18/12/2018 / м. Чугуїв

Миколай, Миколай, подарунки роздавай!

До Дня святого Миколая

19 грудня —День святого Миколая-Чудотворця. В нашій країні це свято набуває все більшої популярності. Його чекають дорослі і діти.
Напередодні, 18 грудня 2018 року, до Чугуївської ЦБ завітали учні 1-го класу ЗОШ № 1 (класний керівник Нікіфорова Олена Юріївна).

Бібліотекарі розповіли діткам легенду про Святого Миколая, показали мультфільм.
Малеча передавала зірочку і загадували бажання, які обіцяв виконати св.Миколай. Зустрічали казкових персонажів та Святого Миколая, відгадували загадки, танцювали, співали, водили хоровод.
Наприкінці свята Святий Миколай подарував діткам солодощі, побажав добра, здоров’я і злагоди.

 

Темної грудневої ночі Святий Миколай спускається з небес до українських малюків, аби крадькома залишити біля їхніх ліжечок омріяні подарунки. На золотих санях з білими кіньми, в ошатному вбранні та з мішком гостинців, обходить він усі будинки, де в цей час міцно сплять дітлахи.
Чудотворця супроводжують янголи, але й чортенята тут-як-тут: намагається переконати Святого Миколая, що вкраїнські дітки вкрай нечемні та не заслуговують небесних дарунків. Але його старання марні, Миколай сам знає про всі заслуги та витівки дітвори, і давно вже записав у своїй Золотій книзі, кому дістануться ласощі, а кому і срібляста різочка.
Миколая-Чудотворця завжди вважали покровителем бідних, знедолених та незаслужено скривджених. Вірили також, що він опікується дітьми, студентами, моряками, воїнами та лучниками.
Діти отримували обновки (нові чобітки або кожушину), горіхи та сушені фрукти.
На Харківщині влаштовували триденні Миколині святки, під час яких готували кутю та варили узвар. Чим смачнішими виходили страви, тим багатшого врожаю плодів та пшениці чекали наступного року.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16