22/02/2018 / Нововодолазький р-н

У їхніх серцях жила Україна

Година пам’яті

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
З метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні та патріотичного виховання молоді, у Нововодолазькій центральній районній бібліотеці було оформлено тематичну виставку «Небесна сотня…Герої не вмирають!» та проведено годину пам’яті «У їхніх серцях жила Україна» для учнів 9-х класів Нововодолазького ліцею.

 

 

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими присутніх у залі. Емоції переповнювали кожного. Віші, відеоролики, біографії загиблих – все це ятрило душу, ще раз нагадуючи про події на майдані. Учні з розумінням слухали ведучих, адже напередодні і самі були учасниками шкільного заходу про ці події.
Не плачте, мамо, я іще живий,
Хоча й лежу із кулею у грудях…
А наді мною, юним, молодим
Схилилися в скорботі люди…
Я не помру, ніколи не помру,
Мені в віках залишене безсмертя,
Хоча і вас тепер не обійму
Та я живу у всенароднім серці…
Мільйони українців віддали свої життя за власну націю і державу. Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Нас убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна! Зараз розпочинається відлік новітньої історії України. Небесна сотня виконала свою земну місію. Тепер наша черга.
Наприкінці заходу символічною була хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної сотні. Залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16