Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.
Квіти – справжній дар природи, насолода для очей. Розмаїття їх форм та кольорів завжди привертало увагу світових художників. Особливо, з душею зображувала квіти українська народна мисткиня з с. Богданівна, що на Київщині – Катерина Василівна Білокур. Цьогоріч виповнюється 120 років з дня її народження. Вшанувати неймовірний талант та завзятість мисткині ми вирішили новою виставкою літератури у відділі сільськогосподарської та технічної літератури.
Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.
Запашний, вічнозелений та… магічний! Все це – ялівець, якому присвячена нова виставка у відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської ОУНБ. Підбираємо рослини для вашого саду, дізнавайтесь про особливості агротехніки ялівця та його застосування у ландшафтному дизайні.
Чим ближча до нас зима, тим більше сумуємо за теплом. Люди поспішають в теплі домівки, щоб загорнутись у ковдру з чашкою зігріваючого чаю. Сидячи в теплі, не забувайте про маленьких і спритних помічників будь-якого дачника. Про кого ми? Звісно, про птахів.
"Запросіть пташок до саду" – пропонує наша нова виставка, яка експонується у відділі технічної та сільськогосподарської літератури з 23 по 30 листопада.
З 1998 року кожної другої неділі жовтня в Україні відзначають День художника. Цьому святу в РЦІ «Харківщина» присвячена книжкова виставка «Мистецтво бачити красу».
З 5 жовтня 2020 року в ХОУНБ розпочато онлайн роботу обласної Школи методиста для бібліотечних працівників публічних бібліотек Харківської області за темою «Організаційно-методична робота: складові успіху в умовах викликів сучасності».
25 вересня проведено онлайн консультацію щодо роботи в персональному кабінеті бібліотеки “Автоматизована бібліотечно-інформаційна система “УФД/Бібліотека” для відповідальних осіб відібраних бібліотек, які в подальшому проводитимуть оцінювання книг за державною програмою поповнення бібліотечних фондів.
Як приємно сховатися влітку від палючого сонця в затінку лісу! Дихати прохолодним повітрям, милуватися зеленими шарами над головою... Загадковий та чарівний, ліс відіграє важливу роль в житті людини з давніх часів.
Завершується літній відпочинок, попереду робочі та навчальні будні. Для спраглих до нових знань у відділі технічної та сільськогосподарської літератури експонується виставка "Мандруємо сторінками підручників з інформатики".
Віртуальна виставка до 140-річчя від дня народження Володимира Винниченка
Володимир Винниченко (1880-1951) – політичний та громадський діяч, один з найпопулярніших українських письменників початку ХХ століття. Його творчість дуже шанували визначні класики нашої літератури і мистецтва, як талановитого українського прозаїка і драматурга, чиї п’єси мали за честь ставити кращі акторські колективи Європи...
Сучасна людина не уявляє своє життя без подорожей. Подорожувати Європою дуже цікаво – за короткий час можна побачити дуже багато пам’яток історії та культури.
Карантинні будні бібліотеки продовжуються. В умовах пандемії перед учасниками клубу квітникарів ''Лілея'' постало складне питання - зустрітись та поспілкуватись хочеться, але як це зробити, не порушуючи карантинні обмеження? ''Складним питанням - прості рішення'', - подумали бібліотекарі та розпочали серію онлайн-зустрічей.
22 липня відбулася відео конференція Zoom «Цифрова грамотність для сучасного пенсіонера» для підопічних Територіального центру надання соціальних послуг Московського району міста Харкова.
Які сільськогосподарські культури найчастіше вирощують в нашій країні в промисловому масштабі? Озимі пшениця та ячмінь, кукурудза, соняшник, ріпак, іноді соя та горох. Проте, останнім часом наші кліматичні умови все більше кидають виклик аграріям, змушуючи шукати культури, що зможуть витримати посушливі сезони та перепади температур. Таким «подушкам безпеки» аграріїв присвячено книжкову виставку «Нішеві культури: нут, сочевиця, амарант, шафран…». Вона експонується у відділі технічної та сільськогосподарської літератури з 16 по 28 липня.
Невагомі та ніжні, витончені та яскраві – метелики. Ці неймовірні комахи з різнобарвним крильцями приваблюють і дорослих, і дітей. Справжній «Вальс метеликів» проходить з 14 по 29 липня у відділі технічної та сільськогосподарської літератури.
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії
В рамках підготовки обласного конкурсу серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю краєзнавчої тематики в Українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2020» методичний відділ ХОУНБ спільно з Громадською організацією «Вікімедіа Україна» провели вебінар по написанню статтей, розміщенню фотографій у Вікіпедії «Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії». Вебінар провів дописувач української Вікіпедії, автопатрульнийй Вікісховища Сергій Петров.
У ніч з 6 на 7 липня в Україні відзначають обрядове, магічне свято – Івана Купала. З ним пов'язано багато цікавих та колоритних традицій.
У читальній залі Харківської ОУНБ ви знайдете нову пізнавальну виставку, завдяки якій зможете дізнатись про традиції нашого народу.
Вікна – важлива частина будь-якої будівлі, чи то житлової, чи ні. Форма, розмір, колір вікна здатні задати тон оформлення приміщення. Вдягніть ваше віконце у стильне вбрання!
У відділі технічної та сільськогосподарської літератури нова виставка «Штори – перша скрипка інтер’єру», яка експонуватиметься з 6 по 18 липня 2020 року.
Звісно, в умовах карантину ми не можемо проводити тренінги, але ми можемо з вами поспілкуватися онлайн.
Ця виставка познайомить вас з книгами про успіхи компаній. Тут генії розповідатимуть, як змінили сучасний світ, про секрети стратегій і навичок, пропонуватимуть нові ідеї для початківців.
Віртуальна книжкова виставка до Дня слов’янської писемності та культури
Щорічно 24 травня українці відзначають День слов’янської писемності й культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності та заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці.
Cучасні месенджери дають змогу не тільки писати текстові повідомлення, надсилати зображення, відео, а й здійснювати відеодзвінки, проводити групові текстові чати та відеоконференції.
Прийшла весна і справжні любителі подорожей давно готові у дорогу, але поки туризм віртуальний. Ми можемо зануритися у минуле нашого краю, більше дізнатися про духовне життя земляків, не виходячи з дому. Сьогодні віртуальна прогулянка присвячена храмам і святим місцям Харківщини.
Не зважаючи на зміни модних тенденцій, стиль - це відображення вашого образу життя, вашої індивідуальності, яке здатне вигідно підкреслити те, що ви вважаєте за потрібне.
Кожен садівник або дачник хоче прикрасити свій сад незвичайними і яскравими зеленими насадженнями, і , найчастіше, якщо мова йде про яскравість і красу, ми розуміємо,що такі рослини для саду - це квіти. Ми розпочинаємо цикл пізнавальних презентацій про квіти.
Соковиті та смачні, хрумкі та рум'яні... Яблука - одні з найбільш улюблених та популярних фруктів. Різноманіття сортів, у кожного з яких знайдеться свій прихильник.
На виконання програми міжрегіонального співробітництва між Україною і Турецькою Республікою
Туреччина - країна з давньою історією та неймовірними контрастами. Прекрасна і загадкова, вона закохує в себе кожного, зачаровує казковою атмосферою та спокушає східними солодощами...
Пропонуємо до вашої уваги добірку турецької літератури, яка занурить вас у чарівний світ східної культури і від подорожі до якого неможливо відмовитися!
Харків фестивалить! Маємо надію, що скоро ситуація покращиться і фестивалі повернуться, щоб принести ще більше драйву, колориту, вражень. А поки знайомимось із розмаїттям фестивального життя нашої області.
Музеї – це золотий фонд світового образотворчого мистецтва, це безцінні скарби живопису та скульптури, і кращі з кращих творів людського генія, кожен з яких – непідвладний часу шедевр, це духовні храми історії та культури, правдивий портрет вікової мудрості.
З нагоди Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня, відділ РЦІ «Харківщина» пропонує здійснити книжкову подорож по історичних, художніх та краєзнавчих музеях світу.
16 травня відзначається День біографів. До цього свята в РЦІ «Харківщина» на виставці «Писарі пам’яті» підібрано книги, в яких можна ознайомитеся з життєписом діячів історії, науки, культури, мистецтва.
Українська літературна традиція – явище хоч і молоде, однак, цілком сформоване і самобутнє. Причин тому чимало, та головна з них – непроста українська історія.
До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня 1944 року в досвітніх сутінках здійснився ще один злочин комунізму — почалася масова депортація кримськотатарського народу з його історичної Батьківщини. 15 хвилин на збори, і десятки тисяч людей похилого віку і дітей почали шлях до великої національної трагедії — загибелі половини кримськотатарської нації.
Віртуальна виставка до дня Чорнобильської трагедії
26 квітня 2020 року виповнюється 34 роки з дня найбільшої техногенної катастрофи за всю історію мирного атома. Катастрофи, з наслідками якої світ продовжує боротися досі.
Віртуальна книжкова виставка до 71-ї річниці заснування НАТО
НАТО — це альянс країн Європи і Північної Америки. Він забезпечує унікальний зв’язок між цими двома континентами, надаючи їм можливість консультуватися і взаємодіяти в області захисту і безпеки, а також разом проводити багатонаціональні операції з врегулювання кризи.
Шановні колеги, читачі та шанувальники поезії!
Наша бібліотека оголошує відеофлешмоб «Люби поезію, ходи до неї в гості», присвячений Всесвітньому дню поезії.
Дехто каже, що сон для слабаків. Але навіть якщо ви спите декілька годин на тиждень, у вашому домі завжди буде вона – подушка. І в неї може бути безліч подружок. Вони лежатимуть в улюбленому кріслі, на зручному дивані і, звичайно ж, у ліжку.
206 років тому, 9 березня, народився український поет, художник, прозаїк та громадський діяч Тарас Шевченко. Його називають народним пророком, титаном духу та національним символом. Біографія Шевченка відома кожному українцю, але є ще чимало цікавих фактів про життя та творчість Великого Кобзаря.
12.03.2020 співробітники ХОУНБ завітали до підопічних Московського терцентру та провели літературно-пізнавальну годину «Невідомий Шевченко».
Здається, зовсім недавно члени клубу «Лілея» з захопленням слухали лекцію Світлани Павлівни Дюжакової про вирощування огірків на органічному городі. І ось, нова зустріч. Цього разу йшлося про томати.
19 та 20 лютого 2020 року в ХОУНБ відбувся семінар для завідувачів публічними бібліотеками-філіями Харківської області на тему: «Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи».
Одним з найромантичніших свят заслужено вважається «День Святого Валентина». Відзначають це ніжне свято традиційно у всьому світі 14 лютого.
Цього дня прийнято дарувати квіти і подарунки своїм коханим, створювати романтичний настрій, ласувати солодощами і смачною вечерею на двох. Також, його обов’язковим атрибутом є листівка у формі серця, або як ще її називають «валентинка».
Квіти – це неповторна та чарівна краса, дарунок природи. Вивчати та примножувати її – справа відповідальна і нелегка. Як знайти ідеальне поєднання генів, що здатне відкрити нові, ще не бачені барви у вже знаних рослинах? Це знають селекціонери. Один з найвідоміших селекціонерів півоній в Україні – Василь Федорович Горобець – святкує цього року свій 75-й день народження. Дата неабияка, тож і наша бібліотека вирішила до ювілею майстра квіткової селекції зануритись у світ півоній.
Зимові клопоти квітникаря – вивчати щось нове, планувати роботи на рік, готуватись до плідної праці. 28 січня Тетяна Іванівна Галкіна розповідала про свої секрети вирощування лілійників. Маленькі хитрощі, про які не скажуть розповсюджувачі, правила догляду та захисту рослин від хвороб і шкідників і, звичайно ж, найкрасивіші та найбільш стійкі сорти улюблених квітів.
Як за допомогою смартфона зробити життя легше, якщо ти на пенсії?
Смартфоном не заб'єш цвяха у стіну, не пошинкуєш капусти на борщ. Іноді він здається не корисним, а навпаки: всюди якісь незрозумілі кнопки та значки, звідкись виїзжають безкінечні повідомлення, а як натиснеш – просять завести чудернацьку тварину з назвою акаунт.
Харківська обласна універсальна наукова бібліотека долучилася до реалізації проєкту «Дія. Цифрова освіта» на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua
Відлунали гучні феєрверки, холодильники звільнились від традиційних святкових салатів і навіть ялинки більше не прикрашають деякі помешкання. Скінчились невеличкі канікули і в клубі квітникарів «Лілея», тож 14 січня ми зустрілись вперше не лише у новому році, а й у новому десятилітті.