03/12/2013

Сучасний бібліотекар – хто це?

Вероніка Ручка – фіналіст проекту „Сучасний бібліотекар”

Більшість людей, мабуть, вважають, що робота бібліотекаря полягає лише у видачі книг, і при розмові з ними можна почути таку фразу як: «Хм, що там робити, сидиш собі книги видаєш!» або ще й таке «А що на бібліотекаря вчитися потрібно?». І ніхто навіть не здогадується, чим ми займаємося насправді. Якщо чесно, раніше я теж так думала та, майже з першого робочого дня, мої погляди кардинально змінилися, особливо після участі в конкурсі від програми «Бібліоміст» «Сучасний бібліотекар». Декілька днів тому я повернулася з Києва після 14-денної конференції і вирішила поділитися з вами своїми враженнями.

 

 

Спочатку хотілося б сказати трішки про сам конкурс. Він був оголошений ще в березні 2013 року і охопив бібліотекарів та студентів бібліотечного профілю всієї України. Конкурс складався з трьох етапів. Перші два тривали з червня по жовтень, заняття проходили 2-3 рази на тиждень по 2-3 години в Регіональних тренінгових центрах, в Харківській області – в РТЦ Харківської ОУНБ.
На першому етапі брали участь близько 200 учасників, зокрема в Харківській області – 20 бібліотекарів та студентів, на другому – близько 100, в Харківській області – 9. Теми занять в основному були пов’язані з IT-технологіями, що на перший погляд здається не сумісним з нашою професією.
Останній, фінальний етап конкурсу проходив з 14 по 28 листопада в Києві, точніше в мальовничому селі під Києвом в готельному комплексі „Пуща Лісна”. На основі фінального домашнього завдання, що включало в себе створення двостороннього флаєру в програмі GIMP, інфографіки в Infogr.am, карти в MapBox, мультимедійної історії та блогу, було обрано 28 кращих учасників зі всієї України, в тому числі з Харкова три представники: Ручка Вероніка (Харківська ОУНБ), Вірютіна Катерина і Філатова Марина (ХДНБ ім. В.Г. Короленко).
Програма наша була дуже насиченою. Заняття тривали з 9 до 18 години, плюс лабораторні роботи з 20 до 21 години, а то й довше. З одного боку було важко, а з іншого – настільки цікаво, пізнавально і корисно, що навіть не помічав втоми.
За два тижні ми освоїли інтерактивну методику навчання, «познущалися над пінгвінами» та намалювали сніговика під час роботи з графічними редакторами, такими як GIMP та INSCAPE, створювали графіки та карти, вчилися працювати з громадою, розробляли послуги та проекти для потенційного клієнта, навчилися створювати цифрові історії, розбирали та збирали комп’ютери, встановлювали програмне забезпечення, освоїли основи мов програмування: HTML, CSS, CSS 3, PHP, JavaScript, вивчили правила веб-дизайну, познайомилися з основами розкрутки сайтів та блогів, правилами створення цікавого контенту, розробляли курси для СДО Moodle (платформа для дистанційного навчання), познайомилися з інноваційними послугами бібліотек України та зарубіжних країн і навчилися розробляти нові послуги самі.
Як і належить, при закінченні навчання відбувся так званий випускний вечір, під час якого пройшла церомонія вручення дипломів. Представник IREX Mumtaza Abdurazzakova всім фіналістам вручила конверти з дипломом, двома фотографіями групи та виданням „Бібліотечна кухня”. Продовженням вечору став перегляд цифрових історій про життя на проекті, які створили учасники конкурсу „Сучасний бібліотекар”. З дев’яти номінацій група Харківфільм перемогла в номінації „Wi-Fi.Ru (Вірютіна-Філатова. Ручка). Кожен отримав за фільми подарунки у вигляді флешки та термочашки.
Конкурс „Сучасний бібліотекар” допоміг мені зрозуміти, що бібліотекар – це дійсно унікальна і багатогранна професія, бібліотекар повинен вміти все, він повинен йти в ногу з часом, бути сучасним і тільки тоді наші бібліотеки стануть успішними і потрібними громаді! Я дуже вдячна організаторам конкурсу та всім тренерам за таку чудову можливість дізнатися щось нове, навчитися новому, стати сучасним бібліотекарем і хочу закликати всіх бібліотекарів та студетів бібліотечних вузів не втрачати таких можливостей!

 

Новини та події

29/07/2020
Запрошує «Бібліотечна онлайн альтанка».
28/07/2020
Літо... Лілії... ''Лілея''...
Онлайн-засідання клубу квітникарів ''Лілея'' 22/07/2020
Цифрова грамотність для сучасного
пенсіонера

Відео конференція ZOOM для активних
пенсіонерів 22/07/2020
«Все довкола співчуття чека мого…»
Книжкова виставка 16/07/2020
Нішеві культури
Книжкова виставка 15/07/2020
Асканія Нова - природне диво таврійського степу
Віртуальна подорож 14/07/2020
Вальс метеликів
Книжкова виставка 10/07/2020
Готуємось до конкурсу «ВікіХарківщина 2020»
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії 09/07/2020
Добропарк: квітникарство як сенс життя
Віртуальна подорож 07/07/2020
...читати ЕТНОSTORIES...
Книжкова виставка 06/07/2020
Штори – перша скрипка інтер’єру
Книжкова виставка 01/07/2020
Сад фей: казкова прикраса ландшафту
Віртуальна консультація

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16