28/07/2018 / Лозівський р-н

День Хрещення Русі–України – свято минулого, майбутнього й сьогодення

До 1030-ї річниці хрещення Київської Русі

Ми маємо знати, вивчати минуле українського народу. У Святому Письмі сказано: «Пам’ятайте про дні давні, розважайте про роки усіх поколінь». Саме про нашу славну історію, духовні святині нашої нації йшла мова на заходах, присвячених 1030-й річниці хрещення Київської Русі – Україні в бібліотеках Лозівської ЦБС.

В Чернігівській сільській бібліотеці- філії відбулася година духовного спілкування «Хрещення України-Русі». Бібліотекар розповіла присутнім про виняткову роль хрещення в історії нашої держави, житті суспільства, розвитку його культури, духовності та моралі, а також про життя князя Володимира Великого - хрестителя Київської Русі. Діти переглянули відео «Сказання про Хрещення Русі», познайомилися з матеріалами тематичної викладки літератури «Як була хрещена Русь…».
В Орільській міській бібліотеці-філії№1 діє історична викладка літератури «Хрещення Київської Русі-України – перша сходинка до духовності…». В розділах викладки: «Свідомий вибір віри», «Історія віків», «Слово духовного одкровення: Біблія священна книга християнства» » до уваги користувачів представлені книги, які дають уявлення про введення та поширення християнства на українських землях, про історію, традиції та його розвиток. Розкривають історію і сучасний стан діяльності православних церков, історію свят, народних звичаїв та обрядів які стосуються цих свят. Читачі Надеждівської бібліотеки дізналися багато цікавих фактів на історичній хвилинці «Хрещення Русі-України. Історія віків»: про історичну подію, що відбулася в 988 році та стала вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі , про Великого Князя Київського Володимира – одного із найвизначніших діячів Європейського середньовіччя - князя-воїна та князя-реформатора.
Цікаво та пізнавально пройшли Інтернет-мандри «Духовні скарбниці Києва» в Краснопавлівській міській бібліотеці-філії № 2. Читачі подорожували алеями та печерами Києво-Печерської лаври, захоплювалися мозаїкою Софії Київської та золотими куполами Михайлівського монастиря, побували на кручах Дніпра, біля пам’ятника Володимиру Великому.
В Павлівській сільській бібліотеці –філії відбулася подорож в історію «Духовність – храм душі людської», інформаційна хвилина «Духовного причастя світлий шлях» розповіла про ювілейну річницю Хрещення Русі-України читачам Новоіванівської бібліотеки-філії.
В усіх бібліотечних заходах було відзначено, що це свято є символом єдності державного і духовного начала України. Воно фіксує в собі кілька важливих значень — спадкоємність тисячолітньої історії країни і нації, а також неподільність українського народу.

 

Новини та події

22/06/2021
Національна трагедія
22/06/2021
На пам'ять не покладено табу
22/06/2021
Пам'ятай нашу історію
18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16