17/07/2013

Ще один крок до бібліотеки майбутнього

У Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся тренінг з розробки веб-сайтів та роботи з Інтернет-ресурсами від освітньої платформи EDUKIT

16-17 липня 2013 р. у читальному залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов тренінг, присвячений розробці веб-сайтів та ефективній роботі з віртуальними ресурсами на базі освітньої платформи України «EDUKIT». Проводили його тренери цього проекту Д. Рижкова та А. Федорчук, а в якості слухачів були запрошені співробітники районних ЦБС Харківської області, що в подальшому зможуть використовувати отримані навички в діяльності своїх бібліотечних установ, адже на сьогоднішній день жодна з них не може повноцінно виконувати свої культурні та просвітницькі функції без того, щоб мати власний Інтернет-сайт.

 

 

Кожний учасник до початку тренінгу повинен був підготувати домашнє завдання в електронному вигляді: придумати структуру сайту своєї установи, її логотип та девіз, зробити текстову презентацію бібліотеки з доповненнями у вигляді фотографій і відео, повідомити останню новину з її життя.
На тренінгу бібліотекарі мали змогу дізнатися про освітню місію EDUKIT, історію і можливості цієї платформи, її додаткові можливості – вебінари, модуль дистанційної освіти Easy Test, тематичні блоги, он-лайн освіту з Khan Academy та ін.). Основну увагу викладачі приділили особливостям адміністрування власного сайту бібліотеки: слухачі виконали ряд практичних завдань, в ході яких навчилися редагувати і налаштовувати сайт, власноруч створювати новини та змінювати його структуру, завантажувати зображення та додавати гіперпосилання, отримали початкові знання з веб-дизайну. Також тепер гості нашої бібліотеки, що відвідали тренінг, зможуть без проблем додати до сайту-візитки своєї установи відео та контент із сервісів, YouTube, Vimeo, SlideShare та Wikipedia і створити чудові фотогалереї, а також публікувати дані з сайту в соціальних мережах.
Дуже важливою для бібліотекарів стала інформація щодо модерування сайтів, використання форм зворотного зв’язку (гостьова книга, форум та чат), створення власних опитувань, пошукової оптимізації, розміщення банерів. На завершення заходу учасники пройшли підсумкове тестування, отримали сертифікати, а найбільш сумлінні отримали призи. Всі присутні визнали, що цей тренінг був дуже корисним для них, і отримані знання наші колеги будуть застосовувати у своїй професійній діяльності.

 

Проекти, програми