28/02/2018 / Кегичівський р-н

Вічне слово Кобзаря

Hайонний фестиваль читців-аматорів

28 лютого 2018 року в актовому залі Кегичівського ПТУ-60 відбувся вже VІІ традиційний районний фестиваль читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря».
Незмінним організатором районного фестивалю виступає відділ культури і туризму Кегичівської РДА, його головним куратором – провідний методист Кегичівської ЦРБ Пахомова Альона. До проведення фестивалю активно долучаються працівники Кегичівської ЦБС та клубних установ, які готують учасників і самі беруть участь у заході.

Ми знову вкотре повертаємось до творчої спадщини Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, віддаємо шану славетному Сину своєї Батьківщини, відтворюємо його вічну поезію через різні грані бачення, натхненні його творчістю, створюємо нові поетичні перлини. Шевченко – це надзвичайний феномен української культури, образ якого ніби реліквія передається із покоління в покоління.
Під мелодії української автентичної музики, під вірші Тараса Шевченка, які стали піснями, під перебіг слайдів, що відображали багатогранність, глибинність та далекоглядність його творчості проходив літературно-патріотичний захід.
Цього року на участь у фестивалі було подано 30 заявок, але у зв’язку з несприятливими погодними умовами та за станом здоров’я дехто з учасників, на превеликий жаль, не зміг прибути на захід, тому кількість фактичних заявок становила 24, а власне учасників – 30.
Декламування віршів Тараса Шевченка, інших поетів та власних авторських творів відповідної тематики, виконання пісень, інсценування шевченківських поезій – і кожен з виступів мав якусь свою родзинку, зацікавлював і привертав увагу чимось неповторним. Серед усього цього розмаїття композицій хотілось би відзначити наступні: декламування віршів Ольховською Сніжаною (користувачки Антонівської сільської бібліотеки-філії), Бойко Вікторією (користувачки Софіївської сільської бібліотеки-філії), Мележик Юлією (користувачки Рояківської сільської бібліотеки-філії), Яковченко Вірою (користувачки Бесарабівської сільської бібліотеки-філії); виконання пісень Луговою Іриною (завідуючої Власівським сільським клубом), та Рядниною Вікторією (користувачки Новопарафіївської сільської бібліотеки-філії); інсценування творів Блудовим Олександром та Рекою Аріною (користувачами Мажарської сільської бібліотеки-філії), Шаповал Тетяною, Мовчан Євгенією (користувачами Шляхівської сільської бібліотеки-філії) та Ромасько Світланою (завідуючою Шляхівською сільською бібліотекою-філією), Апончук Лідією (завідуючою Височанською сільською бібліотекою-філією), Марковською Наталією (завідуючою Височанським сільським клубом) та Осадчою Анастасією (користувачки Височанської сільської бібліотеки-філії). І, звичайно ж, 4 автори зі своїми власними композиціями – Рудня Галина (завідуюча Медведівською сільською бібліотекою-філією, Капустіна Маргарита (користувачка Павлівської сільської бібліотеки-філії), Сіренко Микола (користувач Парасковіївської сільської бібліотеки-філії), Пахомова Альона (провідний методист Кегичівської ЦРБ).
По завершенню фестивалю начальник відділу культури і туризму Олена Терех щиро подякувала кожному за його вклад у це чудове та яскраве дійство, присвячене Тарасу Григоровичу Шевченку. Цього року вперше кожному учаснику було присвоєно одну з тринадцяти номінацій і традиційно вручено дипломи за участь у VII районному фестивалі читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря».
З кожним роком районний фестиваль читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря» проходить із все вищим рівнем професіоналізму, опираючись на досвід та напрацювання попередніх років. Кожен, хто долучився до організації та проведення даного заходу, хто доторкнувся до шевченківських шедеврів, хто розкрив гострі і болючі питання, що були актуальними в минулому і лишаються такими ж до тепер, вклав у це багато зусиль, часу і творчих ідей. Тому і отриманий результат був на відповідному рівні, цілі фестивалю були досягнуті, а всі присутні отримали масу позитивних та незабутніх вражень.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16