16/10/2013

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч з адвокатом Харківської громадської організації незрячих юристів

В рамках обласного Дня права 16 жовтня 2013 року співробітники Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки запросили на зустріч під назвою «Закони, які нас захищають» адвоката Харківської громадської організації незрячих юристів О. Л. Лепетюка. На неї прийшли не тільки постійні читачі бібліотеки, але і усі зацікавлені в тому, щоб більше дізнатися правовий статус громадянина в нашій державі.

 

 

Лейтмотивом зустрічі стала дискусія щодо того, що ми можемо назвати правами і свободами для кожної людини в світі. На початку заходу завідуюча відділом міського абонементу Кононенко Н. Б. запропонувала присутнім переглянути фільм, який стосується цієї теми. З нього слухачі дізналися, що думають про права людини в різних країнах світу, історію їх виникнення та боротьби за те, щоб кожний з нас мав рівні можливості. Навіть зараз мільйони людей почувають себе абсолютно безправними як фізично, так і психологічно. Тому фільм завершився риторичним питанням: коли ж Конвенції про права людини будуть дотримуватися по всій Землі?
Ця проблема задала тон другої половини зустрічі. О. Л. Лепетюк розповів присутнім про свій особистий досвід роботи в цій галузі права. Харківська громадська організація незрячих юристів, в якій він працює, займається захистом прав українських громадян в усіх сферах життя. Вона є членом Всеукраїнської асамблеї інвалідів, тому її співробітники особливу увагу приділяють розв’язанню законодавчих прецедентів, що стосуються цієї найбільш незахищеної верстви населення. Також юристи організації переймають європейський практичний досвід в галузі права, співпрацюючи з адвокатами, що пройшли тренінги у суддів Європейського суду з прав людини, Українською Гельсінкською спілкою та іншими громадськими інститутами, які стоять на сторожі інтересів пересічної людини.
О. Л. Лепетюк наголосив на тому, що до нього та його колег може звернутися будь-хто, хто вважає, що його права порушуються. Для цього буде достатньо завітати в безкоштовні центри правової допомоги, що скоро мають почати свою роботу. Зокрема, якщо людину звинувачують у злочині, в деяких випадках вдається довести її невинність, використовуючи вже ухвалені рішення Європейського суду.
В кінці зустрічі юрист відповів на всі поставлені питання юридичної тематики. Учасники заходу висловили надію, що він матиме продовження найближчим часом.

 

Новини та події

18/09/2020
Ми в цьому місті живемо...
Віртуальна книжкова виставка 15/09/2020
Ліси – багатство та окраса Землі
09/09/2020
Чи можна лікуватись кольором? Що таке кольоротерапія?
Так звучала тема нашого спілкування в бібліотечній онлайн альтанці. 02/09/2020
Бібліотечна альтанка збирає друзів.
Вчиться любити себе 2. Продовження. 26/08/2020
«З Україною у серці»
До Дня Незалежності України 25/08/2020
Мандруємо сторінками підручників з інформатики
19/08/2020
Усе моє, все зветься Україна
Презентація 19/08/2020
До дня пасічника в Україні.
Бібліотечна онлайн альтанка зустрічає любителів меду 17/08/2020
Невідома Україна
Віртуальна книжкова виставка 13/08/2020
Пророк не своєї Вітчизни
Віртуальна виставка до 140-річчя від дня народження Володимира Винниченка 05/08/2020
Місце зустрічі змінити не можна
Бібліотечна онлайн альтанка зустрічає
друзів 30/07/2020
Прогулянка Європою
Віртуальна подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16