16/10/2013

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч з адвокатом Харківської громадської організації незрячих юристів

В рамках обласного Дня права 16 жовтня 2013 року співробітники Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки запросили на зустріч під назвою «Закони, які нас захищають» адвоката Харківської громадської організації незрячих юристів О. Л. Лепетюка. На неї прийшли не тільки постійні читачі бібліотеки, але і усі зацікавлені в тому, щоб більше дізнатися правовий статус громадянина в нашій державі.

 

 

Лейтмотивом зустрічі стала дискусія щодо того, що ми можемо назвати правами і свободами для кожної людини в світі. На початку заходу завідуюча відділом міського абонементу Кононенко Н. Б. запропонувала присутнім переглянути фільм, який стосується цієї теми. З нього слухачі дізналися, що думають про права людини в різних країнах світу, історію їх виникнення та боротьби за те, щоб кожний з нас мав рівні можливості. Навіть зараз мільйони людей почувають себе абсолютно безправними як фізично, так і психологічно. Тому фільм завершився риторичним питанням: коли ж Конвенції про права людини будуть дотримуватися по всій Землі?
Ця проблема задала тон другої половини зустрічі. О. Л. Лепетюк розповів присутнім про свій особистий досвід роботи в цій галузі права. Харківська громадська організація незрячих юристів, в якій він працює, займається захистом прав українських громадян в усіх сферах життя. Вона є членом Всеукраїнської асамблеї інвалідів, тому її співробітники особливу увагу приділяють розв’язанню законодавчих прецедентів, що стосуються цієї найбільш незахищеної верстви населення. Також юристи організації переймають європейський практичний досвід в галузі права, співпрацюючи з адвокатами, що пройшли тренінги у суддів Європейського суду з прав людини, Українською Гельсінкською спілкою та іншими громадськими інститутами, які стоять на сторожі інтересів пересічної людини.
О. Л. Лепетюк наголосив на тому, що до нього та його колег може звернутися будь-хто, хто вважає, що його права порушуються. Для цього буде достатньо завітати в безкоштовні центри правової допомоги, що скоро мають почати свою роботу. Зокрема, якщо людину звинувачують у злочині, в деяких випадках вдається довести її невинність, використовуючи вже ухвалені рішення Європейського суду.
В кінці зустрічі юрист відповів на всі поставлені питання юридичної тематики. Учасники заходу висловили надію, що він матиме продовження найближчим часом.

 

Новини та події

23/01/2020
Що корисного у смартфонах?
Тренінг-курс з користування гаджетами 21/01/2020
Урядовий проєкт ''Дія. Цифрова освіта''
Тренінг для бібліотечних працівників
м. Харкова 20/01/2020
Марія Капніст. Горда сльоза
Вечір пам'яті 17/01/2020
Святочні вечори
14/01/2020
Як новий рік зустрінеш...
Зустріч у «Лілеї» 23/12/2019
Мистецтво мріяти
Відкриття виставки малюнків 22/12/2019
Цікавий Харків
Інформаційно-пізнавальна вікторина 20/12/2019
Віра в чудо
Інформаційно-музична година 19/12/2019
Цифрова грамотність актуальна у любому
віці.

Регіональний тренінговий центр розпочав
серію тренінгів для літніх людей у
подоланні цифрової нерівності. 12/12/2019
Вадим Крищенко. Постскриптум або Далі буде
Презентація книги 10/12/2019
«Томатна» зустріч
В гостях у «Лілеї» письменниця Н.М. Костіна-Кассанеллі 03/12/2019
Життя без обмежень
Інформаційна година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16