19/03/2013

Разом проти туберкульозу

Інформаційна відеогодина

Щорічно 24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я в усьому світі відзначається День боротьби з туберкульозом.

 

 

Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.
Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань, що характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Він вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.
Ще в середині 19 століття в Європі люди розуміли, що здолати епідемію туберкульозу неможливо лише силами хворих та їхніх лікарів, вони намагались спільно боротись з недугою, організовуючи протитуберкульозні товариства. В рамках цього був запроваджений так званий „туберкульозний день”, під час якого збирали кошти, харчі та одяг на користь хворих на туберкульоз, а сам день отримав назву „Біла ромашка”.
Біла ромашка була обрана символом боротьби з цією страшною хворобою, оскільки її білі пелюстки символізують чистоту легенів.
Основною причиною зростання захворюваності на туберкульоз є зниження рівня життя населення, зростання алкоголізму, наркоманії, величезна армія безхатченків, звільнені з виправних установ. Суттєву лепту вносить і міграція населення, що різко зросла за останні роки. Важливим чинником, який сприяє росту захворюваності, є скорочення охоплення населення профілактичними оглядами та зменшення частки хворих на туберкульоз, виявлених на ранніх стадіях.
З метою привернути увагу до профілактики та раннього виявлення захворювання туберкульозом, в читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки 19 березня 2013 року пройшла інформаційна відеогодина „Разом проти туберкульозу”. На захід були запрошені учні Харківської вечірньої школи №3, користувачі і працівники бібліотеки та усі бажаючі.
Кожен з нас щодня вирішує безліч різних проблем та питань. Часом ''нагальні'' та ''невідкладні'' справи примушують забути про себе.
Навіть почуваючи себе хворими, ми відкладаємо візит до лікаря, бо не вважаємо нашу недугу вартою уваги та дорогоцінного часу. Іноді бракує необхідної інформації або нами володіють хибні переконання, які заважають вчасно звернутися за допомогою.
Тож, на зустрічі у бібліотеці йшлося про причини розвитку туберкульозу, його симптоми та можливості обстеження, способи передачі захворювання, про профілактику і лікування
Ведучі надали цікаву довідку з історії захворювання, що супроводжувалась показом відеосюжетів та слайдів, а на закінчення присутні подивились документальний фільм „Внимание Туберкулез”.

 

Новини та події

22/10/2021
Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги
Заняття з підвищення кваліфікації 06/10/2021
Безпечний онлайн для пенсіонерів
Зустріч Регіонального тренінгового центру з підопічними Територіального центру соціального обслуговування населення Московського району м. Харкова 01/10/2021
Серце, зігріте добром
Музична година 30/09/2021
Від року до класики
Книжково-ілюстративна виставка 26/09/2021
Вижити в соціальних медіа
''Ми виживали як могли'', – могли б
сказати учасники тренінгу-квесту від
''Майстерні медійної грамотності'', який
ми влаштували для гвардійців
Національної гвардії України 26 вересня. 22/09/2021
Подружитись зі смартфоном? Не проблема!
Тренінг з цифрової грамотності та використання смартфонів і планшетів для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення Московського району Харкова 13/09/2021
Бенефіс яблука
05/09/2021
З Україною в серці
До Дня Незалежності України 02/09/2021
Квіткова абетка. Літера Л
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 27/08/2021
Ми - усміхнений народ?
Музично-інформаційна година 19/08/2021
Бібліотека в Тік-Ток
Вебінар 10/08/2021
Шанель - це не мода, Шанель - це стиль
Виставка-експозиція

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16