18/05/2020

Подорож по музеях світу

Книжково-ілюстративна виставка

Музеї – це золотий фонд світового образотворчого мистецтва, це безцінні скарби живопису та скульптури, і кращі з кращих творів людського генія, кожен з яких – непідвладний часу шедевр, це духовні храми історії та культури, правдивий портрет вікової мудрості.
З нагоди Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня, відділ РЦІ «Харківщина» пропонує здійснити книжкову подорож по історичних, художніх та краєзнавчих музеях світу.

Не всі наші читачі мають можливість відвідати великі музеї світу, але за допомогою нашої книжкової виставки «Подорож по музеях світу», вони немов переходять з одної музейної зали в іншу, від одного великого полотна до іншого, переживаючи захоплення від зустрічі з прекрасним.
В першому розділі виставки «Колекції музеїв світу» читачі ознайомляться з паризьким Лувром і мадридським Прадо, петербурзьким Ермітажем, нью-йоркським Метрополітеном, Лондонською національною галереєю, музеями Ватикану... Вони представлені 30-томною колекцією альбомів «Великі музеї світу», яка присвячена найбільшим зібранням світового образотворчого мистецтва, знаменитим музеям і картинним галереям, в яких зосереджені видатні колекції живопису і скульптури.
Другий розділ виставки-подорожі «Музейний простір України» запрошує ознайомитись з цінними експонатами колекцій українських музеїв.
У Харківській області більше ніж 100 музеїв. І третій розділ «Музейні скарби Харківщини» присвячений музеям Харкова і Харківської області, які експонують і зберігають пам’ятки, реліквії й шедеври вітчизняного та зарубіжного мистецтва.
Останній розділ «Життя і творчість відомих майстрів мистецтва» пропонує ближче ознайомитися з всесвітньовідомими художниками та їх творами.
Книжкова виставка «Подорож по музеях світу» дає змогу всім зацікавленим поринути у чарівний світ мистецтва, і у вас виникне бажання пізнавати його далі і далі.
Розраховано на музеєзнавців, істориків, широке коло читачів, усіх, хто цікавиться історією, культурою та мистецтвом.

 

Список літератури:
http://library.kharkov.ua/libdruk/LibKh-00000000301.pdf

 

Проекти, програми