12/07/2013

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці тривають тренінги проекту «Сучасний бібліотекар – хто це?» в рамках програми «Бібліоміст»

Майже півроку тому за підтримки програми «Бібліоміст» стартував конкурс «Сучасний бібліотекар – хто це?». Його мета – допомогти бібліотекарям оволодіти новими інформаційними технологіями, зробити їх провідниками змін в бібліотечній справі, змінити ставлення читачів до бібліотеки як до чогось старомодного, усталеного, традиційного, адже в уяві багатьох з нас вона залишається лише місцем зберігання книг, газет та журналів.
Зараз у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці продовжується цикл тренінгів в рамках цього проекту. Перший етап – чвертьфінал конкурсу - триває з 10 червня по 12 липня. Завдяки йому працівники бібліотек мають змогу підвищити свою кваліфікацію, отримати нові знання та впевнено почувати себе в світі, який все більше комп’ютеризується.

 

 

Взяти участь у конкурсі змогли бібліотекарі, що вчасно подали заявку на участь в ньому. Для цього вони повинні були самостійно заповнити анкету та надіслати її до координаторів програми «Бібліоміст» з 1 по 25 березня. Анкети проходили досить суворий відбір, причому кожна з них повинна була супроводжуватися рекомендаційним листом від директора бібліотеки або декана бібліотечного факультету (для студентів).
Конкурсанти, що були допущені до участі в тренінгах, зараз мають змогу на базі Регіонального тренінгового центру ХОУНБ вдосконалити свої комп’ютерні навички, вивчити сучасне програмне забезпечення та апаратну конфігурацію комп’ютеру, вийти на новий рівень спілкування з читачами через соціальні мережі. Так, тематика занять передбачає детальне знайомство з компонентами устаткування ПК, периферійними пристроями, клауд-обчисленнями та Google-сервісами, застосуванням програм MS Power Point та MS Excel, створенням презентацій, розширеним пошуком в Інтернеті, підвищення швидкості набору тексту, розробку стратегії моніторингу в бібліотеках та оцінки потреб потенційних читачів (анкетування і т. ін.).
Тренінги відвідують представники Центральної дитячої бібліотеки, Харківської державної академії культури, Центральної бібліотеки ім. В. В. Маяковського Київского р-ну та її філіалу № 44, Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, ЦБ ім. Д. А. Фурманова Московського р-ну, ЦБ ім. І. С. Тургенєва ЦБС Комінтернівського р-ну, Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, Центральної міської бібліотеки ім. Бєлінського, Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К. С. Станіславського.
Після невеликої перерви з 19 серпня по 20 вересня пройде півфінал конкурсу, для отримання доступу до якого слухачі тренінгу зараз повинні виконати фінальне завдання. По його завершенні найдостойніші отримають путівку до фіналу, який відбудеться в Києві. Усі отримані учасниками конкурсу знання обов’язково стануть їм у пригоді під час роботи з читачами та допоможуть збільшити кількість відвідувань бібліотек, особливо людьми молодого віку.

 

Новини та події

18/09/2020
Ми в цьому місті живемо...
Віртуальна книжкова виставка 15/09/2020
Ліси – багатство та окраса Землі
09/09/2020
Чи можна лікуватись кольором? Що таке кольоротерапія?
Так звучала тема нашого спілкування в бібліотечній онлайн альтанці. 02/09/2020
Бібліотечна альтанка збирає друзів.
Вчиться любити себе 2. Продовження. 26/08/2020
«З Україною у серці»
До Дня Незалежності України 25/08/2020
Мандруємо сторінками підручників з інформатики
19/08/2020
Усе моє, все зветься Україна
Презентація 19/08/2020
До дня пасічника в Україні.
Бібліотечна онлайн альтанка зустрічає любителів меду 17/08/2020
Невідома Україна
Віртуальна книжкова виставка 13/08/2020
Пророк не своєї Вітчизни
Віртуальна виставка до 140-річчя від дня народження Володимира Винниченка 05/08/2020
Місце зустрічі змінити не можна
Бібліотечна онлайн альтанка зустрічає
друзів 30/07/2020
Прогулянка Європою
Віртуальна подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16