26/09/2013

Поет глибокої національної традиції

В. Боровий – 90!

Серед наших земляків небагато можна знайти таких патріотів рідного краю, як Василь Боровий, якому сьогодні виповнюється 90 років. Цю визначну подію не могли оминути увагою співробітники РІЦ «Харківщина» Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, які облаштували виставку під назвою «Поет глибокої національної традиції», присвячену 90-річному ювілею видатного харківського прозаїка та поета. Виставка діє з 26 вересня по 1 жовтня 2013 року.

 

 

Василь Іванович Боровий народився 27 вересня 1923 року у робітничій родині в м. Харкові. Перші вірші він почав писати ще у школі. Після війни працював у рідному місті в тресті «Прошахтобуд», але творчу діяльність не припиняв. 1947 року письменника заарештували та засудили «за антирадянську агітацію і буржуазний націоналізм», тобто за вірші про голодомор 1933 року, що були надруковані в окупаційній газеті «Нова Україна».
Після відбуття покарання на Крайній Півночі В. Боровий повернувся на Україну, працював на заводах і активно друкувався. 1965 року автор був прийнятий до Спілки письменників України. З 1967 по 1973 роки В. Боровий – редактор відділу поезії харківського журналу «Прапор». Особливим здобутком роботи В. Борового в «Прапорі» є його пошуки невідомих творів В. Свідзінського та П. Тичини та публікація їх в журналі.
Під час чергової кампанії пошуку «буржуазних націоналістів» письменнику пригадали його минулі «гріхи» - поезії про голод на Україні – та виключили його зі Спілки письменників (1973). Поет та публіцист змушений був повернутися на завод, але все ж залишався вірним своєму покликанню: перекладав польських поетів і, не маючи змоги друкуватися в Україні, друкувався в Польщі. Поновили його у Спілці письменників лише в 1990 році.
У творчому здобутку Василя Борового налічується багато поетичних збірок: «Березнева земля» (1961), «Розмова з флейтою» (1964), «Жито – життя» (1967), «Зелений парус літа» (1968), «Багряне серце землі» (1971), «Полинова сага» (1994), «Святогори» (1999), а також публіцистика «В аркані Каєркана» (2001), де зібрані статті і спогади, що вийшли з друку в Україні та за її межами. Багато окремих віршів письменника ввійшли в поетичні антології та альманахи.
В. Боровий справді може слугувати для молодого покоління яскравим прикладом відданого служіння Батьківщині. Він був і є одним з тих митців, які розчищали шлях для створення незалежної України, розкриваючи перед читачем красоту рідної мови та популяризуючи традиції та звичаї нашого народу. Тому ми рекомендуємо ознайомитися з його творчою спадщиною усім, небайдужим до минулого та сучасного нашої Вітчизни.

 


Додаткові матеріали

 Бібліографічний список до виставки
Скачати

 

Проекти, програми