02/07/2013

Флористика – живопис без пензля і фарб

Виставка

Слово „флористика” вже добре відоме широкому загалу людей. Звичайно, перше, що спадає на думку – розкішні букети та композиції з живих або засушених квітів. Уже стали традиційними й звичними щорічні конкурси флористів, численні школи ікебани. Але мало хто здогадується, що квітами та рослинами можна ... малювати.
У відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки розгорнуто книжкову виставку та відкритий перегляд літератури, присвячені флористичному живопису.

 

 

Картини, про які йдеться, створюються з різноманітного, подекуди несподіваного рослинного матеріалу. Золота стеблинка соломи, тополиний пух, висушена шкірка банану, лушпиння часнику, цибулі, листя конвалій та таке інше служать „фарбами” та „пензлем” для художників-флористів.
Історія цього виду мистецтва в нашій країні налічує близько 30 років. Хоч спосіб складання композицій з квітів відомий ще з часів Пушкіна – збирання гербарію та виготовлення примітивних композицій було чи не найулюбленішим заняттям панночок тих часів. А от у Японії мистецтво „ошибана” – пресована флористика – існує і успішно розвивається упродовж кількох віків! Окрім Країни Східного Сонця, „ошибана” розвинута у багатьох країнах Європи та США, але підхід до зображення там дещо інший, ніж у слов’ян – роботи більше декоративні, у нас же вони глибші, різнопланові за змістом, жанром та поєднанням різних матеріалів.
Дивишся на витончені композиції, чудові пейзажі і ніяк не збагнеш: невже оці казкові золоті квіти створені з лушпиння цибулин гладіолусів, а отой ніжний жіночий профіль – з перезрілих стручків іван-чаю? А тим часом душа - відпочиває, на серці стає затишно, зникає втома. Саме для цього і творять свої роботи майстри-флористи, примушуючи нас в котрий раз згадати просту істину: „Світ все ж таки прекрасний!”.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати нашу виставку, що триватиме впродовж липня. На ній представлені періодичні видання „Квіти України”, „Цветы”, „Флора”, „Цветоводство” та інші, з яких ви дізнаєтесь більше інформації про цікавий, мальовничий світ, що зветься „флористика”.

 

Новини та події

22/10/2021
Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги
Заняття з підвищення кваліфікації 06/10/2021
Безпечний онлайн для пенсіонерів
Зустріч Регіонального тренінгового центру з підопічними Територіального центру соціального обслуговування населення Московського району м. Харкова 01/10/2021
Серце, зігріте добром
Музична година 30/09/2021
Від року до класики
Книжково-ілюстративна виставка 26/09/2021
Вижити в соціальних медіа
''Ми виживали як могли'', – могли б
сказати учасники тренінгу-квесту від
''Майстерні медійної грамотності'', який
ми влаштували для гвардійців
Національної гвардії України 26 вересня. 22/09/2021
Подружитись зі смартфоном? Не проблема!
Тренінг з цифрової грамотності та використання смартфонів і планшетів для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення Московського району Харкова 13/09/2021
Бенефіс яблука
05/09/2021
З Україною в серці
До Дня Незалежності України 02/09/2021
Квіткова абетка. Літера Л
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 27/08/2021
Ми - усміхнений народ?
Музично-інформаційна година 19/08/2021
Бібліотека в Тік-Ток
Вебінар 10/08/2021
Шанель - це не мода, Шанель - це стиль
Виставка-експозиція

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16