетрудоспособных граждан Червонозаводского района г. Харькова, для которых 11 июля 2013 года сотрудники читального зала Харьковской областной универсальной научной библиотеки подготовили и провели интересный информационный час «Три плюс два» - роман на полвека», посвященный знаменитой и любимой всеми нашими соотечественниками романтической комедии.

 

09/07/2013
Курская битва. Белгородско-Харьковская операция. Начало победной поступи освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков

Круглый стол

О героическом и нетленном подвиге наших воинов, участвовавших в битве на Курской дуге 5 июля 1943 г., вспоминали участники круглого стола «Курская битва. Белгородско-Харьковская операция. Начало победной поступи освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков», который прошел 9 июля 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки. На нем присутствовали представители Харьковского областного комитета Международного украинского союза участников войны, СМИ, общественных организаций, а также молодежь, интересующаяся историей своей страны. Мероприятие приурочено к 70-летию освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков.

 

04/07/2013
Так зачем же люди летом отправляются на Юг?

Книжная выставка

«Обійшов весь білий світ! Гутен таг! Адью! Привіт!
Та миліш мені за рай Слобожанський рідний край!»

Вот и наступило лето, период каникул и отпусков, когда всем нам хочется расслабиться после напряженного рабочего и учебного года, получить приятные впечатления, укрепить здоровье, набраться энергии. Однако, прежде всего, необходимо определиться с тем, куда же отправиться отдохнуть. Решить эту дилемму вам поможет книжная выставка «Так зачем же люди летом отправляются на Юг?», которая проходит с 1 по 5 июля в Региональном информационном центре «Харьковщина» Харьковской областной универсальной научной библиотеки.

 

02/07/2013
Флористика – живопис без пензля і фарб

Виставка

Слово „флористика” вже добре відоме широкому загалу людей. Звичайно, перше, що спадає на думку – розкішні букети та композиції з живих або засушених квітів. Уже стали традиційними й звичними щорічні конкурси флористів, численні школи ікебани. Але мало хто здогадується, що квітами та рослинами можна ... малювати.
У відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки розгорнуто книжкову виставку та відкритий перегляд літератури, присвячені флористичному живопису.

 

02/07/2013
Захід на замовлення

Іронія долі Лії Ахеджакової

Кажуть актор – не професія, а покликання. Підтвердженням цієї відомої аксіоми є доля акторки Лії Ахеджакової, яка в цьому році святкує свій 75-річний ювілей. Саме цій події був присвячений захід на замовлення «Іронія долі Лії Ахеджакової», що пройшов 2 липня 2013 року в читальному залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки для її постійних відвідувачів із Територіального центру соціального обслуговування самотніх непрацездатних громадян Червонозаводського району м. Харкова.

 

27/06/2013
Конституція України – правовий фундамент стабільності держави

Книжкова виставка

Право є однією з найважливіших галузей знання, адже саме закони регламентують життя суспільства в усіх його сферах від державної діяльності на міжнародному рівні до вирішення актуальних життєвих проблем кожної людини. Основою законодавчої діяльності в нашій країні є Конституція.
Саме Дню Конституції України, який ми святкуємо 28 червня, присвячена книжкова виставка «Конституція України – правовий фундамент стабільності держави», яку 25 червня 2013 року презентували співробітники читального залу Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.
27 червня виставку відвідали майбутні фахівці з конституційного права – курсанти Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ України при Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого. Вони прослухали інформацію стосовно тематики представлених видань і мети виставки та самостійно ознайомились з літературою.

 

20/06/2013
В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці продовжуються тренінги з е-урядування

18-20 червня 2013 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки продовжено цикл тренінгів, спрямованих на оволодіння навиками роботи з електронними адміністративними та неадміністративними послугами для бібліотекарів та громадських організацій Харкова за проектом “Бібліоміст”.

 

19/06/2013
Публічні бібліотеки – мости до е-урядування

Круглий стіл

18 червня 2013 року в регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, створеному за програмою “Бібліоміст” відбувся круглий стіл „Публічні бібліотеки – мости до е-урядування”.

 

17/06/2013
Книги-ювіляри 2013 року

Книжкова виставка

Ювілей… Це завжди тепло, завжди радість, завжди гарний настрій. Але, як не дивно, ювілярами бувають не тільки люди, але і книги. Саме тим з них, що у 2013 році святкують «круглу» річницю з дня свого народження, тобто дати виходу в світ, і присвячена виставка «Книги-ювіляри 2013 року», що розташована у залі каталогів Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.
З 3 по 27 червня кожний читач бібліотеки має змогу ознайомитися зі скарбами світової мудрості, які і зараз не втратили своєї привабливості для наших сучасників.

 

17/06/2013
Людские судьбы на фоне войны и мира

Информационный час

Близится очередная годовщина трагической даты – начала Великой Отечественной войны, унесшей миллионы жизней. Дорогой ценой заплатил наш народ за светлый миг победы, ведь горе тогда поселилось практически в каждой семье. Годы лихолетья навсегда остались не только в памяти ветеранов, проявлявших порой чудеса героизма, и родных тех, кто до последнего вздоха защищал родную землю или погиб в неволе от голода и лишений, но и тех, кто в то время был ребенком и особенно остро ощущал весь ужас происходящего.
Среди них был и народный артист СССР Василий Лановой, который в семилетнем возрасте пережил немецкую оккупацию. В дальнейшем это отразилось на всей его судьбе, и именно об этом шла речь на мероприятии, посвященном его жизни и творческому пути, который состоялся 17 июня 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки.

 

13/06/2013
Публічна бібліотека – соціально-комунікативний та інформаційний центр громади

Засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС

13 червня 2013 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС на тему: „Публічна бібліотека – соціально-комунікативний та інформаційний центр громади”.

 

10/06/2013
Зв’язки з мас-медіа та основи піару для публічних бібліотек

10 червня 2013 року програма «Бібліоміст» у співпраці з громадською організацією «Центр медіареформ» провела на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки одноденний тренінг по роботі зі ЗМІ та піару бібліотек. У тренінгу взяли участь працівники публічних бібліотек Харкова та Харківської області.

 

07/06/2013
Чергове заняття в рамках проекту «Відкрий для себе Інтернет»

З 3-го по 7 червня в Регіональному тренінговому центрі ХОУНБ пройшли заняття для користувачів бібліотеки в рамках проекту «Відкрий для себе Інтернет».

 

06/06/2013
Захід на замовлення

45 – баба ягодка опять Комедии Леонида Гайдая «Бриллиантовая рука» – 45 лет

6 июня 2013 года в читальном зале Харьковской ОУНБ состоялась встреча с постоянными пользователями библиотеки из Территориального центра социального обслуживания одиноких нетрудоспособных граждан Червонозаводского района г. Харькова. Она была посвящена фильму Леонида Гайдая «Бриллиантовая рука».

 

03/06/2013
Грайлива веселка ірисів

Виставка-букет

Квіти... Чи є у світі щось привабливіше, ніж цей барвистий дарунок природи?
З давніх давен ростуть біля чепурних, побілених українських садиб, вони стали частиною нашої культури, нашим надбанням. І з-поміж них не можна не помітити струнких, гордих і трішечки магічних ірисів. Глянеш на цей дивоквіт і все навколо здається синьо-зеленим морем...
Саме цим величним красеням була присвячена книжкова виставка-букет, розгорнута у відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

27/05/2013
Захід на замовлення

Секреты хорошего настроения

От чего зависит хорошее настроение человека?
Иногда бывает достаточно самой малости, например, вкусного завтрака, появления за окном солнечного зайчика или полученной неожиданно большой зарплаты, повышения пенсии гривен на 300, долгожданного телефонного звонка, произнесенного с утра ласкового слова, чтобы стало на душе хорошо и спокойно.
Обо всем этом шла речь на встрече в Харьковской ОУНБ, которая состоялась 27 мая 2013 года.

 

24/05/2013
Вивчаємо новітні технології

З 20 по 24 травня 2013 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов тренінг за модулем «Технології веб 2.0 для бібліотек і користувачів:нові можливості розвитку середовища».

Для участі в навчанні було запрошено представників ЦБС області, переможців 3-х раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету»

 

22/05/2013
Веб-конференція «Порівняння вигод і втрат від приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію з ЄС» відбудеться у Харкові в рамках відзначення Днів Європи

22 травня о 15:00 в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці за адресою м. Харків, вул. Кооперативна 13/2 в рамках відзначення Днів Європи відбулась веб-конференція «Порівняння вигод і втрат від приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію з ЄС».

 

21/05/2013
Українська література в епоху Веб 2.0:виклики сьогодення

Круглий стіл

21 травня 2013 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках проведення Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім'ї вільній, новій» відбувся круглий стіл «Українська література в епоху Веб 2.0: виклики сьогодення».

 

17/05/2013
Слово о матери

Информационно-музыкальный час

Во второе воскресенье мая, в этом году – это 12 мая, мы отмечаем День матери.
Новый для нашей страны праздник, постепенно приживается в Украине, воздавая должное материнскому труду и бескорыстной материнской жертве ради блага своих детей.
Этот праздник – праздник вечности: из поколения в поколение для каждого человека мама – самый главный человек в жизни.
17 мая 2013 года в Харьковской областной универсальной научной библиотеке чествовали женщину-мать.

 

16/05/2013
Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці продовжуються тренінги з е-урядування

14, 15, 16 травня 2013 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшли чергові тренінги з електронного урядування для бібліотекарів та громадських організацій Харкова в рамках проекту “Бібліоміст”.

 

07/05/2013
Нетающая тень войны

Литературно-музыкальный час

На протяжении многих десятилетий 9 мая является самым святым праздником для всех граждан бывшего Советского Союза. В этот день 1945 года народ нашей страны окончательно победил фашистскую Германию в Великой Отечественной войне.
29 апреля 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки собрались люди почтенного возраста, подопечные Территориального центра Червонозаводского района Харькова, чтобы отдать дань Великой Победе и всем тем, кто завоевал для нас мирное небо над головами.

 

29/04/2013
Оголошено результати п'ятого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг

25 квітня 2013 року програма «Бібліоміст» визначила групу українських публічних бібліотек, що пройшли відкритий конкурсний відбір і стали переможцями п'ятого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до інтернету.

 

29/04/2013
Зустрічаємо Великдень

Книжкова виставка та відкритий перегляд літератури

Пасха – унікальне свято. Його люблять і відзначають абсолютно всі.
Одні сприймають його як важливе релігійне свято. Інші просто радіють можливості весело провести час у колі родини і врешті-решт, після довгих днів посту, поласувати різними смаколиками.
Тож саме Великодню присвячена книжкова виставка та відкритий перегляд літератури, розгорнуті у відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

25/04/2013
Підвищення кваліфікації працівників обласних бібліотек Харківщини

З 22 квітня по 26 квітня 2013 р. на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки проводяться навчання з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників за темою «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек».

 

22/04/2013
Оголошено результати чвертьфіналу конкурсу «Сучасний бібліотекар»

Програма «Бібліоміст» оголосила результати чвертьфіналу конкурсу «Сучасний бібліотекар».

 

19/04/2013
Весеннее настроение

Литературно-музыкальный час

Радость и благодать, ощущение полноты жизни и счастья, чувство, что «все только начинается» испытывает каждый, едва завидев подтаявший снег, услышав оживленное чириканье воробьев, душой и телом оттаивая под первыми теплыми лучами солнца.
А причина в том, что пришла долгожданная и прекрасная Весна!

 

17/04/2013
Публічні бібліотеки – мости до е-урядування

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці стартував новий проект

15, 16, 17 квітня 2013 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшли перші тренінги з електронного урядування для бібліотекарів області по проекту “Бібліоміст” на тему “Публічні бібліотеки – мости до е-урядування”.

 

09/04/2013
Мир семян

Выставка-обмен семенного фонда клуба цветоводов «Лілея»

С 2 по 16 апреля 2013 года в отделе технической и сельскохозяйственной литературы Харьковской областной универсальной научной библиотеки проходит весенняя акция для цветоводов-любителей «Запишись в библиотеку – получи семена цветов в подарок».

 

05/04/2013
Элина Быстрицкая. Сердце красавицы

Час информации

5 апреля 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялся информационный час, посвященный 85-летию со дня рождения выдающейся советской и российской актрисы театра и кино, педагога, народной артистки СССР Элины Быстрицкой.

 

02/04/2013
Правовая азбука для тинейджеров: Алкоголь и его последствия

Информационный видеочас

2 апреля 2013 года сотрудники городского абонемента Харьковской областной универсальной научной библиотеки провели информационный видеочас «Алкоголь и его последствия» для учащихся вечерней школы №3 г. Харькова.

 

01/04/2013
Україна сміється

День чудового настрою

У міжнародному календарі здавна, ще з XVI – XVII-го століття прописався один специфічний і популярний у всьому світі святковий день, який відзначається 1-го квітня – День сміху або ж День жартів та розіграшів.
Тож, саме 1 квітня 2013 року в читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов літературно-художній вечір „Україна сміється”.

 

30/03/2013
Актерская среда существования

Семинар по актерскому мастерству

30 марта 2013 года в Харьковской областной универсальной научной библиотеке прошел семинар на тему «Актерская среда существования» с последующим просмотром фильма режиссера Ингмара Бергмана "Земляничная поляна" (1957 г.).

 

27/03/2013
Захід на замовлення

Олег Янковский. Александр Абдулов. Последняя встреча

27 марта 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки прошел информационный час «Олег Янковский. Александр Абдулов. Последняя встреча», приуроченный к Международному дню театра.

 

21/03/2013
Европейская неделя действий против расизма в Харьковской ОУНБ

21 марта – Международный день борьбы за ликвидацию расовой дискриминации.
В этой связи с 14 по 27 марта 2013 года в Харьковской областной универсальной научной библиотеке, в рамках Европейской недели действия против расизма, Центр европейской информации проводит ряд информационных мероприятий для молодежи по проблеме расовой дискриминации.

 

21/03/2013
Ника Турбина. Чтобы помнили

21 марта – Всемирный день поэзии

Поэзия – это особенный взгляд на мир.
Есть какая-то мистика в судьбах русских поэтов. Почти все они – неприкаянные души, и, как закономерность умирают молодыми, чтобы стать легендой. Словно все это расплата за божий дар. И, словно падающие звезды, вспыхивают они на небосклоне, оставляя в наших сердцах свой свет.
21 марта 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки прошел литературный час «Ника Турбина. Чтобы помнили».

 

20/03/2013
Захід на замовлення

Фильм «Большая перемена» – 40 лет на экране

20 марта 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялся информационный час, посвященный 40-летию выхода на экран фильма «Большая перемена».

 

19/03/2013
Разом проти туберкульозу

Інформаційна відеогодина

Щорічно 24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я в усьому світі відзначається День боротьби з туберкульозом.

 

14/03/2013
Кулінарний глобус

Книжкова виставка

Кухні народів світу конкурують між собою за різноманітністю і майстерністю приготування страв, але у кожній є своя родзинка, яка робить її самобутньою і незвичайно смачною.
Цій темі присвячена виставка „Кулінарний глобус”, розгорнута у відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

13/03/2013
Сырная седмица

Изучаем народные традиции

13 марта 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялась беседа, посвященная одному из наиболее любимых народных праздников – Масленице.

 

12/03/2013
Изгнанный из собственного рая

К 125-летию со дня рождения А.С. Макаренко

12 марта 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялся литературный час, посвященный 125-летию со дня рождения Антона Семеновича Макаренко.

 

06/03/2013
Пьедестал для женщины

Литературно-художественный вечер

6 марта 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялся праздник, посвященный Международному женскому дню 8 Марта.

 

05/03/2013
Горькая правда о наркотиках

Правовая азбука для тинейджеров

5 марта 2013 года сотрудники городского абонемента Харьковской областной универсальной научной библиотеки провели информационный видеочас «Горькая правда о наркотиках» для учеников 10-го класса вечерней школы №3 г. Харькова.

 

04/03/2013
Почувствуй себя королевой в «Царстве ароматов»

Выставка-презентация

4 марта 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялась выставка-презентация «Почувствуй себя королевой в «Царстве ароматов», посвященная Международному женскому дню 8 Марта.

 

25/02/2013
Захід на замовлення

День защитников Отечества Борис Черток. Выстрел во вселенную

25 февраля 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялся час информации, посвященный Дню защитника Отечества.

 

22/02/2013
Триває навчання в рамках проекту «Бібліоміст»

З 18 по 22 лютого 2013 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов перший позаплановий тренінг за модулем „Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника”. Для участі в навчанні було запрошено представників 10 ЦБС області, переможців 1-2 раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету»

 

18/02/2013
Захід на замовлення

День всех влюбленных История любви. ХХ век: Евгений Урбанский и Дзидра Ритенберг

13 февраля 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки прошел час информации, посвящений Дню святого Валентина, или, как принято считать, Дню всех влюбленных.

 

07/02/2013
Захід на замовлення

З 2010 року Харківська обласна універсальна наукова бібліотека плідно співпрацює з Територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів, самотніх та непрацездатних громадян Червонозаводського району Харкова. За цей час для його підопічних працівники бібліотеки провели чимало цікавих заходів, теми яких спочатку визначали самі. Згодом, їх учасники почали висловлювати свої побажання, щодо проведення наступної зустрічі. Так виникла ідея започаткувати нову послугу – „Захід на замовлення”. Відтепер двічі на місяць у читальній залі Харківської ОУНБ проходитимуть різноманітні заходи з урахуванням побажань користувачів бібліотеки.

 

07/02/2013
Андрей Миронов – праздник, который никогда не кончается

Час информации

7 февраля 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялся информационный час, посвященный творчеству народного артиста РСФСР Андрея Миронова.

 

07/02/2013
К празднику всех влюбленных – сувениры от всего сердца

Книжная выставка и открытый просмотр литературы

В отделе технической и сельскохозяйственной литературы Харьковской областной универсальной научной библиотеки развернута книжная выставка «К празднику всех влюбленных – сувениры от всего сердца», посвященная Дню святого Валентина.

 

05/02/2013
Переможці конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІV»

В рамках програми «Бібліоміст» у жовтні 2012 року було оголошено четвертий раунд конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІV». Відбір публічних бібліотек проводився на основі відкритого конкурсу.

 

04/02/2013
Проект „Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”.

Харківська обласна універсальна наукова бібліотека бере участь у впровадженні ініціативи „Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування” відповідно до Національного плану дій у рамках „Партнерства „Відкритий уряд”, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

 

31/01/2013
Харківська ОУНБ – переможець конкурсу !

Харківська обласна універсальна наукова бібліотека перемогла в конкурсі
«Смарт технології в навчальному процесі з використанням інтерактивної дошки»,
в рамках програми „Бібліоміст”.

 

29/01/2013
Леонид Гайдай: наш Чаплин из Глазково

Час информации

29 января 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялся информационный час, посвященный 90-летию со дня рождения известного российского советского кинорежиссера, сценариста, актера, народного артиста СССР Леонида Гайдая.

 

18/01/2013
Завершилося навчання переможців 3-го раунду конкурсу за програмою ''Бібліоміст''

З 14 по 18 січня 2012 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов тренінг для бібліотечних працівників Київської та Ленинінської ЦБС м. Харкова за модулем «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек».

 

11/01/2013
Борис Андреев Мгновенно вспыхивающие недолго горят

Час информации

11 января 2013 года в читальном зале Харьковской областной универсальной научной библиотеки состоялся информационный час, посвященный творчеству народного артиста СССР Бориса Федоровича Андреева.

 

 

Якщо потрібно, скористайтесь функцією пошуку:

 

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2022   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16