01/08/2013

Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє

Харківська ОУНБ взяла участь у Луганському Міжрегіональному Ярмарку бібліотечних інновацій

24-25 липня 2013 року у Луганську проходив Міжрегіональний ярмарок ''Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє'', на якому були представлені послуги та проекти, що реалізуються для місцевих громад бібліотеками Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей.

 

 

В урочистій церемонії відкриття Ярмарку 24 липня взяли участь Мумтаза Абдуразакова, заступник директора Програми «Бібліоміст»; Юрій Хунов, заступник голови Луганської обласної ради; Ірина Григор’єва, начальник управління культури Луганської ОМА; Інна Рибянцева, директор Луганської ОУНБ ім. М. Горького. Учасниками цієї масштабної міжрегіональної культурної події стали представники бібліотек, громадських організацій, місцевої влади, ЗМІ, студенти та громадські активісти, які підтримують бібліотеки.
Ярмарок запропонував своїм учасникам різноманітну програму – виставкову, ділову, навчальну. В його рамках експонувався інноваційний бібліотечний досвід, відбувалися презентації інноваційних проектів та ідей, демонструвалися бібліотечні відео переможців конкурсу «БібліоКінофест 2.0 Сучасна бібліотека сучасним людям». Одночасно з роботою експозицій проходила конференція у форматі «пошук майбутнього».
Бібліотекам-учасницям ярмарку було запропоноване експомісце для презентації свого інноваційного проекту. Зміст представленого бібліотечного досвіду розкривався через фотографії, інсталяції, рекламну продукцію, афіші, плакати, мультимедійні презентації, демонстрацію відео, етнокомпозиції та інші креативні форми. День, наповнений творчим спілкуванням бібліотекарів, дарував нові ідеї, знайомив з цікавими проектами.
Харківська обласна універсальна наукова бібліотека представила на ярмарку у Луганську інноваційний проект на допомогу розвитку внутрішнього туризму на Слобожанщині «Харківщина: маєте побачити – зможете відчути». Його мета – створити розгалужену мережу туристично-інформаційних пунктів в публічних бібліотеках Харківщини, сформувати електронну базу даних про унікальні туристичні об’єкти, створити віртуальну інформаційно-довідкову службу для туристів.
В ході реалізації проекту в публічних бібліотеках Харківщини було відкрито 44 туристсько-інформаційних пункти, які вже надають громаді різноманітні послуги серед яких: надання інформації щодо туристичних об’єктів районів та міст Харківської області, інформаційна підтримка туристичних заходів, розробка віртуальних туристичних екскурсій, навчання користування е-послугами у сфері туризму, створення та розробка різноманітних туристичних маршрутів тощо.
Родзинкою нашої презентації стало туристичне on-line лото та інформаційний ресурс Харківської ОУНБ “Бібліотеки Харківської області”.

 

Серію міжрегіональних бібліотечних ярмарків «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» було оголошено програмою «Бібліоміст». Впродовж липня вони пройшли у Сумах, Львові, Сімферополі, Луганську та Вінниці.
Підсумки проведених ярмарків будуть підведені восени поточного року під час Всеукраїнського ярмарку бібліотечних інновацій у м. Києві.

 


Довідка

 

Новини та події

22/09/2021
Подружитись зі смартфоном? Не проблема!
Тренінг з цифрової грамотності та використання смартфонів і планшетів для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення Московського району Харкова 13/09/2021
Бенефіс яблука
05/09/2021
З Україною в серці
До Дня Незалежності України 02/09/2021
Квіткова абетка. Літера Л
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 27/08/2021
Ми - усміхнений народ?
Музично-інформаційна година 19/08/2021
Бібліотека в Тік-Ток
Вебінар 10/08/2021
Шанель - це не мода, Шанель - це стиль
Виставка-експозиція 09/08/2021
Застілля
Інформаційна година 29/07/2021
Виходимо на фінішну пряму.
28/07/2021
«Ведення сторінок та груп бібліотек у Фейсбук»
Вебінар 27/07/2021
Квіткова абетка. Літера К, частина 2
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 21/07/2021
«Книжковий дайджест в Power Point»
Майстер –клас

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16