14/02/2018 / Кегичівський р-н

Масляна весну закликає

Українські вечорниці

14 лютого у приміщенні Кегичівської районної дитячої бібліотеки було весело та людно, працівниками дитячої та центральної бібліотеки було проведено українські вечорниці під тематичною назвою «Масляна весну закликає».

 

 

Україна – це країна зі своїми звичаями і традиціями, країна багата на обряди, пісні, перекази. Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію…І все це називається українською культурою, що з покоління до покоління передається народом.
Масляна, Колодій, Сиропусний тиждень – давньослов’янське свято, шановане українським народом з давніх-давен. Кожен день Масляного тижня мав свою символічність і обрядовість. Масляна – це проводи зими й заклик весни, очікування тепла, весняного сонця.
Вінок народних пісень про Масляну подарував присутнім народний аматорський колектив фольклорний ансамбль «Кегичівські піснярки», який виконав українські народні пісні, частівки, брав участь у театралізованому обрядовому дійстві – народження колодки, як символу продовження роду, частини Дерева життя. Веселою частиною вечорниць була театралізована сценка пригощання тещі та зятя варениками, яку талановито зіграли працівники бібліотеки та учасниця гурту «Кегичівські піснярки».
У ході заходу його ведучі розповіли присутнім про історію та підґрунтя виникнення Масляної, особливості її святкування, традиції, звичаї та обряди, що пов’язані з цим святом
А яка ж Масляна без смачних млинців та вареників, якими частували гостей! У народі вірять, чим багатший стіл на Колодія, тим врожайнішим буде наступний рік, тож ми сьогодні заклали всі передумови для цього.
Одним словом, вечорниці вдалися на славу. Від душі закликали весну. Тож нехай нові сподівання на краще та позитивні думки разом з теплим весняним сонцем увійдуть у ваші серця.

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16