22/04/2021 / Шевченківський р-н

Той тривожний квітень 86-го

Книжкова виставка

Квітень 1986 року вибухнув не яблуневим цвітом, а атомними частинками. Вибух на атомного реактору четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС зруйнув все довкола. Чорнобильська катастрофа сколихнула весь сві. Її наслідки відчутні дотепер. З кожним роком все далі відходять у минуле події, пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС, – найбільшою у світі техногенною та екологічною катастрофою Утім, до цієї теми ще неодноразово будуть звертатися політики, вчені, медики; письменники писатимуть книги, вірші, розповіді, спогади, інтерв'ю про ті трагічні події . А для переселенців і ліквідаторів аварії, Чорнобиль назавжди залишиться незагоєною раною.
В Шевченківській публічній бібліотеці діє книжкова виставка «Той тривожний квітень 86-го», присвячена 35-й річниці Дня пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС.

Тут представлені книги, які висвітлюють причини та масштаби аварії на Чорнобильській атомній електростанції, трагедію людей, ліквідацію наслідків. У творах письменників відображається апокаліптична картина, яка ще раз підтверджує причинно-наслідковий зв’язок між духовною, екологічною катастрофою світу і людським буттям:
- Галя Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль» - це унікальний путівник по клаптиках долі людей, які живуть у зоні відчуження й досі.
- Світлана Алексієвич «Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього» в перекладі української авторки Оксани Забужко - неймовірно жива та глибока оповідь про враження людей, які бачили цю трагедію на власні очі.
-Іван Драч «Чорнобильська мадонна» – поема про аварію на Чорнобильській АЕС.
-Володимир Яворівський «Марія з полином в кінці століття» – роман написаний на основі кореспондентської роботи автора в тридцятикілометровій зоні під час аварії.
- Сергій Плохій «Чорнобиль . Історія ядерної катастрофи» - ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го.
- «Мужність і біль Чорнобиля: Повість-хроніка» - книга є даниною пам’яті загиблих, виявом палкої вдячності всім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС.
Майбутнього немає без минулого. Це одвічний закон історії. Минулого не змінити, але про нього потрібно пам’ятати. Нехай слово «Чорнобиль» буде трагічним уроком людям про відповідальність перед прийдешніми поколіннями за все, що вони творять своїм розумом і своїми руками. Вслухаймося у слова святого писання, що дійшли до нас з глибини віків: «Мудрість розумного – знання шляху свого…».
Триста літ поволеньки пролине –
Стронцій розпадеться і помре, –
На новому полі неодмінно
Час його, мов попіл, приоре.
Час очистить Прип’ять незглибиму,
Оживуть і луки, і сади,
Та Чорнобиль вічно берегтиме
Хрест своєї чорної біди.
І.Гнатюк «Нове літочислення»
#книга_фонд_бібліотека_читач
#бутитамдечитач

 

Новини та події

14/05/2021
Володар дум – селянських В.Стефаник
Виставка-шана 14/05/2021
Неперевершений майстер соціально-психологічної прози
Книжково-ілюстративна виставка 14/05/2021
Творець і неперевершений майстер новели
Книжкова виставка 14/05/2021
Василь Стефаник – майстер психологічної новели
Викладка література 14/05/2021
Магія далеких країн
Відеоподорож 14/05/2021
Україна – це Європа
Книжкові виставки 14/05/2021
Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя
Тематична полиця

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16