02/07/2013
Флористика – живопис без пензля і фарб
Виставка
Слово „флористика” вже добре відоме широкому загалу людей. Звичайно, перше, що спадає на думку – розкішні букети та композиції з живих або засушених квітів. Уже стали традиційними й звичними щорічні конкурси флористів, численні школи ікебани. Але мало хто здогадується, що квітами та рослинами можна ... малювати.
У відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки розгорнуто книжкову виставку та відкритий перегляд літератури, присвячені флористичному живопису.
Картини, про які йдеться, створюються з різноманітного, подекуди несподіваного рослинного матеріалу. Золота стеблинка соломи, тополиний пух, висушена шкірка банану, лушпиння часнику, цибулі, листя конвалій та таке інше служать „фарбами” та „пензлем” для художників-флористів.
Історія цього виду мистецтва в нашій країні налічує близько 30 років. Хоч спосіб складання композицій з квітів відомий ще з часів Пушкіна – збирання гербарію та виготовлення примітивних композицій було чи не найулюбленішим заняттям панночок тих часів. А от у Японії мистецтво „ошибана” – пресована флористика – існує і успішно розвивається упродовж кількох віків! Окрім Країни Східного Сонця, „ошибана” розвинута у багатьох країнах Європи та США, але підхід до зображення там дещо інший, ніж у слов’ян – роботи більше декоративні, у нас же вони глибші, різнопланові за змістом, жанром та поєднанням різних матеріалів.
Дивишся на витончені композиції, чудові пейзажі і ніяк не збагнеш: невже оці казкові золоті квіти створені з лушпиння цибулин гладіолусів, а отой ніжний жіночий профіль – з перезрілих стручків іван-чаю? А тим часом душа - відпочиває, на серці стає затишно, зникає втома. Саме для цього і творять свої роботи майстри-флористи, примушуючи нас в котрий раз згадати просту істину: „Світ все ж таки прекрасний!”.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати нашу виставку, що триватиме впродовж липня. На ній представлені періодичні видання „Квіти України”, „Цветы”, „Флора”, „Цветоводство” та інші, з яких ви дізнаєтесь більше інформації про цікавий, мальовничий світ, що зветься „флористика”.