14/05/2020

Писарі пам’яті

Книжкова виставка до Міжнародного дня біографів

16 травня відзначається День біографів. До цього свята в РЦІ «Харківщина» на виставці «Писарі пам’яті» підібрано книги, в яких можна ознайомитеся з життєписом діячів історії, науки, культури, мистецтва.

Одним з найзнаменитіших біографів є Джеймс Босуелл. Саме 16 травня 1763 року відбулася перша зустріч англійського поета і критика Семюела Джонсона з автором його життєпису Джеймсом Босуеллом. У 1791 році світ побачив книгу «Життя Семюела Джонсона» - найбільшою біографією англійською мовою, яка популярна і читається й сьогодні.
За тисячоліття було написано безліч біографій. Одними з перших біографів можна назвати давньогрецького філософа Плутарха, давньоримських істориків Світонія, Тацита. Найвідомішими біографами стали Вольтер, Ромен Роллан, Стефан Цвейг, Андре Моруа. Добре відомі ім'я першого видавця і біографа О.С. Пушкіна - П.В. Анненкова, ім'я біографа Л.М. Толстого, І.С. Аксакова, Ф.І. Тютчева - П.І. Бірюкова.
Саме завдяки ретельній і невтомній праці біографів до наших днів дійшли навіть самі, здавалося б, незначні відомості про життя великих людей, яскраві моменти історії існування знаменитості тієї чи іншої епохи.
На жаль, імена багатьох видатних біографів забуті, але залишені ними життєписи завжди будуть цінною літературною спадщиною будь-якої країни і невичерпним матеріалом для досліджень.
Знаючи біографію письменника, поета, художника, музиканта, сьогоднішній шанувальник його творчості краще зрозуміє твори кумира. Знайомство з чужою біографією дозволить читачеві заглянути всередину себе, переосмислити власне життя.

 

Список літератури:
http://library.kharkov.ua/library/events/?events=6583

 

Проекти, програми