12/03/2020

Невідомий Шевченко

Літературно-пізнавальна година

206 років тому, 9 березня, народився український поет, художник, прозаїк та громадський діяч Тарас Шевченко. Його називають народним пророком, титаном духу та національним символом. Біографія Шевченка відома кожному українцю, але є ще чимало цікавих фактів про життя та творчість Великого Кобзаря.
12.03.2020 співробітники ХОУНБ завітали до підопічних Московського терцентру та провели літературно-пізнавальну годину «Невідомий Шевченко».

 

 

Слухачам розповіли про дитинство та роки кріпацтва Тараса, про його неймовірний художній талант, завдяки якому він став вільною людиною та продовжив навчатися. Витримавши десять років ув’язнення, Шевченко ніколи не покидав олівця та пензля, адже був не тільки видатним поетом та прозаїком, він також був майстром графіки, станкового живопису та академіком гравюри. Особисте життя Тараса Шевченка теж було сповнено як щасливих спогадів, так і любовних страждань, що знайшли втілення у багатьох його творах.
Попри все, слова Шевченка не віддаляються, а навпаки закарбовуються в нашій пам’яті. У чому полягає ця дивна незбагненність, цей феномен? У тому, що він – апостол правди, світлої і чистої, яка непідвладна часу.

 

Проекти, програми