07/07/2020

...читати ЕТНОSTORIES...

Книжкова виставка

У ніч з 6 на 7 липня в Україні відзначають обрядове, магічне свято – Івана Купала. З ним пов'язано багато цікавих та колоритних традицій.
У читальній залі Харківської ОУНБ ви знайдете нову пізнавальну виставку, завдяки якій зможете дізнатись про традиції нашого народу.

Ви знаєте, що стрибок через багаття символізує прагнення очиститись, оздоровитись? А ще вважається, що пари, які перестрибнуть через купальський вогонь разом перевірять свої стосунки на міцність. А яка ж красива традиція – плести віночки з квітів і трав і пускати їх за течією на водоймищах!
На жаль, через карантин ми не рекомендуємо вам відвідувати масові гуляння задля збереження здоров'я, але можемо запропонувати альтернативні способи відзначити свято!
Тож, пункт 1 – шукаємо квітку папороті. Оскільки квітка ця, скоріш, міфічна, замінити пошук можна звичайною, але дуже корисною прогулянкою у парку, скверу або лісі, якщо він поруч.
Пункт 2 – стрибаємо через багаття. Тут ще простіше – через спеку асфальт так нагрівся, що кожен крок наче стрибок через багаття.
Пункт 3 – плести віночки і тут не потрібна альтернатива. Збирайте квіти і трави, заплітайте вінки та надсилайте свої фото у вінках на наш флешмоб у соцмережі Facebook
fb.com/KharkivOUNB/posts/3095205900565204
Пункт 4 – читати ЕТНОSTORIES з нашою книжковою виставкою. Вона експонуватиметься до 10 липня, тож поспішайте.

 

Проекти, програми