10/04/2018 / Великобурлуцький р-н

Теплий вогник на довгу дорогу

Квест-гра

10 квітня виповнилося 85-років від дня народження відомого українського дитячого письменника Віктора Близнеця. Прожив він небагато, всього 48 років, помер в 1981році, але його вклад в українську дитячу літературу величезний. Кожна його повість – тонке прочитання дитячої душі, коли з сумом, коли з гумором. Всі його твори дуже поетичні. Повісті, оповідання й казки пропущені крізь його добру, чисту, талановиту душу, дійшли до читачів, стали їм близькими друзями.
На квест-гру «Теплий вогник на довгу дорогу», присвячену Віктору Близнецю до бібліотеки завітали учні 5-А класу Великобурлуцької ЗОШ І-ІІІ ст.

 

 

Бібліотекар Валентина Сула розповіла дітям про талановитого автора, твори якого - це чудова подорож у світ дитячих фантазій і мрій, захопливих та неймовірних пригод, до яких хочеться повернутись не один раз. Також діти пригадали знайомих героїв його книжок, із задоволенням ділилися враженнями від прочитаного та взяли участь у квест-грі за твором автора «Земля світлячків».
На закінчення заходу діти з великим бажанням взяли книги для читання вдома.

 

Віктор Семенович Близнець народився 10 квітня 1933 року в с. Володимирівні на Кіровоградщині в багатодітній селянській родині. Немовлям мало не помер, бо в Україні були часи голодомору. Середню школу закінчив із золотою медаллю. Потім навчався на факультеті журналістики Київського державного університету імені Т. Шевченка. Дозвілля проводив або в бібліотеці, або на природі. Після університету працював редактором у редакціях газет, журналів, видавництвах.
Публікуватись він почав з 1959 р., а перша книжка оповідань "Ойойкове гніздо" вийшла в 1963 р. Близнець найбільше відомий в Україні завдяки творам, написаним спеціально для дітей. Найпопулярнішими його творами є повісті "Паруси над степом", "Землянка", "Древляни", "Звук павутинки", "Мовчун", "Женя і Синько", "Як народжувалася стежка", "Золота гора до неба", "Золота павутинка", повість-казка "Земля Світлячків". Спеціально для дітей він переклав з давньоруської сучасною українською мовою літопис "Повість минулих літ".
Письменник страждав через складну ситуацію в країні, і це роз'ятрювало його надзвичайно вразливу душу, розхитувало нервову систему. Доведений до відчаю, Віктор Близнець власноруч обірвав своє життя в 1981 році.
У 1988 році Віктору Близнецю посмертно було присвоєно звання лауреата літературної премії імені Лесі Українки. 2003 року Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого започаткував Літературну премію «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця за найкращі твори для дітей.

 

Новини та події

10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька 05/06/2021
День нової книги
05/06/2021
Люби цей світ, моя дитино!
Екогодина 05/06/2021
Природи скарби - для всіх збережи
Виставка-заклик

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16