09/05/2018 / м. Чугуїв

Сиреневый май

Нагородження переможців

9 травня018 року в культурному центрі «Імідж» пройшов 11-й міський літературний фестиваль «Сиреневый май». Фестиваль був присвячений нашому улюбленому місту, адже він в цьому році ювіляр - Чугуєву-380 років! На святі були запальні танці, пісні, приємні зустрічі та сюрпризи, а найголовніше, що все це було пронизано поезією.

 

 

Щорічно Фестиваль «Сиреневый май» відкриває нові літературні таланти серед жителів нашого міста. Журі досить складно було підвести підсумки і відібрати кращі твори, серед яких були понад 100 віршів, оповідань, казок, новел, гуморесок і навіть міні-п'єс.
До складу професійного журі увійшли:
Цибульник О.В. - начальник відділу культури і туризму Чугуївської міської ради
Гноєвий Р.А. - директор Чугуївської радіокомпанії та газети «Новини Чугуєва»
Воронова Є. О. - філолог, заступник директора з навчально-виховної роботи Клугино-Башкіровской школи
Боднарюк Л.В. - Член поетичного клубу «Свіча» та член творчої асоціації літераторів Слобожанщини
Проценко О.І. - директор Чугуївської централізованої бібліотечної системи
Журі міського літературного конкурсу «Проба пера» і «Срібна пір’їна » в рамках фестивалю «Сиреневый май» визначило переможців серед 62 учасників конкурсів.
З вітальним словом до учасників конкурсів виступила заступник міського голови Винник Тетяна Свирідівна
На урочистій церемонії нагородження переможців конкурсів «Проба пера» і «Срібна пір’їна» отримали від імені міського голови Мінаєвої Галини Миколаївни цінні подарунки та дипломи.
Наші конкурсанти це талановиті люди різних професій, різних захоплень. Одні пишуть для себе, своїх близьких і не наважуються показати свої роботи широкій аудиторії. Інші, перемагають в міжнародних і обласних конкурсах, а ми нічого про них не знаємо.
Але для нас не існує переможців, всі учасники конкурсів унікальні і творчо обдаровані!
Конкурсантів можна порівняти з перлами. Як перли дістають, відкриваючи мушлю, так і ми відкриваємо таланти Чугуєва на нашому літературному фестивалі «Сиреневый май»
Перлинами фестивалю «Бузковий травень-2018» стали:
Ксенія Яковенко - гран-прі фестивалю в номінації «Майстер слова», Артем Воронін -1 місце в номінації «Дорослі - Поезія», Анжеліка Черкашина -1 місце в номінації «Майстер слова», Волкова Ірина -1 місце в номінації «Дорослі - проза», Харченко Єгор - 1 місце в номінації «Діти-поезія», Дмітрошенко Валерія - 1 місце в номінації«Діти-проза».
Відкриттям фестивалю став Артем Воронін, чий виступ нікого не залишив байдужим.
Яскравим, пристрасним, інтерактивним був виступ Ксенії Яковенко.
Дзотта - це літературний псевдонім - в миру Анжеліка Черкашина здивувала всіх присутніх чудовою поезією і прекрасними перекладами сонетів Шекспіра.
Ритмом, харизмою, особливою енергетикою зарядила зал поет Олійник Інна.
Прекрасне посвячення Чугуєву в авторському виконанні прочитали члени поетичного клубу «Свіча» Вербовска Надія і Орищенко Володимир.
Чудовим був виступ почесного гостя із Харкова, поета клубу Юрія Візбора - Оксани Кошелевої.
Вона переможець фестивалю «Зимовий Есхар» в поетичній декламації проникливо і зворушливо прочитала вірші нашого прославленого земляка Бориса Чичибабіна.
Наприкінці фестивалю глядачів чекав іще один сюрприз - це виступ зірки харківського телеефіру, поета, члена Національної спілки журналістів України, автора і ведучого телепрограм - Ігоря Жукова.
Ігор прочитав з нової книги, повні віртуозних метафор і рим, вірші свого батька - журналіста і поета Леоніда Жукова, а також свою сучасну поетичну творчість.
Вдалим вийшов експеримент: прочитати на фестивалі зі сцени вірш із «зіркою». Адже танці з «зірками» вже були, пісні з «зірками» теж, а ось прочитати вірш із «зіркою» - такого ще не було. Знаменитий телеведучий Ігор Жуков і переможець літературного конкурсу 2018 року Ксенія Яковенко прочитали вірш поета Леоніда Жукова «Сади Чугуєва». Невеликий уривок з вірша:
Сады Чугуева уснули.
Глубокий сон и у цветов.
Луна начищенной кастрюлей
Блестит на полке облаков.

Літературний фестиваль «Сиреневый май» - це прекрасне свято поезії і культурного зростання, який зібрав учнів шкіл, педагогів, поетів, письменників, представників громадських організацій та всіх любителів поезії нашого міста і не тільки. Фестиваль «Сиреневый май» черговий раз довів, що літературна творчість наших земляків невичерпно, а глядачі і гості приходять на фестиваль за тією нестримною хвилею натхнення, яка накриває в оточенні такої кількості поетів, за неповторними емоціями і враженнями!
Величезне спасибі за підтримку, плідну співпрацю та за сприяння в організації фестивалю «Бузковий травень» міській виконавчий раді, начальнику міського відділу освіти, адміністрації КЦ «Імідж», музичної школи, а також всім, хто взяв участь в проведенні і організації фестивалю.

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16