25/04/2018 / Нововодолазький р-н

На Чорнобиль журавлі летіли…

Урок пам’яті

26 квітня… В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам часу в народі вже дано назву – два кольори часу.
З метою виховання у підростаючого покоління почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок України, виховання почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до держави працівниками Нововодолазької центральної районної бібліотеки 25 квітня 2018 року було проведено урок пам’яті для учнів 9-х класів Нововодолазької гімназії.

Присутні слухали розповідь ведучих О.Цимбал та С.Чандера про події, коли над IV реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я. Згадали всіх тих, хто першими вийшли на лінію вогню, ступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті. Бібліотекар В.Хлипенко продемонструвала для учнів вражаючі кадри про події тих днів, про наслідки аварії.
На захід був запрошений ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, член спілки письменників України, поет, Почесний громадянин села Стара Водолага, полковник у відставці В. М.Пінченко. Своєю відвертою сповіддю людини, яка, пройшовши крізь чорнобильське пекло й ціною власного життя врятувавши інших, Віктор Михайлович полонив учасників заходу майстерно декламуючи свої вірші про події тих днів, про своїх побратимів.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто брав участь у приборканні чорнобильського звіра і обпалений його вогнем відійшов у небуття.
Чорнобиль – це вже історія України, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є, до того ж формувати загально розвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16