30/11/2013

В ХОУНБ завершився перший цикл тренінгів для працівників бібліотек-переможців конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету»

З 25 по 29 листопада 2013 року Харківська обласна універсальна наукова бібліотека знов стала місцем проведення тренінгу для бібліотекарів, чиї установи перемогли в четвертому та п’ятому раундах конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст». Він став завершальним у серії тренінгів першого циклу, які проходили в ХОУНБ з вересня по листопад цього року.

 

 

Всього в них взяли участь 51 бібліотекар. В цей же раз слухачами курсу стали співробітники центральних бібліотек і бібліотек-філій ЦБС Жовтневого та Київського районів м. Харкова та Харківської міської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К. С. Станіславського.
Без комп’ютерних технологій складно уявити собі життєдіяльність сучасної бібліотеки. Тому на курсах бібліотекарі мали змогу поглибити свої знання і отримати нові навички у роботі з найсучаснішими ПК. На перших заняттях вони познайомилися з історією виникнення обчислювальної техніки, розібрали архітектуру комп’ютера та отримали поняття про найважливіше програмне забезпечення.
Не можна назвати менш цікавими і інші теми, що розглядалися на тренінгу. Серед них робота з операційною системою Windows, управління папками і файлами, архівація даних, практичне використання програм MS Word, Excel, PowerPoint. Також ведучі тренінгу приділили особливу увагу навігації в світовій мережі Інтернет, адже це не тільки гігантське книгосховище різноманітної інформації, важливої для читачів бібліотек, але і неперевершений засіб спілкування. Тому окремий час був виділений на вивчення можливостей інтернет-комунікацій за допомогою електронної пошти, ICQ, Skype, соціальних мереж.
Слухачі тренінгу також дізналися про відмінності простого та ускладненого пошуку інформації в Інтернеті та про особливості бібліотечних сайтів. За словами учасників, все це стане їм у великій нагоді у роботі з відвідувачами бібліотек та допоможе підвищити свій професійний рівень і зробити діяльність свого закладу більш ефективною.

 

Новини та події

22/10/2021
Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги
Заняття з підвищення кваліфікації 06/10/2021
Безпечний онлайн для пенсіонерів
Зустріч Регіонального тренінгового центру з підопічними Територіального центру соціального обслуговування населення Московського району м. Харкова 01/10/2021
Серце, зігріте добром
Музична година 30/09/2021
Від року до класики
Книжково-ілюстративна виставка 26/09/2021
Вижити в соціальних медіа
''Ми виживали як могли'', – могли б
сказати учасники тренінгу-квесту від
''Майстерні медійної грамотності'', який
ми влаштували для гвардійців
Національної гвардії України 26 вересня. 22/09/2021
Подружитись зі смартфоном? Не проблема!
Тренінг з цифрової грамотності та використання смартфонів і планшетів для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення Московського району Харкова 13/09/2021
Бенефіс яблука
05/09/2021
З Україною в серці
До Дня Незалежності України 02/09/2021
Квіткова абетка. Літера Л
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 27/08/2021
Ми - усміхнений народ?
Музично-інформаційна година 19/08/2021
Бібліотека в Тік-Ток
Вебінар 10/08/2021
Шанель - це не мода, Шанель - це стиль
Виставка-експозиція

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16