19/06/2013
Публічні бібліотеки – мости до е-урядування
Круглий стіл
18 червня 2013 року в регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, створеному за програмою “Бібліоміст” відбувся круглий стіл „Публічні бібліотеки – мости до е-урядування”.
Проект „Публічні бібліотеки – мости до е-урядування” є частиною Національного плану дій у рамках “Партнерства “Відкритий уряд”, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р.
Метою проекту є створення можливостей доступу до послуг електронного урядування місцевої та державної влади в бібліотеках області та залучення громадян до їхнього використання.
В круглому столі взяли участь Кузнєцов Д.П. – директор Департаменту культури і туризму ХОДА, Щетинін В.П. – регіональний представник програми “Бібліоміст” в Харківській області, Мірошник О.С. – президент Харківського Фонду Місцевої Демократії, Шостко Н.І. – директор Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, тренер центру Грайворонська Н.І. та бібліотечні працівниками Первомайського району Харківської області, ЦБС Ленінського та Київського районів м. Харкова.
Учасники зустрічі поділились досвідом впровадження е-урядування та е-послуг, обговорили питання як зробити більш доступною інформацію про електронні послуги національного та регіонального рівнів, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек; заслухали інформацію по впровадженню е-послуг в 12 районах Харківської області, співробітники яких пройшли навчання в тренінговому центрі.
Під час зустрічі обговорювались питання: діяльність територіально-інформаційних пунктів з питань туризму на базі бібліотек області; участь бібліотек Харківщини в проекті “Ярмарок ідей”, інформатизації бібліотек та їх подальшого удосконалення.
Учасники круглого столу ознайомились з мапою “Бібліотеки Харківської області з доступом до мережі Інтернет” та “Об’єкти культури на карті Харківської області”.
Під час активного обговорення були висвітлені пропозиції щодо покращення та розширення бібліотечних послуг та організації доступу населення до е-послуг в бібліотеках, кожен бажаючий з учасників заходу міг вільно висловлювати свої думки та пропозиції.
Ці питання були визнані пріоритетним напрямком подальшої діяльності.
Наступним кроком в діяльностях проектів стане продовження навчальних тренінгів з електронного урядування для широкого цільових аудиторій, проведення діагностики ситуації в районах щодо розвитку системи надання адміністративних послуг громадянам.