25/09/2013

„Сучасна бібліотека: рухаємось вперед!”

24-25 вересня 2013 року у Києві, в НСК ''Олімпійський'' відбувся третій ярмарок бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед”.

Основною темою цьогорічної події стало віднайдення шляхів забезпечення стійкого розвитку бібліотечної галузі та подальшого впровадження нових послуг у бібліотечних закладах різного рівня. У ярмарку взяли участь майже 600 представників бібліотечної галузі зі всієї України, серед яких були і 24 представники бібліотечної спільноти Харківщини.

 

 

У відкритті ярмарку взяли участь: міністр культури України Леонід Новохатько, посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтт, президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко і директор програми «Бібліоміст» Матей Новак.
В рамках ярмарку було проведено презентацію книги рецептів успішних бібліотечних справ, яку представила автор Лариса Нікіфоренко, начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України.
Цей збірник відкривається рецептом від Барвінківської централізованої бібліотечної системи „Здорова громада”, в якому мова йде про реалізацію спільного проекту Міжнародної громадської організації „Соціальальні ініціативи з охорони праці та здоров’я”, Глобального фонду боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією та бібліотек району по запобіганню поширенню ВІЛ-інфекції.
Програма заходу включала тематичні секції, ток-шоу про розвиток бібліотечної галузі за участю гостей з країн Європейського Союзу та Америки, майстер-класи, виступи експертів, фестиваль бібліотечного відео „БібліоКіноФест”, тренінги різної тематики.
Харківська обласна бібліотека представила свою роботу на конкурсі постерів з рекламою бібліотечих послуг.
Учасники делегації з Харківської обласної бібліотеки відвідали тренінги „Ефективне бюджетування” (тренер Віктор Бобиренко, аналітик бюро аналізу політики, м. Суми), „Орієнтація на клієнта” (Олена Берднікова, CBSD), „Налагодження партнерства з бізнесом” (Марина Саприкіна, представник центру розвитку «КСВ»), „Моніторинг та оцінка” (Оксана Матусяк з Творчого центру), „Вхідний маркетинг” (Володимир Гребьонкін з агентства «GreenPR»), „Бібліотека і громада” (Руслан Краплич, представник Фундації імені князів-благодійників Острозьких).
Міжнародним досвідом стійкого розвитку бібліотечних інновацій після закінчення програми „Глобальні бібліотеки” поділилися з присутнімими заступник директора Латвійського Центру культурних інформаційних систем Сандра Озоліна, директор Фундації розвитку інформаційного суспільства Яцек Круліковський з Польщі; директор програми «Глобальні бібліотеки — Литва»: Кестутіс Юшкевічіус.
Родзинкою заходу став конкурс на звання «Супербібліотекар», який визначив найбільш креативного, харизматичного, досвідченого фахівця-новатора у своїй галузі. Переможцем стала Ольга Шемота з Національної бібліотеки України для дітей.
На ярмарку відбулось нагородження переможців конкурсів постерів, Марафону інноваційних бібліотечних ідей, авторів найкращих відеороліків конкурсу „Бібліокінофест” яких було обрано шляхом інтерактивного голосування.
Підсумки роботи ярмарку підвели заступник міністра культури України Балюрка В.С., голова Консультаційної ради програми „Бібліоміст” Пашкова В.С. і директор програми „Бібліоміст” Матей Новак.

 

Новини та події

18/09/2020
Ми в цьому місті живемо...
Віртуальна книжкова виставка 15/09/2020
Ліси – багатство та окраса Землі
09/09/2020
Чи можна лікуватись кольором? Що таке кольоротерапія?
Так звучала тема нашого спілкування в бібліотечній онлайн альтанці. 02/09/2020
Бібліотечна альтанка збирає друзів.
Вчиться любити себе 2. Продовження. 26/08/2020
«З Україною у серці»
До Дня Незалежності України 25/08/2020
Мандруємо сторінками підручників з інформатики
19/08/2020
Усе моє, все зветься Україна
Презентація 19/08/2020
До дня пасічника в Україні.
Бібліотечна онлайн альтанка зустрічає любителів меду 17/08/2020
Невідома Україна
Віртуальна книжкова виставка 13/08/2020
Пророк не своєї Вітчизни
Віртуальна виставка до 140-річчя від дня народження Володимира Винниченка 05/08/2020
Місце зустрічі змінити не можна
Бібліотечна онлайн альтанка зустрічає
друзів 30/07/2020
Прогулянка Європою
Віртуальна подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16