14/02/2018

Різноманіття нових знань та досвіду для директорів ЦБС та завідувачів бібліотек Харківської області

Минув третій день підвищення кваліфікації директорів ЦБС та завідувачів бібліотек м. Харкова та Харківської області за темою «Організація роботи та управління змінами в публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень». Насичена програма дня вміщувала широке коло різноманітних тем.

 

 

Продовженням важливих тем «Організаційні питання роботи публічної бібліотеки» та «Публічна бібліотека в реаліях реформи місцевого самоврядування», які були розглянуті другого дня директором ХОУНБ Н.І.Шостко, стало скайп-спілкування з директором Смілянської міської централізованої бібліотечної системи Черкаської області. Ірина Огус, яка успішно виступила проти закриття бібліотек свого міста, розповіла про досвід адвокаційної діяльності, тобто лобіювання інтересів бібліотек перед владою.
Також цього дня розглядалися можливості автоматизації бібліотек області, яка полягає не тільки в придбанні комп’ютерів, а і автоматизації бібліотечних процесів, зокрема створення електронних каталогів.
Сергій Нетюк, головний розробник програмного забезпечення АІБС "UNILIB", розповів про її переваги.
Олексій Олешко, координатор проекту Code Club Ukraine (Всеукраїнська мережа безкоштовних гуртків з навчання програмуванню дітей 9-11 років) у Харкові розповів про можливості створення таких гуртків у бібліотеках.
Активізація серед бібліотек області діяльності з використання та наповнення Вікіпедії, яка є цінним ресурсом краєзнавчої інформації, – одне з важливих завдань цього року, що об’явлений Роком охорони культурної спадщини в Україні. З цією метою запланований обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та області «Вікі-Харківщина» на кращу статтю краєзнавчої тематики у Вікіпедії. Конкурс відбудеться в рамках «Місяця Харківщини 2018» у Вікіпедії. Сергій Петров, представник «Вікімедія Україна», розповів про деталі конкурсу.
Крім вищеназваних тем, цього дня співробітниками ХОУНБ розглядалися такі: «Соціокультурна діяльність бібліотек та формування правової свідомості користувачів» (Грачова Н.М.), «Охорона праці в бібліотеці» (Федотова Л.М.), «Публічні бібліотеки в ЕСМАР» (Бакаєва Г.В.) , «Бібліотеки і розвиток Вікіпедії» (Самойлова М.М.).
Директор Первомайської міської ЦБС Захватова Т.В. поділилася досвідом проектної діяльності, зокрема створення молодіжного центру «ХАБ «КОМОРА»».

 

Новини та події

10/12/2018
Ти маєш право!
01/12/2018
Клуб виноградарів відкрив новий сезон
30/11/2018
Проектна діяльність бібліотеки: виклики та рішення
Заняття з підвищення кваліфікації 28/11/2018
Планування роботи публічної бібліотеки ОТГ, облік та звітність
23/11/2018
Зірки блакитного екрану
Інформаційна година 21/11/2018
Голодомор – незабутній біль нашого народу
Зустріч-вшанування 20/11/2018
Чарівне полум’я півоній розвіє холод восени
Віртуальна екскурсія у клубі квітникарів «Лілея» 19/11/2018
Майстерня М та перукарі...
19/11/2018
Світ прекрасний у своєму різноманітті!
16 листопада у багатьох країнах світу
відмічають міжнародний день
толерантності. Запроваджений він був у
1995 році після ухвалення Декларації
принципів терпимості. 16/11/2018
Нова мандрівка МайстерніМ
''Майстерня М'' знов мандрує бібліотеками
Харкова та розповсюджує медіаграмотність
серед харків'ян. 14/11/2018
Голодомор. Колос правди
Зустріч-вшанування 12/11/2018
Погляд на українську пісенну культуру в XXI ст.
Музична година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2018   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16