14/02/2018

Різноманіття нових знань та досвіду для директорів ЦБС та завідувачів бібліотек Харківської області

Минув третій день підвищення кваліфікації директорів ЦБС та завідувачів бібліотек м. Харкова та Харківської області за темою «Організація роботи та управління змінами в публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень». Насичена програма дня вміщувала широке коло різноманітних тем.

 

 

Продовженням важливих тем «Організаційні питання роботи публічної бібліотеки» та «Публічна бібліотека в реаліях реформи місцевого самоврядування», які були розглянуті другого дня директором ХОУНБ Н.І.Шостко, стало скайп-спілкування з директором Смілянської міської централізованої бібліотечної системи Черкаської області. Ірина Огус, яка успішно виступила проти закриття бібліотек свого міста, розповіла про досвід адвокаційної діяльності, тобто лобіювання інтересів бібліотек перед владою.
Також цього дня розглядалися можливості автоматизації бібліотек області, яка полягає не тільки в придбанні комп’ютерів, а і автоматизації бібліотечних процесів, зокрема створення електронних каталогів.
Сергій Нетюк, головний розробник програмного забезпечення АІБС "UNILIB", розповів про її переваги.
Олексій Олешко, координатор проекту Code Club Ukraine (Всеукраїнська мережа безкоштовних гуртків з навчання програмуванню дітей 9-11 років) у Харкові розповів про можливості створення таких гуртків у бібліотеках.
Активізація серед бібліотек області діяльності з використання та наповнення Вікіпедії, яка є цінним ресурсом краєзнавчої інформації, – одне з важливих завдань цього року, що об’явлений Роком охорони культурної спадщини в Україні. З цією метою запланований обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та області «Вікі-Харківщина» на кращу статтю краєзнавчої тематики у Вікіпедії. Конкурс відбудеться в рамках «Місяця Харківщини 2018» у Вікіпедії. Сергій Петров, представник «Вікімедія Україна», розповів про деталі конкурсу.
Крім вищеназваних тем, цього дня співробітниками ХОУНБ розглядалися такі: «Соціокультурна діяльність бібліотек та формування правової свідомості користувачів» (Грачова Н.М.), «Охорона праці в бібліотеці» (Федотова Л.М.), «Публічні бібліотеки в ЕСМАР» (Бакаєва Г.В.) , «Бібліотеки і розвиток Вікіпедії» (Самойлова М.М.).
Директор Первомайської міської ЦБС Захватова Т.В. поділилася досвідом проектної діяльності, зокрема створення молодіжного центру «ХАБ «КОМОРА»».

 

Проекти, програми