20/06/2013

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці продовжуються тренінги з е-урядування

18-20 червня 2013 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки продовжено цикл тренінгів, спрямованих на оволодіння навиками роботи з електронними адміністративними та неадміністративними послугами для бібліотекарів та громадських організацій Харкова за проектом “Бібліоміст”.

 

 

Метою проекту “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування” є залучення населення до вивчення та використання е-послуг й інструментів е-урядування на базі сучасно обладнаних публічних бібліотек. Проект виконується за фінансової підтримки IREX.
Цього разу учасниками навчання стали бібліотечні працівники Первомайського району Харківської області, а також Ленінського, Київського, Дзержинського та Комінтернівського районів м. Харкова і група пенсіонерів харківської неформальної організації “Допоможи собі сам”.
Програма тренінгу включала знайомство з поняттями е-урядування, е-демократія; ресурсами Інтернету, що пропонують електронні послуги на теренах України та Харківської області.
Тренери, провідний редактор РІЦ “Харківщина” ХОУНБ Н.І.Грайворонська і представник Харківського Фонду Місцевої Демократії Д.К.Костенко, ознайомили учасників з державною політикою розвитку, національними та регіональними інструментами в Україні та досвідом роботи інших країн.
Під час роботи за комп’ютерами слухачі ознайомились з сайтами органів влади різних рівнів, послугами, які там пропонуються, а також перевірили набуті навички роботи з отримання е-послуг.
По завершенню тренінгів бібліотекарі зможуть надавати фахові консультації для користувачів електронних послуг у своїх бібліотеках, а група слухачів-пенсіонерів – писати звернення до органів влади різних рівнів і конкретних народних депутатів, замовити квиток на транспорт, оплатити послуги ЖКГ.
У рамках проведення тренінгу відбувся круглий стіл за участю директора Департаменту культури і туризму ХОДА Д.Кузнєцова, регіонального представника програми “Бібліоміст” в Харківській області В.Щетиніна, директора Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Н.Шостко, інших почесних гостей та бібліотечних працівників районів області та міста.
Тренінг відвідали представники програми “Бібліоміст” (м. Київ) – керівник відділу адвокації і комунікації Ю.Ткачук, спеціаліст по грантам і фінансам О.Лісніченко.

 

Харківська обласна універсальна наукова бібліотека та партнерська організація Фонд місцевої демократії беруть участь у впровадженні ініціативи “Публічні бібліотеки – мости до е-урядування” відповідно до Національного плану дій у рамках “Партнерства „Відкритий уряд”, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Мета ініціативи: розповсюдження інформації про наявні е-послуги національного і регіонального рівнів, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, надання практичних навиків отримання послуг різним групам населення – користувачам цих послуг.

 


Довідка:

 

Новини та події

18/09/2020
Ми в цьому місті живемо...
Віртуальна книжкова виставка 15/09/2020
Ліси – багатство та окраса Землі
09/09/2020
Чи можна лікуватись кольором? Що таке кольоротерапія?
Так звучала тема нашого спілкування в бібліотечній онлайн альтанці. 02/09/2020
Бібліотечна альтанка збирає друзів.
Вчиться любити себе 2. Продовження. 26/08/2020
«З Україною у серці»
До Дня Незалежності України 25/08/2020
Мандруємо сторінками підручників з інформатики
19/08/2020
Усе моє, все зветься Україна
Презентація 19/08/2020
До дня пасічника в Україні.
Бібліотечна онлайн альтанка зустрічає любителів меду 17/08/2020
Невідома Україна
Віртуальна книжкова виставка 13/08/2020
Пророк не своєї Вітчизни
Віртуальна виставка до 140-річчя від дня народження Володимира Винниченка 05/08/2020
Місце зустрічі змінити не можна
Бібліотечна онлайн альтанка зустрічає
друзів 30/07/2020
Прогулянка Європою
Віртуальна подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16