20/06/2013

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці продовжуються тренінги з е-урядування

18-20 червня 2013 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки продовжено цикл тренінгів, спрямованих на оволодіння навиками роботи з електронними адміністративними та неадміністративними послугами для бібліотекарів та громадських організацій Харкова за проектом “Бібліоміст”.

 

 

Метою проекту “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування” є залучення населення до вивчення та використання е-послуг й інструментів е-урядування на базі сучасно обладнаних публічних бібліотек. Проект виконується за фінансової підтримки IREX.
Цього разу учасниками навчання стали бібліотечні працівники Первомайського району Харківської області, а також Ленінського, Київського, Дзержинського та Комінтернівського районів м. Харкова і група пенсіонерів харківської неформальної організації “Допоможи собі сам”.
Програма тренінгу включала знайомство з поняттями е-урядування, е-демократія; ресурсами Інтернету, що пропонують електронні послуги на теренах України та Харківської області.
Тренери, провідний редактор РІЦ “Харківщина” ХОУНБ Н.І.Грайворонська і представник Харківського Фонду Місцевої Демократії Д.К.Костенко, ознайомили учасників з державною політикою розвитку, національними та регіональними інструментами в Україні та досвідом роботи інших країн.
Під час роботи за комп’ютерами слухачі ознайомились з сайтами органів влади різних рівнів, послугами, які там пропонуються, а також перевірили набуті навички роботи з отримання е-послуг.
По завершенню тренінгів бібліотекарі зможуть надавати фахові консультації для користувачів електронних послуг у своїх бібліотеках, а група слухачів-пенсіонерів – писати звернення до органів влади різних рівнів і конкретних народних депутатів, замовити квиток на транспорт, оплатити послуги ЖКГ.
У рамках проведення тренінгу відбувся круглий стіл за участю директора Департаменту культури і туризму ХОДА Д.Кузнєцова, регіонального представника програми “Бібліоміст” в Харківській області В.Щетиніна, директора Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Н.Шостко, інших почесних гостей та бібліотечних працівників районів області та міста.
Тренінг відвідали представники програми “Бібліоміст” (м. Київ) – керівник відділу адвокації і комунікації Ю.Ткачук, спеціаліст по грантам і фінансам О.Лісніченко.

 

Харківська обласна універсальна наукова бібліотека та партнерська організація Фонд місцевої демократії беруть участь у впровадженні ініціативи “Публічні бібліотеки – мости до е-урядування” відповідно до Національного плану дій у рамках “Партнерства „Відкритий уряд”, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Мета ініціативи: розповсюдження інформації про наявні е-послуги національного і регіонального рівнів, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, надання практичних навиків отримання послуг різним групам населення – користувачам цих послуг.

 


Довідка:

 

Новини та події

23/01/2020
Що корисного у смартфонах?
Тренінг-курс з користування гаджетами 21/01/2020
Урядовий проєкт ''Дія. Цифрова освіта''
Тренінг для бібліотечних працівників
м. Харкова 20/01/2020
Марія Капніст. Горда сльоза
Вечір пам'яті 17/01/2020
Святочні вечори
14/01/2020
Як новий рік зустрінеш...
Зустріч у «Лілеї» 23/12/2019
Мистецтво мріяти
Відкриття виставки малюнків 22/12/2019
Цікавий Харків
Інформаційно-пізнавальна вікторина 20/12/2019
Віра в чудо
Інформаційно-музична година 19/12/2019
Цифрова грамотність актуальна у любому
віці.

Регіональний тренінговий центр розпочав
серію тренінгів для літніх людей у
подоланні цифрової нерівності. 12/12/2019
Вадим Крищенко. Постскриптум або Далі буде
Презентація книги 10/12/2019
«Томатна» зустріч
В гостях у «Лілеї» письменниця Н.М. Костіна-Кассанеллі 03/12/2019
Життя без обмежень
Інформаційна година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16