28/07/2018 / Краснокутський р-н

Шляхами Історії

Усний журнал

28 липня 2018 року бібліотекарем Костянтинівської міської бібліотеки, Шевченко Лілією Миколаївною для учнів 9-го класу було проведено усний журнал «Шляхами Історії» (до Дня хрещення Київської Русі - України).

В ході заходу бібліотекар ознайомила читачів з процесом християнства Русі та його історичним значенням та розкрила дві сторінки усного журналу.
Перша сторінка - «Християнство за перших українських князів». Перейшовши на неї, бібліотекар розповіла про перших українських князів: новгородського князя Олега, князя Ігора, княгиню Ольгу, князя Святослава.
Вважають, що саме княгиня Ольга першою зі слов’янських володарів
прийняла християнство. Під час своєї зустрічі в 957 році з візантійським імператором Костянтином VІІ Багрянородним вона обговорювала з ним питання християнізації Русі.
З хрещення почалась нова епоха духовного розвитку та становлення
слов’янських народів.
Друга сторінка «Хрещення Русі Володимиром Великим» розповіла про нову добув історії Київської Русі, яка була започаткована лише за часів
правління сина Святослава - Володимира І Великого (980-1015).
Хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією
припало князю Володимиру.
28 липня вважають днем пам’яті князя Володимира, яка пов’язує кожного з нас із часами Київської Русі, розквіту її державності й культури.
За православним календарем у цей день ушановують пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі.
Наприкінці заходу бібліотекар підвела підсумок, наголосивши на тому, що треба проявляти інтерес до історії та культури українського народу,розвивати повагу до християнських цінностей проявляти релігійну толерантність та формувати в собі почуття національної гідності.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16