Кожна людина має права, які треба знати та захищати!
10 грудня 2018 року, у Всесвітній день прав людини, центр Європейської інформації ХОУНБ підготував для учнів вечірньої школи №3 м. Харкова правову годину.
Засніжило… Замело… Грудень з першого дня вступив у свої права, але снігова завіса не злякала відданих своїй справі виноградарів. Зима – саме час для дачників, для підбиття підсумків сезону, планування майбутнього та, звичайно ж, навчання. Узимку можна обмірковувати, читати, переглядати різні джерела інформації, а також спілкуватись з однодумцями.
Виноградарі – люди працьовиті, гаяти час не звикли, тож 1 грудня 2018 року зібрались на відкриття нового сезону засідань клубу виноградарів, що діє при Харківській ОУНБ.
28 листопада 2018 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся семінар-практикум для бібліотечних працівників публічних бібліотек ОТГ Харківської області на тему: «Планування роботи публічної бібліотеки ОТГ, облік та звітність».
21 листопада 2018 року співробітники міського абонементу ХОУНБ провели для студентів Харківського гідрометеорологічного технікума чергову зустріч-вшанування «Голодомор – незабутній біль нашого народу», присвячену страшним подіям цієї трагедії у Харківській області.
Опале листя вкрило землю своїм строкатим килимом, забравши останні барви. З кожним днем стає холодніше та трошки сумніше… Але «Лілея» сумувати не вміє! Серед перших заморозків та сутінкової сірості у нашій читальній залі розквітли ніжні бутони півоній, нехай лише на екрані.
16 листопада у багатьох країнах світу
відмічають міжнародний день
толерантності. Запроваджений він був у
1995 році після ухвалення Декларації
принципів терпимості.
14.11.2018 співробітники міського абонементу провели для студентів Харківського коледжу державного університету телекомунікацій
зустріч-вшанування «Голодомор. Колос правди», присвячену найтяжчому злочину, який було скеровано і сплановано радянським керівництвом проти українського народу, – Голодомору (1932-1933 рр.).
12 листопада 2018 року, до Дня української писемності та мови, в ХОУНБ відбулася музична година «Погляд на українську пісенну культуру в XXI ст.».
На захід були запрошені учні вечірньої школи №3 м.Харкова разом із вчителькою Филипенко Л.М.
Прохолодний подих зими ще не торкнувся харківських квітників. Сад готується до зимового сну, у квітниках погойдуються на вітру поодинокі волоті злакових. Де-не-де притягують погляд пізні айстри та хризантеми. Листопад – остання нагода для посадки деяких багаторічників: троянд, трав’янистих гібіскусів, лілійників та інших.
Клуб квітникарів «Лілея» не оминув останньої нагоди прогулятись дачною ділянкою О. О. Приставки – досвідченого квітникаря та доброго друга клубу. 9 листопада члени клубу побували в гостях у Ольги Олексіївни.
6 та 8 листопада 2018 року на базі ХОУНБ відбулися заняття з підвищення кваліфікації для завідувачів бібліотек-філій публічних бібліотек та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова за темою: «Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи».
1 листопада 2018 року досвідчені редактори Вікіпедії ділилися знаннями із бібліотекарями Харківської області.
Навчання проходило в рамках проекту «ВікіХарківщина2018» - конкурсу статей та фотографій в українській Вікіпедії серед бібліотекарів та користувачів бібліотек, який відбудеться з 5 по 18 листопада 2018 року.
З 18 жовтня 2018 року на базі Харківської ОУНБ фонд BrainBasket, який займається розвитком освіти в сфері ІТ в Україні, проводить курси для вчителів по вивченню сучасного базового курсу по web-розробці.
26-го жовтня 2018 року, з нагоди 74-ї річниці визволення України від нацистських окупантів, в читальній залі ХОУНБ відбулася година патріотизму «І тільки пам’ять не сивіє. Пісні з кінофільмів про війну».
18 жовтня 2018 року співробітники ХОУНБ провели для учнів 12-го класу вечірньої школи №3 м. Харкова інформаційну годину «Славні сини України. Героїчні традиції народу».
10 жовтня 2018 року ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» спільно з Харківським центром розвитку місцевого самоврядування провела обласний бібліофест «Бібліотека +» – свято розумних, творчих і обдарованих людей – бібліотекарів.
2 жовтня 2018 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці, в рамках проекту «Школа УДК», відбулися заняття для співробітників бібліотеки.
25 вересня 2018 року співробітники міського абонементу провели для студентів Харківського гідрометеорологічного технікуму віртуальну подорож «Бібліотека, як вона є», присвячену Всеукраїнському дню бібліотек.
18 та 20 вересня 2018 року на базі ХОУНБ. відбулися заняття з підвищення кваліфікації для завідувачів бібліотек-філій публічних бібліотек та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова за темою: «Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи».
Закінчилася пора відпусток і «Школа УДК», започаткована Харківською ОУНБ, знову розпочала свою роботу.
13 вересня 2018 року відбувся виїзний семінар-практикум для бібліотекарів Ново-Водолазького району.
10.09.2018 співробітники міського абонементу запросили до себе в гості досвідченого психолога Кривомазова Юрія Миколайовича, який запропонував читачам та працівникам бібліотеки взяти участь у психологічній грі «Характер».
25 серпня 2018 року відбулася зустріч виноградарів Харківщини. Як і зазвичай, організована вона була на найвищому рівні. Крім виноградарів, які прибули з усіх куточків Харківської області, приїхало багато гостей із сусідніх областей, зокрема, Полтавської.
Тут були присутні також члени клубу виноградарів, який працює при відділі технічної та сільськогосподарської літератури ХОУНБ.
Усім відомо, що читання книжок - це не просто уявна подорож, це цілий безмежний всесвіт та нескінченні пригоди. Але як не заблукати у цьому літературному королівстві та обрати саме ту, цікаву для себе книгу?
На допомогу нашим читачам і відвідувачам прийшли співробітники читальної зали та міського абонементу і влаштували книжкову виставку під назвою «Я читаю українською!», яка охопила усі можливі вподобання, для будь-якого віку та смаку.
А які асоціації у вас викликає слово ''роми''? На жаль, у нашому прогресивному суспільстві, переповненому технологіями, досі існують ледь не середньовічні стереотипи щодо ромів. Один з них стверджує, що роми заробляють на життя крадіжками, наркоторгівлею тощо. Через це часто виникають конфлікти між представниками ромської громади та працівниками поліції.
Справжня спека охопила наше місто, але гаряче стає не тільки на вулиці: у самому розпалі триває проект «Літо з бібліотекою».
Співробітники читальної зали та міського абонементу влаштували на майданчику біля бібліотеки розгорнуту книжкову виставку «Читоліто».
До них також приєднались колеги з бібліографічного відділу і представили нові книжки свого фонду.
12 липня 2018 року члени клубу «Лілея», що діє при Харківській ОУНБ, продовжили цикл цікавих подорожей Харківщиною, а саме, завітали до доброї вже знайомої Ольги Олексіївни Приставки. Цього разу чарівна господиня квітів знайомила квітникарів з лілійниками.
Слід зазначити, що після екскурсії до царства ірисів, квітникарі з нетерпінням чекали нової зустрічі на Великій Данилівці.
Харківським сквером прогулялись справжні бібліотечні дріади.
6 липня 2018 року, напередодні свята Івана Купала, працівники Харківської ОУНБ відвідали сквер ''Стрілка'' з пересувною виставкою ''Книжка з ніжками''.
Засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС
7 червня 2018 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС на тему: „ Структурні зміни публічних бібліотек як результат адміністративно-територіальної реформи ”.
Поетичні пінг-понги продовжують віртуальну мандрівку бібліотеками України та перетворюються на творчі пінг-понги. Цього разу об'єднались Харків та Дніпро.
6 червня 2018 року в рамках проекту «Школа УДК» на базі бібліотеки для юнацтва Чугуївської ЦБС пройшов семінар-тренінг з питань впровадження УДК в роботу бібліотек для бібліотечних працівників Чугуївського району та м. Чугуєва.
З нагоди дня народження Костянтина Степанкова (Волощука) - видатного українського актора, в читальній залі ХОУНБ 5 червня 2018 року відбулася відеогодина «Лицар з печальними очима».
Лікарські рослини – одне з основних джерел одержання лікувальних і профілактичних засобів сучасної медицини. Велика кількість рослин нині вже глибоко досліджена щодо їх складу та дії. З них вилучено багато речовин з цінною біологічною та терапевтичною дією, які використовує наукова медицина. Ось чому зараз особливо підвищується інтерес до літератури, яка відображає можливості сучасного траволікування.
Саме на місяць червень припадає найбільш масовий збір лікарських рослин, і тому з 5 по 19 червня 2018 року у відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської ОУНБ розгорнута виставка-гербарій «Веселка здоров’я».
Світ садової моди величезний та багатогранний і мистецтво ландшафтного дизайну пройшло доволі тривалий час до сьогодення. Згадаємо велику Гертруду Джеккіл, знамениту дизайнерку, котра підняла на вершину саме поняття садового дизайну, створивши понад 400 садів у Англії та за її межами. Зараз, майже кожен, хто має свою ділянку, прагне прикрасити її за своїм смаком.
«Кожний сад – пейзаж, і він неповторний» – ці слова Жака Деліля дали назву виставці-експозиції, що проходить з 5 по 19 червня 2018 року у відділі технічної та сільськогосподарської літератури і допоможе усім бажаючим розібратись у цьому питанні.
1 червня 2018 року члени клубу «Лілея» здійснили подорож до країни квітучих мрій – ірисів, завітали у гості до Ольги Олексіївни Приставки, яка мешкає у Великий Данилівці.
Ольга Олексіївна гостинно привітала членів клубу, провела велику пізнавальну екскурсію по своїй ділянці. Завдяки добрим рукам господині двір прикрашають іриси, півонії, троянди, клематиси, гортензії, гібіскуси і багато інших квітів.
Майже у кожної харківської родини зберігся посуд із півником на звороті. Це фірмовий знак будянського фаянсу, який був відомий не лише в Україні.
Співробітники ХОУНБ вирішили більше дізнатися про історію посуду «із півником» та вирушили на екскурсію до Будянського історико-краєзнавчого музею.
Захід на замовлення - музична година «Я тобі весь світ подарую», яка відбулася у читальній залі ХОУНБ 30 травня 2018 року, була присвячена Євгену Мартинову.
"Поезія – це найвеличніша форма, в яку може втілитися людська думка”, - казав Альфонс де Ламартін.
Ми любимо поезію, любимо поетів і обожнюємо слухати вірші наживо. Саме тому 22 травня 2018 року відбувся поетичний пінг-понг із Закарпатською обласню універсальною науковою бібліотека ім.Ф.Потушняка.
Чи можемо ми уявити нашу планету без смарагдової ковдри лісів, що покривають її? Ні! Ліс дарує нам чисте повітря, деревину, безкінечну кількість різноманітних ресурсів, якими ми користуємось щодня. 22 травня щорічно відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності, головне завдання якого – звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни. Біологічне різноманіття нашої планети продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам.
23 травня у багатьох країнах відзначається Всесвітній день черепахи (WorldTurtleDay) – тварини, що символізує мудрість, багатство і довголіття. Це незвичайне свято з'явилось в 2000 році за ініціативою Американського товариства порятунку черепах. У відділі технічної та сільськогосподарської літератури до цього дня експонується виставка «Куди повзе – за собою хату везе». Виставка продовжиться з 21 по 28 травня.
Ломикамінь – дивовижна грунтопокривна багаторічна рослина з сімейства ломикаменевих. Вона здатна виживати і цвісти в таких умовах, які непридатні для багатьох живих організмів. Вивчити цю рослину запропонувала Тетяна Іванівна Галкіна під час засідання клубу «Лілея».
15 травня члени клубу дізнавались про види, догляд, розмноження та вирощування з насіння цього природного дива.
11 травня 2018 року до читальної зали завітали гості на годину патріотизму «Перемога – одна на всіх» та літературну годину «В її душі – мелодія добра».
11 травня 2018 року в рамках професійно-освітнього проекту «Школа УДК», започаткованого Харківською ОУНБ, відбувся виїзний семінар - практикум для бібліотечних працівників Вовчанського району.
10 травня 2018 року співробітники міського абонементу ХОУНБ завершили цикл літературно-патріотичних зустрічей зі студентами Харківського коледжу державного університету телекомунікацій, присвячених 75-й річниці звільнення нашого міста від німецько-фашистських загарбників.
7-8 травня 2018 року, напередодні Дня пам’яті і примирення та дня Перемоги, співробітники міського абонементу ХОУНБ провели цикл літературно-патріотичних зустрічей з молоддю Харківського коледжу державного університету телекомунікацій, присвячених 75-й річниці звільнення нашого міста від німецько-фашистських загарбників.
У відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської ОУНБ розгорнуто виставку-букет «Чаруюча краса тюльпанів». Виставка триває з 7 по 14 травня 2018 року.
Весна – чудова пора цвітіння.
Настав час, коли повітря наповнене весняними пахощами і ми раптом відчуваємо, наскільки втомилися від чорно-білої зимової гами кольорів.
Наш організм прагне тепла і світла, а очі – розмаїтих та яскравих барв.
І тому ми вирушаємо до садів і парків, щоб споглядати весняні клумби.
25 квітня 2018 року члени клубу квітникарів «Лілея» відвідали Ботанічний сад ХНУ ім. В.Н. Каразіна – найстаріший сад України.
Ви були коли-небудь у кімнаті, де квітує розмарин? Духмяне повітря там аж подих перехоплює. Причому рослина починає цвісти своїми синіми вишуканими квіточками взимку – у лютому і – до травня, а за дбайливого догляду може повторити це диво ще й у вересні.
Під таким гаслом 24 квітня 2018 року проходило чергове засідання клубу «Лілея».
Адже почалися весняні роботи в саду та на присадибних ділянках і, кожен, хто мав бажання поділитися враженнями від перших квітів та рослин, ласкаво завітали до клубу зі своїми зеленими вихованцями.
16 квітня 2018 року в рамках професійно-освітнього проекту «Школа УДК», започаткованого Харківською ОУНБ, відбулася скайп-консультація для бібліотечних працівників Вовчанського району.
16 квітня 2018 року співробітники міського абонемента ХОУНБ провели для студентів Харківського гідрометеорологічного технікума інформаційно-пізнавальну годину «Підземні секрети Харкова» та показали фільм про харківські катакомби.
11 квітня 2018 року в рамках професійно-освітнього проекту «Школа УДК», започаткованого Харківською ОУНБ, відбувся виїзний семінар-практикум для бібліотечних працівників Ізюмського району.
5 квітня 2018 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулось стажування завідувача Старосалтівської селищної бібліотеки з питань організації комплектування бібліотечних фондів в рамках методичної допомоги для публічних бібліотек ОТГ.
Багато сучасних учених стверджують, що українська мова – одна з найкрасивіших і милозвучних мов світу. Але однією з найважливіших запорук краси мови є її чистота. На жаль,ми не завжди дбаємо про правильне слововживання, вимову, щоб слова якнайточніше розкривали наші думки та почуття. Тому в нашому місті курси української мови стають все більш популярними.
5 квітня 2018 року співробітники ХОУНБ завітали в гості до слухачів курсів української мови.
В рамках професійно-освітнього проекту «Школа УДК» Харківської ОУНБ 4-5 квітня 2018 року був проведений семінар-практикум для бібліотекарів районної та сільських бібліотек Дергачівського району.
4 квітня 2018 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулися заняття з підвищення кваліфікації бібліотекарів відділів обслуговування районних (міських) публічних бібліотек м.Харкова та Харківської області за темою «Організація обслуговування користувачів у сучасних умовах».
4 квітня 2018 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулися заняття з підвищення кваліфікації бібліотекарів відділів обслуговування районних (міських) публічних бібліотек м. Харкова та Харківської області за темою «Організація обслуговування користувачів у сучасних умовах».
А ви постились сорок днів?
8 квітня православні християни святкують Воскресіння Христове, або Великдень. Відвідайте книжкову виставку у відділі технічної і сільськогосподарської літератури, на якій представлено ідеї для прикрашання вашого дому до свят.
Весна… Здається ще вчора лежали чималі кучугури снігу, а сьогодні на тих місцях вже й травичка зеленіє, а у затишку, на сонечку одразу з’являються первістки весни первоцвіти – дрібноцибулинні та кореневищні, ефемероїди: ряст, проліски, крокуси, печіночниці, пушкінії… І ніякі рослини не викликають стільки позитивних емоцій, як ці перші… Та про них йшлося на попередній зустрічі квітникарів.
А 3 квітня 2018 року чергову зустріч в рамках роботи клубу квітникарів «Лілея» було присвячено цибулинним рослинам – тюльпанам та нарцисам.
2 квітня 2018 року у читальній залі ХОУНБ відбулася музично-розважальна година «День чудового настрою. Україна сміється» та інформаційна година «Серце красуні».
Центр гендерної культури ініціював проведення Місяця жіночої історії, в рамках якого 30 березня 2018 року в Харківській ОУНБ стартував квест «Вулицями жіночої історії».
Виїзний семінар-практикум для працівників Зміївської ЦБС
Розпочала свою роботу «Школа УДК» Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки. Цей професійний освітній проект запроваджено в бібліотеці з метою формування у бібліотечних працівників області знань та практичних навичок з індексування за таблицями УДК. В рамках «Школи УДК» заплановано проведення семінарів, тренінгів, практикумів, тематичних вебінарів, консультування за допомогою скайп-зв’язку та ін. На заняття ''Школи УДК'' запрошуються працівники бібліотек Харківської області. План ''Школи УДК'' додається.
Як добре, що є люди, які не шкодують поділитися з бібліотекою своїми книжками!
Ось і наразі Харківська ОУНБ отримала в дарунок від пана Віталія, який побажав залишитись інкогніто, біля 500 екз. примірників з його власної бібліотеки.
22 березня 2018 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся тренінг з редагування Вікіпедії.
Так званий «віківишкіл» провів для співробітників бібліотек та музеїв Харкова Сергій Петров, досвідчений вікіпедист та член громадської організації «Вікімедія Україна».
Виставка у відділі технічної і сільськогосподарської літератури
Дзвіночок – саме так перекладається слово кампанула. Суцвіття цієї квітки справді схожі на маленькі дзвіночки, що коливаються від подиху вітра. Вважають, що кампанула прийшла до нас з країн Середземного моря. З давніх часів цю рослину вважають символом сімейного щастя, а також називають «наречений та наречена».
12 - 16 березня 2018 року в РТЦ Харківської ОУНБ пройшов тренінг ''Основи комп'ютерної грамотності. Основи навігації в інтернеті'' для користувачів бібліотеки.
Овочі – найцінніший продукт харчування.
Городники вирощують велику кількість овочевих культур. Лише в Україні культивують близько 100 видів рослин, які споживають як овочі.
Виростити хороший урожай високоякісних овочів не можливо без знання біології культур та їхніх вимог до умов навколишнього середовища. У кожному окремому випадку необхідне коригування режимів вирощування, строків посіву, удобрення й полив. Ці та багато інших цікавих для городників питань виклала в своїй лекції науковий працівник Інституту овочівництва і баштанництва НААН Ільїнова Євгенія Михайлівна. Зустріч відбулась 13 березня 2018 року в рамках роботи клубу квітникарів «Лілея», що діє при бібліотеці.
Жінка вивела чоловіка з раю, і тільки жінка може повернути його в рай (Елберт Хаббард)
Важко навіть уявити, яким був би світ без жінок. Тож ми не будемо уявляти цю страшну картину, а просто привітаємо усіх дівчаток, дівчат та жінок зі святом! Клуб «Лілея» відзначив Міжнародний жіночий день 6-го березня, під час чергового засідання.
Морози та ожеледь – не перешкода для «Лілеї»! 23 лютого 2018 року ми відвідали виставку-ярмарок «Дача, сад, город, пасіка», що проходила у Палаці Спорту, щоб запросити гостей виставки до клубу.
Як виростити виноград на своїй ділянці, не використовуючи хімічні речовини для обробки лози?
На це питання відповідали на засіданні клубу виноградарів 17 лютого.
Минув третій день підвищення кваліфікації директорів ЦБС та завідувачів бібліотек м. Харкова та Харківської області за темою «Організація роботи та управління змінами в публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень». Насичена програма дня вміщувала широке коло різноманітних тем.
Чим займатись, поки сад ще спить? Клуб "Лілея" кожного разу знаходить нові цікаві способи організувати дозвілля. Напередодні дня закоханих ми створювали ляльку-мотанку Ладу.
13 лютого 2018 року у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулись заняття з підвищення кваліфікації. Цього разу навчались директори ЦБС та завідувачі бібліотек м. Харкова та Харківської області за темою «Організація роботи та управління змінами в публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень».
12 лютого 2018 року на базі Харківської ОУНБ розпочалися заняття з підвищення кваліфікації директорів ЦБС та завідувачів бібліотек м.Харкова та Харківської області за темою «Організація роботи та управління змінами в публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень».
12 лютого 2018 року співробітники міського абонемента ХОУНБ провели інформаційну відеогодину в вечірній школі №3, яка була присвячена 245-річчю з дня народження В.Н. Каразіна, видатного громадського діяча, вченого, просвітника.
8.02.2018 співробітники міського абонемента ХОУНБ провели для студентів Харківського коледжу Державного університету телекомунікацій інформаційно-пізнавальну годину «Слід добрий і вічний на землі Слобожанській».
8 лютого 2018 року на базі ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» пройшов обласний семінар-практикум для бібліотечних працівників публічних бібліотек Харківської області на тему: «Електронна система моніторингу базової мережі публічних бібліотек».
Майстерня медійної грамотності Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відкрилась для бібліотекарів Харкова.
8 лютого 2018 року у ЦМБ ім.В. Г. Бєлінського відбувся тренінг з медіаграмотності.
Цього року виповнюється 90 років Девідові Джеральду Хессайону – автору найбільш продаваних, відомих у всьому світі науково-популярних книг із садівництва. З 1958 року по 2009 рік вийшло 20 книг Хессайона на 22 мовах.
Бажаєте на власний досвід переконатись у тому, що книги доктора Хессайона варті звання бестселерів? У вас є така можливість – завітайте до відділу технічної та сільськогосподарської літератури Харківської ОУНБ, де з 5 по 20 лютого діє виставка «Ваш знайомий експерт».
Виноград набирає популярність серед садівників. Проте, часто бракує знань про цю культуру. Що найчастіше запитують садівники? Звісно, перш за все їх цікавить вибір сорту, строки придбання та посадки саджанців. Але й про обрізку та формування лози дізнатись кортить. Саме ці питання обговорювали на зустрічі виноградарів 3 лютого 2018 року в читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.
1 лютого 2018 року в Харківській ОУНБ відбулася виробнича нарада по підведенню підсумків роботи за 2017 рік та визначенню основних завдань на 2018 рік.
У часи, коли вся продукція виготовляється майже без участі людини, особливо цінується хендмейд. Чому? Тому що речі, зроблені власними руками, унікальні та неповторні, в них вкладаєш душу, на відміну від однакових, безликих виробів, що продаються у магазинах. До того ж, хендмейд – це класна можливість провести час із користю та проявити свої творчі здібності.
Смачна прохолода морозива завжди рятує нас у літню спеку. А чи знаєте ви, що раніше морозиво вважалось делікатесом та було доступне лише дуже заможним людям? Сьогодні ж ласувати ним можуть усі, до того ж, кожен знайде собі сорт до смаку. Хочете – ванільне, хочете – фруктове, а хочете – навіть із тунцем!
24 січня весь світ святкує День ескімо – морозива у шоколадній глазурі та на паличці.
Володимир Миколайович Плясунов – виноградар із великим досвідом, чиї досягнення були нагороджені золотими медалями, дипломами та відзнаками, автор 14 книг, розповів 20 січня 2018 року учасникам про розмноження винограду живцями та відповів на питання, що виникали в учасників зустрічі.
Хтось вже з'їв усі салати та розповів Діду Морозу усі віршики - тільки не «Лілея»! Клуб квітникарів влаштував собі святкову відпустку, щоб зустріти свята з рідними, а 16 січня 2018 року зібратись знов у затишному залі відділу технічної і сільськогосподарської літератури. Новорічні свята об'єднують майже весь світ, а клуб «Лілея» об'єднує любителів квітів, тож Новий рік у нашому клубі об'єднує вдвічі!
16 грудня 2017 року пройшло перше засідання Клубу виноградарів, створеного при Харківській ХОУНБ. Відбулось знайомство його членів та обговорення організаційних моментів.