13/05/2018 / Нововодолазький р-н

Мамо рідна, хай святиться ім’я твоє!

Літературно-музичне свято

У час національного та духовного відродження ми знову повертаємось до свят, які шанували наші дідусі й бабусі.
У них черпаємо скарби народної мудрості, наснагу, сподівання на кращу долю рідного народу.
У травні, коли природа-мати виряджає свою доню-землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці і радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День матері.
Зворушливе, хвилююче, цікаве літературно-музичне свято «Мамо рідна, хай святиться ім’я твоє!» до Дня Матері відбулося у Ватутінській бібліотеці-філії.

Учасники зібралися,щоб висловити свою любов і шану найдорожчій рідній неньці,подякувати їй за любов і турботу, а також привітати всіх жінок і побажати їм здоров’я,щастя і Божого благословення.
Ведучими свята були Куценко Катя, Процкова Наташа, Носік Ліза та Спєсівцева Іра, які нагадали, що наше життя починається від матері – найріднішої, найближчої нам людини. З любові до матері й батька бере свій початок й любов до рідного краю.
Найщиріші слова подяки матері – берегині роду звучали з уст учасників свята.
Емоційно і дуже зворушливо линула «Аве Марія» у виконанні Носік Лізи учениці Ватутінської музичної школи та концертмейстера Доброхотової Неллі.
Розчулили глядачів і пісні у виконанні музичного клубу «Віалон» (Сватенко О., Шевченко О., Доброхотова Н., Колісник С.), учнів Ватутінської музичної школи Спєсівцевої Ірини, Комлєвої Лєри, Бакало Дарини, Гнізділової Поліни.
Вірші, присвячені мамі, прочитали Голдобіна Катя, Захарова Даша, Горбунцова Настя. А ще вони подарували запальний танок.
Для кожної людини дуже важливо і потрібно хоча б раз на рік зупинитися в цій життєвій метушні,згадати про найдорожчу людину на землі,яка подарувала життя,піклується,оберігає,захищає,допомагає своїй дитині усе своє життя.
І в це чарівне свято ми звертаємось до Пресвятої Богородиці, яка народила світові Сина Божого. Це свята заступниця роду людського. Вона завжди приходить на допомогу у скрутний час всім тим, хто любить і поважає Матір.

 

Уперше організувала День матері американка із Філадельфії Анна Джервіс. У 1910 р. Після Першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Серед української громади День матері уперше провів Союз українок Канади у 1928 р. Наступного року це свято відзначалось уже у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика « Жіноча доля» Олена Кісилевська.
Завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, осередків Товариства української мови «Просвіта», Свято матері повернулося на землю України, згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99- це свято відзначають у другу неділю травня.

 

Новини та події

10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька 05/06/2021
День нової книги
05/06/2021
Люби цей світ, моя дитино!
Екогодина 05/06/2021
Природи скарби - для всіх збережи
Виставка-заклик

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16