20/09/2013
Навчання для переможців конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету».
В регіональному тренінговому центрі при Харківській обласній науковій бібліотеці з 16 по 20 вересня 2013 року пройшов цикл лекций для переможців четвертого і п'ятого раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету», який вже четвертий рік успішно реалізує в Україні програма «Бібліоміст».
На протязі досить насичених п’яти днів співробітники ЦБС Харківського та Чугуївського районів, що невдовзі отримають ПК у межах цієї програми, мали змогу підвищити рівень своєї комп’ютерної грамотності, що невдовзі допоможе їм не тільки оптимізувати та спростити роботу своїх бібліотечних закладів, але і стане у пригоді у спілкуванні з майбутніми відвідувачами Інтернет-центрів. Адже не всі вони будуть впевненими користувачами сучасної техніки.
Співробітники ХОУНБ запропонували слухачам тренінгу перший модуль подібного лікбезу, що отримав назву «Основи комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників». Заняття проходили в ігровій формі та в невимушеній атмосфері дружнього спілкування, де усі присутні ділилися набутими знаннями. В них гармонічно поєднувалися теоретичні відомості та навчання практичним навичкам. Зокрема, бібліотекарі дізналися про те, що представляє собою ПК, його архітектуру, правила безпеки при роботі з ним, познайомилися з операційною системою Windows, навчилися створювати та працювати з папками та файлами. Окрему увагу ведучі тренінгу приділили основам користування такими необхідними програмами, як Word, Excel, PowerPoint.
Уявити сьогодні роботу сучасного бібліотечного закладу без доступу до мережі Інтернет майже неможливо, адже це невичерпне джерело інформації. Тому відвідувачам курсів запропонували інформацію про те, як створювалася світова мережа, її основні поняття, роботу з браузером. Допоможуть розширити аудиторію бібліотеки і сучасні комунікаційні веб-сервіси, такі, як електронна пошта, ICQ, Skype. Про їх особливості було докладно повідомлено на лекціях, як і про відмінності бібліотечних сайтів від інших електронних ресурсів.
Наприкінці треннінгу усі слухачі отримали сертифікати про його успішне проходження. Вдячні «випускники» запевнили, що усі отримані ними знання мають для них велику практичну вартість і вони будуть використовувати їх у своїй роботі.