27/06/2018 / Лозівський р-н

Оберіг нашої державності

До Дня Конституції України – у Лозівській ЦБС

28 червня 1996 року в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету. День прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.
З метою проведення інформаційно-просвітницької роботи у бібліотечних закладах Лозівського району до Дня Конституції України проведені різноманітні заходи.

 

 

В Лозівській центральній районній бібліотеці було організовано історичний екскурс «Базис суспільного і державного устрою». Провідний бібліотекар читального залу Л. Куряча познайомила молодь Інтернет-центру з основними віхами конституційного державотворення та запропонувала переглянути літературу, представлену на книжковій виставці.
Як у кожній сім’ї існують певні традиції, правила і норми поведінки, так і в кожній державі є багато правил, за якими живуть люди. Ці правила називаються законами. Матеріали про Основний Закон держави, про Конституцію – всі користувачі районної бібліотеки для дітей мають змогу переглянути на книжковій викладці «До Конституції – з повагою, до України – з любов’ю».
В Чернігівській сільській бібліотеці-філії проведено годину державності «Основа життя – мій Закон Основний». Бібліотекар Лисенко Оксана розповіла дітям про історію створення Конституції України. На слайдах показала з яких розділів складається Конституцію України, а також від чого походить слово «конституція». Учні активно відповідали на питання бліц-розминки «Моя країна – Україна!», читали вірші про Батьківщину. Також взяли участь в обговоренні правових ситуацій та конкурсі «Я –громадяни». Для всіх користувачів в бібліотеці оформлена викладка літератури «Конституція України – фундамент правової держави».
В Надеждівській сільській бібліотеці-філії пройшов книгопоказ «Конституція – паспорт держави». Завідувач бібліотеки Сухомлин І.В. презентувала читачам літературу про історію Конституції України, чинну Конституцію України, добірку матеріалів про гетьмана України Пилипа Орлика та його першу Конституцію. Ознайомила присутніх з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, розповіла деякі цікаві факти про цей надважливий документ.
«Конституція України – наш Закон» – під такою назвою в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшла віртуальна подорож, під час якої присутні читачі мандрували сторінками Конституції України, знайомлячись з її історією та змістом. Завідувач бібліотеки Полякова О. наголосила, що Конституція України – це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України

Полички права, літературні викладки на теми: «Нема ціни святині дорогій», «Конституція – паспорт держави», «Конституцію вивчаємо, поважаємо, пам’ятаємо» організовані в Герсеванівській, Миронівській, Тихопільській та ін. бібліотеках.
Більше інформації про заходи в бібліотеках Лозівщини розміщено на сайті ЦБС.

 

Новини та події

22/06/2021
Національна трагедія
22/06/2021
На пам'ять не покладено табу
22/06/2021
Пам'ятай нашу історію
18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16