26/08/2020

«З Україною у серці»

До Дня Незалежності України

В бібліотечній альтанці відбулося знайомство з творчістю американки українського походження Квітки Цісик.

Квітка Цісик для багатьох своїх співвітчизників була втіленням американської мрії. Донька емігранта зі Львова, професійного скрипаля змалечку виростала в атмосфері любові до рідної України, її музики, мистецтва.
Квітка закінчує Нью-Йоркську консерваторію, в якій опановує вокальну техніку й майстерно відшліфовує свій голос, колоратурне сопрано.
Справжня американська слава чекала Квітку Цісик на теренах рекламного бізнесу. З початку 80-х вона стає однією з найдорожчих виконавиць джинглів — рекламних мотивів для радіо й телебачення.
Однак була в неї іще одна, зовсім не американська, заповітна мрія — віддати данину поваги народові, який виплекав її родовід, землі, де вона ніколи не була, але чий голос змалечку бринів у її серці.
І вона вкладає всі свої заощадження — понад 200 тисяч американських доларів і записує 2 студійних альбоми українських пісень — «Квітка» (1980) та «Два кольори» (1989). Ці альбоми потрібні їй, як повітря, щоб виспіватися, виговоритися, відмолитися піснями за Україну.
Сама співачка пояснювала свій альтруїзм просто: «Ці збірки пісень є бажанням мого українського серця вплести радісні нитки в розшарпане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу».
29 березня 1998 року, не доживши п’ять днів до свого сорокап’ятиріччя, вона відійшла в інші світи через рак молочної залози.
Вона таки повернулася в Україну — у спогадах, записах, своїх піснях. Силами її палкого шанувальника Алекса Гутмахера було створено українсько-американський благодійний фонд «Незабутня Квітка» який надає допомогу українським онкологічним центрам, повертає онкохворим віру в себе. За кошти фонду було придбано пересувні мамографи для сільської місцевості, на яких написано її ім’я - «Квітка».
Вас зацікавила історія про цю талановиту українку? Тоді завітайте до нашої бібліотеки і прочитайте книгу
Горак, Роман Дмитрович.
Журавлі відлетіли... [Текст] : есеї про Квітку Цісик та її рід / Р. Д. Горак. - Львів : Апріорі, 2018. - 399 с. : іл. - ISBN 978-617-629-458-0 (в опр.) : 150 грн
УДК 78(73)
78.071(73)(092) Цісик

ББК 85.313(7СПО)6-8

 

Проекти, програми