18/12/2013

Формування бібліографів-професіоналів в умовах інформаційного суспільства

Вебінар в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці

18 грудня 2013 року в ХОУНБ відбувся вебінар на тему «Формування бібліографів-професіоналів в умовах інформаційного суспільства», який підготували співробітники регіонального інформаційного центру «Харківщина» бібліотеки. В ньому взяли участь бібліотекарі з Вовчанського, Балаклійського, Дергачівського, Кегичівського, Лозівського районів та міст Ізюм і Чугуїв Харківської області.

 

 

Повноцінна діяльність сучасної бібліотечної установи практично неможлива без досконалого знання її працівниками усіх тонкощів бібліографічно-довідкового апарату, що залежать від багатьох чинників: профілю бібліотеки, об’єму її фондів, складу читачів та ін. Саме бібліографічна діяльність закладу визначає, яке місце він займає в культурному, освітньому, інформаційному просторі сьогоднішнього суспільства. В наш час знання комп’ютерних технологій все більш активно використовуються в роботі бібліотекаря-бібліографа, тому він просто повинен повсякчас підвищувати свій професійний рівень. Саме цьому і був присвячений вебінар, який проходив в інтерактивній формі.
Основну увагу на ньому було приділено довідково-бібліографічній роботі. Актуальність цього не викликає сумнівів, тому що сучасний бібліограф повинен самостійно виявляти і використовувати інформаційні ресурси, вміти діяти в умовах надлишкової інформації (особливо це проявилося з ростом популярності Інтернету), відбирати найбільш достовірні дані, що досконально відповідають запиту користувача, і надавати їх максимально швидко і своєчасно.
Учасникам вебінару була запропонована презентація «Довідково-бібліографічне обслуговування бібліотек: традиції та інновації», яка висвітлювала зміст усіх аспектів роботи: знання довідково-бібліографічного апарату та типів інформаційних довідок, вміння вести бібліографічний пошук, виконувати облік та аналіз довідок. Були розглянуті практичні завдання, які заздалегідь отримали учасники вебінару. Працюючи над ними, вони продемонстрували свої вміння орієнтуватися в різноманітних фондах своїх закладів, системах каталогів та картотек, довідково-бібліографічних посібниках, присвяченим всім галузям знання або окремим темам та питанням (наприклад, історії рідного краю, окремих жанрах творів і т.д.) і, безперечно, знаходити потрібні відомості у всесвітній Мережі.

 

Новини та події

23/01/2020
Що корисного у смартфонах?
Тренінг-курс з користування гаджетами 21/01/2020
Урядовий проєкт ''Дія. Цифрова освіта''
Тренінг для бібліотечних працівників
м. Харкова 20/01/2020
Марія Капніст. Горда сльоза
Вечір пам'яті 17/01/2020
Святочні вечори
14/01/2020
Як новий рік зустрінеш...
Зустріч у «Лілеї» 23/12/2019
Мистецтво мріяти
Відкриття виставки малюнків 22/12/2019
Цікавий Харків
Інформаційно-пізнавальна вікторина 20/12/2019
Віра в чудо
Інформаційно-музична година 19/12/2019
Цифрова грамотність актуальна у любому
віці.

Регіональний тренінговий центр розпочав
серію тренінгів для літніх людей у
подоланні цифрової нерівності. 12/12/2019
Вадим Крищенко. Постскриптум або Далі буде
Презентація книги 10/12/2019
«Томатна» зустріч
В гостях у «Лілеї» письменниця Н.М. Костіна-Кассанеллі 03/12/2019
Життя без обмежень
Інформаційна година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16