19/03/2013

Разом проти туберкульозу

Інформаційна відеогодина

Щорічно 24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я в усьому світі відзначається День боротьби з туберкульозом.

 

 

Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.
Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань, що характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Він вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.
Ще в середині 19 століття в Європі люди розуміли, що здолати епідемію туберкульозу неможливо лише силами хворих та їхніх лікарів, вони намагались спільно боротись з недугою, організовуючи протитуберкульозні товариства. В рамках цього був запроваджений так званий „туберкульозний день”, під час якого збирали кошти, харчі та одяг на користь хворих на туберкульоз, а сам день отримав назву „Біла ромашка”.
Біла ромашка була обрана символом боротьби з цією страшною хворобою, оскільки її білі пелюстки символізують чистоту легенів.
Основною причиною зростання захворюваності на туберкульоз є зниження рівня життя населення, зростання алкоголізму, наркоманії, величезна армія безхатченків, звільнені з виправних установ. Суттєву лепту вносить і міграція населення, що різко зросла за останні роки. Важливим чинником, який сприяє росту захворюваності, є скорочення охоплення населення профілактичними оглядами та зменшення частки хворих на туберкульоз, виявлених на ранніх стадіях.
З метою привернути увагу до профілактики та раннього виявлення захворювання туберкульозом, в читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки 19 березня 2013 року пройшла інформаційна відеогодина „Разом проти туберкульозу”. На захід були запрошені учні Харківської вечірньої школи №3, користувачі і працівники бібліотеки та усі бажаючі.
Кожен з нас щодня вирішує безліч різних проблем та питань. Часом ''нагальні'' та ''невідкладні'' справи примушують забути про себе.
Навіть почуваючи себе хворими, ми відкладаємо візит до лікаря, бо не вважаємо нашу недугу вартою уваги та дорогоцінного часу. Іноді бракує необхідної інформації або нами володіють хибні переконання, які заважають вчасно звернутися за допомогою.
Тож, на зустрічі у бібліотеці йшлося про причини розвитку туберкульозу, його симптоми та можливості обстеження, способи передачі захворювання, про профілактику і лікування
Ведучі надали цікаву довідку з історії захворювання, що супроводжувалась показом відеосюжетів та слайдів, а на закінчення присутні подивились документальний фільм „Внимание Туберкулез”.

 

Новини та події

23/01/2020
Що корисного у смартфонах?
Тренінг-курс з користування гаджетами 21/01/2020
Урядовий проєкт ''Дія. Цифрова освіта''
Тренінг для бібліотечних працівників
м. Харкова 20/01/2020
Марія Капніст. Горда сльоза
Вечір пам'яті 17/01/2020
Святочні вечори
14/01/2020
Як новий рік зустрінеш...
Зустріч у «Лілеї» 23/12/2019
Мистецтво мріяти
Відкриття виставки малюнків 22/12/2019
Цікавий Харків
Інформаційно-пізнавальна вікторина 20/12/2019
Віра в чудо
Інформаційно-музична година 19/12/2019
Цифрова грамотність актуальна у любому
віці.

Регіональний тренінговий центр розпочав
серію тренінгів для літніх людей у
подоланні цифрової нерівності. 12/12/2019
Вадим Крищенко. Постскриптум або Далі буде
Презентація книги 10/12/2019
«Томатна» зустріч
В гостях у «Лілеї» письменниця Н.М. Костіна-Кассанеллі 03/12/2019
Життя без обмежень
Інформаційна година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16