30/11/2018 / Сахновщинський р-н

Сільська бібліотека: нові моделі обслуговування громади села

Семінар працівників Сахновщинської ЦБС

30 листопада 2018 року для працівників КЗ «Сахновщинська ЦБС» було проведено семінар «Сільська бібліотека: нові моделі обслуговування громади села».

 

 

Директор Сахновщинської ЦБС СііченкоЛ.В. у вступному слові зробила акцент на основних напрямках роботи біблітек у дуже складних умовах сьогодення. Адже зараз, як ніколи, бібліотека повинна стати життєво необхідною для жителів громади, кожного дня підтверджуючи свою значимість, повинна стати третім домом для своїх читачів, щоб їм завжди хотілося повертатись сюди знов і знов.
В рамках семінару Л.В. Сініченко провела консультацію «Сучасна бібліотека – сучасним людям», де зупинилася на основних питаннях роботи: вивчення та задоволеня потреб читачів, створеня комфортних умов в обслуговуванні місцевої спільноти, створення умов для покращення обслуговування читачів з особливими потребами. Особливу увагу було приділено питанням щодо діяльності бібліотек, а це надання населенню та органам місцевої влади інформації: правової, соціально-побутової, забезпеченя можливостей безперерної освіти та навчання, співпраці зі всіма закладами на селі, підтримці культурного життя громади, участь у всіх місцевих заходах, організації змістовного дозвілля, тощо.
Крім того, було зроблено презентацію «Як розповісти громаді про нові бібліотечні послуги і залучити нових користувачів до бібліотеки». Завідуюча ОМВ Перець Н.В. розповіла про роль сільської бібліотеки в житті сіл району, про перспективи їх розвитку, співпрацю; надала методичні поради щодо популяризації книги серед жителів громади.
Досвідом роботи поділась завідуюча Аполлонівською сільською бібліотекою Грузінова Л.І., провівши презентацію «Бібліотека на сужбі громади», де були представлені всі форми роботи; презентувала найбільш ефективні із них; ділилась враженнями від побаченого на обласному Бібліофесті «Бібліотека +» – майданчикт творчих ідей, де вона представляла бібліотеки Сахновщини.
З великим захопленням учасники семінару переглянули показовий масовий захід – презентацію збірки віршів Павла Фінтісова «Стежками рідного краю».
В кінці семінару, при підведенні підсумків, присутні зі слова вдячності звернулися до всіх, хто підготував цей захід. Семінар дійсно став практичною порадою з різних питань, зосередив на нових етапах роботи, надихнув на цікаві ідеї в роботі бібліотек

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16