13/03/2018 / Кегичівський р-н

Шевченківські дні на Кегичівщині

Цикл заходів

Минає березень, а разом з ним і славетні Шевченківські дні. Але ця непересічна особистість варта того, щоб про неї пам’ятали завжди. Багато часу минуло з тих пір, як Великий Кобзар відійшов у небуття, а й досі не знайшлося у світі людини рівної надзвичайного таланту, його далекоглядності, чуттєвості і мудрості. Тож з цього приводу з 9 по 10 березня у бібліотеках Кегичівської централізованої системи було проведено велику кількість заходів присвячених Тарасу Григоровичу Шевченку та його творчості.

 

 

В Антонівській сільській бібліотеці-філії відбулася літературна година «Шевченко наш… Він для всіх століть», присвячена світочу нашого народу. Звертаючись до юних читачів, ведучі намагалися донести до їх свідомості, що наш Кобзар – це жива людина, яка переймалася болем, стражданням свого народу, тривогами своєї Батьківщини, що ця людина пізнала кохання і розчарування, дружбу і зраду, любов і ненависть. Реалізувати дану задумку допомогли елементи театралізації – за мить звичайні відвідувачі бібліотеки перевтілилися на героїв Шевченківських творів. Всі вони неначе зійшли зі сторінок відомих віршів і поем, бо ролі не виконувалися, а відтворювалися юними серцями.

Калинівською сільською бібліотекою-філією було проведено літературну годину «Сердечні пристрасті Кобзаря», під час якої бібліотекарем було висвітлено цікаві та трепетні моменти життя Шевченка пов’язані з глибинними переживаннями його тендітної душі, що беззаперечно вплинули на тематику і емоційну завантаженість його творів. Також була оформлена книжкова виставка «Наш любий Кобзар», яка зібрала основні екземпляри книжок з цією однойменною назвою.

В Красненській сільській бібліотеці-філії до 204-річниці з дня народження Т. Г. Шевченка було проведено цілий ряд різноманітних заходів: літературно-музичну композицію «Стежки, якими ходив Тарас», оформлено книжково-ілюстративну виставку «Тернистими шляхами долі», виставку малюнків «Моя країна –Україна», літературну вікторину «Наш світоч – Тарас Шевченко». Дані заходи ще більше розкрили для юних користувачів бібліотеки глибинний світ Тараса Шевченка, привили любов до його творчості та піднесли ідею всього його життя.

Мажарською бібліотекою-філією було організовано голосні читання «Шевченкове слово житиме в віках» для читачів дорослої категорії. Під час заходу кожен з присутніх мав можливість зачитати свій улюблений твір Шевченка або уривок з нього, проаналізувати, прокоментувати, доповнити, висловити свою думку з приводу нього та обговорити з іншими учасниками. Голосні читання шевченківської тематики виявилися вкрай цікавими, пізнавальними та згуртовуючими.
У Павлівській сільській бібліотеці-філії відбувся поетичний зорепад «Вдивляючись в рядки пророчі», під час якого бібліотекар лаконічно та доступно розповіла основні моменти життя та творчості Тараса Шевченка, а юні любителі творів Великого Кобзаря продекламували свої улюблені вірші.
В Парасковіївській сільській бібліотеці пройшов конкурс читців «Тарас Шевченко – наш. Він для усіх століть!». Усі бажаючі з усією любов’ю до Тараса, з усією своєю майстерністю декламували у своєму баченні улюблені поезії Тараса Григоровича, відкривали нові її грані, зацікавлювали і вражали. Захід був цікавий та пізнавальний. Діти взяли активну участь в читанні віршів Великого Кобзаря.

Слобожанською міською бібліотекою-філією з учнями 6-7 класів було проведено творчий портрет «Твоє могутнє слово у віках», під час якого прозвучали найвідоміші твори Шевченка, продемонстровано відеоролики з цікавими фактами про життєвий та творчий шлях Кобзаря, продемонстровано виставку присвячену Великому Пророку.

В Кегичівській районній дитячій бібліотеці, Андріївській та Бесарабівській сільських бібліотеках-філіях відбулися бесіди біля книжково-ілюстраційних виставок для різних категорій користувачів, під час яких із каскаду інформаційних повідомлень кожен знаходив для себе щось нове та цікаве, ділився своїми знаннями та думками, вступав в обговорення про славетного Тараса Григоровича Шевченка.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16