18/04/2018 / Нововодолазький р-н

Соціокультурна діяльність бібліотек та формування правової свідомості користувачів

Cемінар для бібліотечних працівників

18 квітня 2018 року пройшов семінар «Соціокультурна діяльність бібліотек та формування правової свідомості користувачів» для бібліотечних працівників Нововодолазької ЦБС.

Президент оголосив 2018 рік в Україні роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» Одним із основних завдань бібліотек є популяризація юридичної літератури серед різних читацьких груп та надання допомоги користувачам в процесі реалізації конституційного права в доступі до джерел офіційної правової інформації та створення орієнтиру у світі права і закону.
Директор ЦБС Цимбал О.І. наголосила, що основними напрямками і формами роботи по реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право» є: робота по популяризації літератури правознавчого характеру серед користувачів, де слід використовувати виховний потенціал змісту самої Конституції України. Це і символіка, і положення про українську мову як про державну, економічні засади нашої держави, екологічні проблеми. Також особливу увагу слід звернути на правову освіту молоді, підлітків. Бо в цей час знівельовано почуття патріотизму, простежується надмірне захоплення низьковартісними зразками зарубіжної культури, зростання злочинності, наркоманії.
На семінарі було розглянуто і ряд інших нагальних питань. Зокрема, Ольга Іванівна довела до відома завідуючих бібліотек-філій та бібліотекарів зміст Постанови КМУ № 177 від 22.03.2017 р. «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації». Подивившись презентацію, бібліотекарі дізнались про спільноту УДК на Facebook, про сайт «УДК онлайн українською мовою», з переліком державних стандартів по УДК, про організацію роботи бібліотек з переходу на УДК. Доповнила виступ директора бібліотекар ЦРБ Манік К.В., яка розповіла про скорочені таблиці УДК у мережі Інтернет та про таблиці зіставлення індексів.
Нововодолазька ЦБС бере активну участь у різноманітних конкурсах, які проводять Харківська обласна універсальна бібліотека та Харківська обласна бібліотека для юнацтва. Бібліотекар ЦРБ Хлипенко В.Д. розповіла про новий конкурс ХОБЮ «Обрії Слобожанського краю», запросила до участі у ньому, ознайомила з положенням. Також Валентина Дмитрівна підвела підсумки участі у конкурсі ХОБЮ «Книга, що народжує мрію», адже кожного року учасники з нашого району займають призові місця.
Не могли на семінарі не торкнутись і питання збереження та перевірки книжкового фонду. Редактор ЦРБ Сучкова Л.І. висвітлила проблемні сторони, вказала на недоліки, перерахувала бібліотеки, які перевірять свій фонд у 2018 р.
Завершився семінар виступом бібліотекаря ЦРБ Чандера С.Ю., який поділився досвідом після перебування на курсах підвищення кваліфікації бібліотекарів відділів обслуговування в м. Харкові. Зокрема, він ознайомив присутніх із такою формою роботи з користувачами бібліотеки, як квест, який має за мету заохочення молоді до читання.

 

Новини та події

22/06/2021
Національна трагедія
22/06/2021
На пам'ять не покладено табу
22/06/2021
Пам'ятай нашу історію
18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16