31/10/2018 / Нововодолазький р-н

Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день!

Виставка-вшанування

28 жовтня наша країна відзначає День визволення України від фашистських загарбників. У цей день українці вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, мільйонів людей, які постраждали від дій фашистських окупантів, а головне – героїв-ветеранів Другої Світової війни, які дожили до наших днів та є для нас прикладом мужності, відваги, жертовності та любові до Батьківщини.
У Ватутінській бібліотеці-філії Нововодолазької ЦБС презентовано книжкову виставку-вшанування: "Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день!".

 

 

Представлені книги розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни. Окремі матеріали виставки є зверненням безпосередньо до молоді. Це – спогади-заповіти ветеранів. Представлений на експозиції альбом презентує архівні фотографії, надані із сімейних архівів.
На фотографіях ветерани - ватутінці, які брали участь у визволенні України і свого рідного села Ватутіне (Герой Радянського Союзу Жаріков Анатолій Максимович, Голубничий Олександр Антонович, Желтяков Леонід Сергійович). Село переіменоване на честь Героя Радянського Союзу генерала армії Ватутіна Миколи Федоровича радою ветеранів села в 1948 році, більшість з яких воювали під його командуванням.
Книжкова виставка – це вдячний привід, щоб віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій з фашизмом, а й усім тим, хто кував перемогу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто боровся із ворогом у партизанських загонах і підпіллі, у Русі Опору за межами Батьківщини, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах. Наше минуле і наше майбутнє пов’язані між собою незримим мостом пам’яті. Пам'ять… Вона вічна, не дає згаснути для нащадків жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16