12/11/2013

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці завершився тренінг «Орієнтація на клієнта» в рамках програми «Бібліоміст»

11 та 12 листопада 2013 року Харківська обласна універсальна наукова бібліотека стала місцем проведення цікавого для усіх небайдужих до бібліотечної справи тренінгу «Орієнтація на клієнта», ведучим якого був Олександр Патрушев (м. Москва), фахівець з питань загального менеджменту та теорії і практики управління та тренер CBSD (Центру розвитку ділових навичок).

 

 

Не є зараз таємницею, що робота бібліотек в XXI столітті докорінно змінюється: зі звичних всім книгосховищ, функцією яких є просте зберігання інформації, вони перетворюються на установи, що об’єднують усіх представників місцевої громади, пропонують іноваційні послуги та організацію дозвілля для людей будь-якого віку та соціального статусу. Тому дуже важливо, щоб співробітники бібліотечних установ постійно поглиблювали свої знання з соціальних комунікацій та вміли не тільки правильно працювати з читачами своїх установ, але і володіли сучасними технологіями залучення до них нових користувачів.
Про найважливіші аспекти «клієнтоорієнтованої» бібліотеки і розповідав О. Патрушев на дводенному тренінгу. Його слухачами були співробітники багатьох бібліотек Харкова, Харківської області та Полтави, зокрема, ЦБС ім. В. Г. Белинського Дзержинського району м. Харкова, Харківської обласної бібліотеки для дітей, Лозівської юнацької бібліотеки, Красноградської, Куп’янської, Харківської, Кегичівської, Волчанської, Нововодолазької ЦРБ, Чугуївської, Зміївської та Балаклійської ЦБС, Полтавської ОУНБ та багатьох інших.
Тренінг складався з двох модулів: «Складові якісного обслуговування в бібліотеках» та «Робота з «трудними» та конфліктними ситуаціями». Його учасники дізналися про важливість правильної організації роботи в колективі, коли кожен відповідає за свою ділянку спільної праці, про вибір оптимальної стратегії обслуговування читача тієї чи іншої категорії, про необмежені можливості, що відкриваються після детального вивчення цільової аудиторії бібліотек тієї чи іншої категорії. Були також розглянуті питання ефективної взаємодії підрозділів бібліотеки, якості особистих і телефонних контактів з користувачем, особливостей поведінки бібліотекаря в складних ситуаціях. Тренер наголосив на тому, що саме максимальне задоволення потреб існуючих читачів, зацікавленість у кожному, хто переступає поріг бібліотеки, та активна позиція співробітників закладу – найсуттєвіші компоненти успішної взаємодії бібліотеки та суспільства.
Захід проходив у невимушеній формі, всі його слухачі мали можливість поділитися власними думками, обмінятися досвідом з колегами, взяти участь у «мозгових штурмах», рольових іграх та психологічних вправах, що допомагають виробити правильне рішення. Всі присутні отримали сертифікати та висловили глибоку вдячність ведучому тренінгу за нові професійні горизонти, відкриті перед ними. «Тепер нам є, до чого прагнути», - розповіла одна з учасниць заходу.

 

Проекти, програми