25/01/2018 / Дергачівський р-н

Ковток води із Стусових глибин

Вечір пам’яті в Дергачівській ЦБ

В Дергачівській центральній бібліотеці пройшов вечір пам’яті великого українського поета, борця за свободу України, блискучого перекладача, патріота і правдолюба Василя Стуса.

 

 

Ця зустріч мала на меті розширити знання гостей вечора – учнів 11 класу гімназії №3 та користувачів бібліотеки про життя і творчість цієї легендарної постаті, якій вдалося реалізувати свій талант за обставин, де інші «гасли», посилаючись на умови. Це була людина найбільших чеснот, людина, яка остерігалась тихо говорити правду. Поет прожив коротке життя – 47 років. І тільки через десятки років після смерті постать його прояснилась і виросла – від зека, якого можна було безкарно вбити – до великого поета, перед іменем якого схиляються навіть вороги.
В читальній залі оформлено виставку «Я воскрес, щоб з вами жити», яка розкриває постать Василя Стуса на тлі історії України - в житті, творчості, спогадах та оцінках. Також можна ознайомитись з матеріалами про В.Симоненка, І.Світличного, І.Калинця, М.Руденко, О.Бердника, В. Чорновола…
А закінчився вечір поетичними рядками українського поета Анатолія Бортняка.
Читаймо вірші Стуса Василя – з-за грат казенних зблиски лазурові,
з довічного тернового гілля круті, терпкі, запеклі грона крові.
В рядках, живих і спраглих, як рілля, його душа – незгойна та нетлінна.
У них лівіше серця – Україна. Читаймо вірші Стуса Василя!

 

Ім'я Василя Стуса для більшості українців є символом боротьби за національну ідентичність, українську культуру і мову в 70-і та 80-і рр. ХХ століття. За свої 47 років він написав величезну кількість творів у віршах і прозі, перекладав українською мовою твори класиків світової літератури.
Чітка проукраїнська позиція в умовах тоталітарного режиму Країни Рад стала причиною не тільки виключення його з аспірантури, а й двох тюремних строків для поета. А ще життя В.Стуса — це наполегливі пошуки гуманізму та гуманістичних орієнтирів у світі культури. Його поезія залунала в Україні, її почули, в неї вслухаються. Схиляються перед ним і поза Україною ті, кому випало читати його твори або довідатися про його долю й боротьбу.
За коротке життя поет, член Української Гельсінкської Групи, Стус залишив 6 томів творів, більшість з яких перекладено на англійську та надруковано на Заході.

 


Довідка

 

Новини та події

10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька 05/06/2021
День нової книги
05/06/2021
Люби цей світ, моя дитино!
Екогодина 05/06/2021
Природи скарби - для всіх збережи
Виставка-заклик

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16