09/12/2016 / Дворічанський р-н

Я і мої права

Всеукраїнський Тиждень права в Дворічанській ЦБС

Всеукраїнський Тиждень права — цікаво, змістовно — пройшов бібліотеками Дворічанської районної централізованої бібліотечної системи.

 

 

В центральній районній бібліотеці та бібліотечих філіях системи відбулися бесіди «Я і мої права».
В Рідкодубівській ЗОШ проведена пізнавальна година «Є права у кожного із нас» для учнів 5-9 класу. Метою заходу було розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини. Вчитель правознавства Кисіль Ю.М. та завідувачка бібліотечної філії Борисенко Н.В. розкрили дітям поняття права людини, розповіли історію виникнення Конвенції, згадали деякі статті Конвенції про права дитини. Учні-учасники заходу обіграли декілька ситуацій, в яких було порушено права дітей.
Закінчуючи годину спілкування, ведучі наголосили на тому, що наш основний закон – Конституція, так як і Загальна Декларація прав людини гарантують нам можливість людського життя, ставлять його попереду будь-яких чинників нашого буття.
В Жовтневій бібліотечній філії обладнано книжкову виставку «Я і закон моєї держави».
В Тавільжанській, Вільшанській, Токарівській, Кам’янській бібліотечних філіях проведено інформаційну годину «Особливості права для неповнолітніх». Завідуючі бібліотечними філіями звернули увагу присутніх на моральний бік питань обов’язків. Адже наш святий обов’язок полягає у тому, щоб дбати про рідну матір і про Батьківщину, і про інших людей, і про планету в цілому. І це, якщо замислитися над такими речами, не просто гучні слова, а споконвічний закон людського співіснування, дотримання якого є обов’язковим для нашого постійного розвитку.
Фонд сільських громад Дворічанщини і центральна районна бібліотека підготували презентацію книжкової виставки «Права в нашому житті» та проведуть 14 грудня зустріч читачів з представниками Офісу Мережі Правового розвитку «Права та обов’язки людини».

 

Як відомо, права? людини — це природні можливості громадянина, що забезпечують його життя, людську гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя.
Права людини мають природну сутність і є невід'ємними від індивіда, вони позатериторіальні і позанаціональні, існують незалежно від закріплення в законодавчих актах держави, є об'єктом міжнародно-правового регулювання та захисту.
Нормативно-правові гарантії основних прав і свобод людини і громадянина представлені системою норм конституційного права, що встановлюють і закріплюють основні права і свободи, визначають принципи та шляхи їх реалізації. Нормативні гарантії знаходять своє об'єктивне відображення в системі чинного законодавства України у сфері прав і свобод людини і громадянина, а саме — в Конституції України, законах України та підзаконних нормативно-правових актах.

 


Довідка

 

Новини та події

10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька 05/06/2021
День нової книги
05/06/2021
Люби цей світ, моя дитино!
Екогодина 05/06/2021
Природи скарби - для всіх збережи
Виставка-заклик

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16