21/05/2013

Українська література в епоху Веб 2.0:виклики сьогодення

Круглий стіл

21 травня 2013 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках проведення Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім'ї вільній, новій» відбувся круглий стіл «Українська література в епоху Веб 2.0: виклики сьогодення».

 

 

На захід були запрошені бібліотечні працівники десяти ЦБС Харківської області, користувачі бібліотеки.
Для обговорення учасникам круглого столу були запропоновані питання: вплив електронних інформаційних ресурсів на розвиток сучасної української літератури, застосування сучасних технологій у популяризації української літератури, криза читання чи криза якості читання та інші.
Почесними гостями бібліотеки цього дня були українські письменники Поровський Микола Іванович, Тарасюк Галина Тимофіївна та Перебийніс Петро Мусійович.
Три письменника, три різних долі та душі, приїхали до бібліотеки, щоб познайомити читачів зі своїми творами, поглядами на літературу та життя. Смислові, мовні, просторові бар’єри між книгою та читачем; комп’ютерні технології, їх позитивний та негативний вплив на процес написання та якість творів, на доведення їх до читачів; проблема видавничої та перекладацької діяльності – такі питання хвилюють сучасних письменників та «провідників у світі книги» – бібліотекарів.
Не сприймати творчість Шевченка шаблонно, правильно тлумачити та виконувати його заповіт, нас, громадян вільної України, закликав Микола Поровський.
Дуже зручні для автора сучасні технології, але книга, саме паперова книга – аналог душі, це щось сакральне та вічне, а надто художня книга, – вважає Петро Перебийніс, – і з ним погоджуються інші письменники, які все-таки воліють видавати свої твори, а не обмежуватися електронними версіями. До речі, і їх теж вони виставляють в Інтернеті у вільному доступі.
Сучасній українській літературі не вистачає позитивного і достойного героя, до якого треба рівнятися, – такого висновку дійшла Галина Тарасюк, підбивши підсумки дискусії учасників про тематику та якість сучасної української літератури.
Але не тільки питання книги, літератури обговорювали на заході, а й, насамперед, намагалися знайти шляхи вирішення суспільно важливих проблем, таких, як проблеми рідної мови та взаємоповаги народів та культур, виховання дітей, існування в суспільстві, що швидко змінює життєві орієнтири, в якому під впливом нав’язуваних фальшивих цінностей так легко втратити духовну самобутність та моральні принципи.
На скап-зв’язок з учасниками круглого столу вийшли колеги із Куп’янської центральної районної бібліотеки. Зі словами вітання до харків’ян та гостей звернулась поетеса-аматорка Куп’янщини Білоножкіна Ольга Федорівна (Ольга Верба).
До уваги учасників заходу та користувачів бібліотеки в читальній залі та залі каталогів Харківської ОУНБ було розгорнуто книжкові виставки „Сучасна українська книга”, „Українського цвіту зі всього світу”, „Україна читає”.
На закінчення Микола Поровський, Галина Тарасюк, Петро Перебийніс подарували Харківській ОУНБ та представникам Дергачівської, Лозівської, Первомайської, Сахновщинської, Нововодолазької, Кегичівської, Куп’янської, Ізюмської, Вовчанської централізованих бібліотечних систем примірники своїх книжок з автографами.

 

Перебийніс Петро Мусійович – український поет, журналіст, громадський діяч, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України. Автор близько 20 збірок поезії (''Дар Вітчизни'', ''Точний час'', ''На світанку роси'', ''Княжа Лука'', ін.) та ліричної трагедії ''Коридор, або Червоний морок''. Михайло Слабошпицький визначає найприкметніші ознаки Перебийносової поезії: «Домежний лаконізм ... світлий мінор і та ненав'язлива сумна іронія, що більше характерна для стоїків, які вже не чекають від життя великої радості, однак і не заламують у відчаї руки… Поет говорить гідно. Спокійно. Стримано. Стисло…»
Тарасюк Галина Тимофіївна – сучасна українська поетеса, прозаїк, критик, перекладач, член Асоціації українських письменників, Національної спілки журналістів України, заслужений працівник культури України. Автор 9 поетичних збірок, близько 500 публіцистичних статей на захист української мови, духовності, свободи слова та демократії, а також більше 20 прозових творів – психологічних новел та неомодерністичних романів, що увійшли до збірок («Любов і гріх Марії Магдалини», «Янгол з України», «Короткий танець на Віденськім балу»), та видані окремими книгами («Між пеклом і раєм (Сни анахорета)», «Цінь Хуань Гонь», «Сестра моєї самотності»). У своїх творах авторка змальовує нашу українську дійсність, намагаючись зрозуміти природу людських чеснот та гріхів та осмислити феномен «Україна» у світовому контексті на межі між минущим та вічним.
Поровський Микола Іванович – учасник національно-демократичного руху кінця 1980-початку 1990-х, народний депутат України 1-го, 2-го і 4-го скликань Верховної Ради України, один з фундаторів Народного Руху України, голова Республіканської Християнської партії. Автор ряду книг з національно-патріотичної тематики - «І бурею битва гриміла» (роман-хроніка на основі спогадів кримчанина, воїна Української повстанської армії), «Забутий заповіт борцям за Україну» (публіцистичні статті, доповіді, виступи), «Тільки рухом життя обіймеш» (повість-спогад про здобуття незалежності України), та художньої повісті «Ключі від вершини», написаній на основі вражень від сходження на вершини Карпат.

 


Довідка:

 

Новини та події

06/10/2021
Безпечний онлайн для пенсіонерів
Зустріч Регіонального тренінгового центру з підопічними Територіального центру соціального обслуговування населення Московського району м. Харкова 01/10/2021
Серце, зігріте добром
Музична година 30/09/2021
Від року до класики
Книжково-ілюстративна виставка 26/09/2021
Вижити в соціальних медіа
''Ми виживали як могли'', – могли б
сказати учасники тренінгу-квесту від
''Майстерні медійної грамотності'', який
ми влаштували для гвардійців
Національної гвардії України 26 вересня. 22/09/2021
Подружитись зі смартфоном? Не проблема!
Тренінг з цифрової грамотності та використання смартфонів і планшетів для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення Московського району Харкова 13/09/2021
Бенефіс яблука
05/09/2021
З Україною в серці
До Дня Незалежності України 02/09/2021
Квіткова абетка. Літера Л
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 27/08/2021
Ми - усміхнений народ?
Музично-інформаційна година 19/08/2021
Бібліотека в Тік-Ток
Вебінар 10/08/2021
Шанель - це не мода, Шанель - це стиль
Виставка-експозиція 09/08/2021
Застілля
Інформаційна година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16