19/07/2013

Нові комп’ютери на шляху до бібліотек Харківщини

19 липня 2013 року в ХОУНБ пройшов тренінг для IT-спеціалістів з бібліотек-переможниць I-III раундів конкурсу програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету»

19 липня 2013 року, в читальному залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся тренінг, на який були запрошені системні адміністратори (IT-спеціалісти) районних та міських ЦБС Харківщини та м. Харкова, що вже мають досвід ефективного впровадження Інтернет-послуг на протязі попередніх раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету», оголошеного в рамках програми «Бібліоміст». Тренінг проводив його координатор О. Шлеєнков.

 

 

Усі учасники заходу мали змогу поділитися своїм досвідом та розповіли про зміни, що відбулися в роботі їхніх закладів після того, як вони запропонували своїм відвідувачам вийти в Інтернет-простір. Основна увага на тренінгу приділялася питанню отримання і установки додаткового нового комп’ютерного обладнання, що бібліотеки, представники яких були присутні, повинні невдовзі отримати в разі перемоги в IV-V раундах вищезазначеного конкурсу.
Зокрема, системні адміністратори, як ті, що вже займаються налаштуванням комп’ютерних мереж, так і новачки у цій сфері, мали змогу дізнатися або поглибити свої знання з наступних питань: перевірка працездатності комп’ютеру після його отримання та особливості гарантійних випадків (заміна обладнання постачальником на нове), конфігурація ПК, що мають прибути до бібліотек, та нюанси інсталяції програмного забезпечення у 2013 року.
За допомогою наглядних матеріалів, представлених на слайдах, слухачі ознайомилися з поетапною процедурою установки Windows 7 на нові комп’ютери, присвоєнням їм правильного ім’я та регістраційного номеру, створенням окремих облікових записів для користувачів, бібліотекарів та комп’ютерних спеціалістів, структуруванням дисків на ПК, відновленням системи, інсталяцією необхідних для роботи програм. Тренер також звернув увагу присутніх на особливості ліцензування комп’ютерного софту (архіваторів, веб-фільтрів та ін.) та активації платного програмного забезпечення, наголосив на небезпеці використання їх піратських версій, що може призвести до проблем з правоохоронними органами, розповів про специфіку створення комп’ютерних мереж, налаштування безпроводного доступу через роутер, можливості дистанційного адміністрування.
Всі отримані відомості стануть учасникам тренінгу у нагоді вже в найближчий час, коли вони матимуть змогу обладнати нові комп’ютерні місця за допомогою програми «Бібліоміст».

 

Проекти, програми