25/11/2016 / Зачепилівський р-н

Біль і трагедія українського народу

До Дня пам'яті жертв Голодомору (Зачепилівська ЦБС)

Бібліотеки Зачепилівської районної бібліотечної системи постійно беруть активну участь в акціях вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

 

 

Цього року в бібліотеках району були оформлені книжково-ілюстративні виставки «Біль і трагедія українського народу», «Війна без крові», виставка-репортаж «Вогонь скорботи палає в серці».
В центральній районній бібліотеці біля книжкової виставки було проведено бібліографічний огляд літератури «Вогонь скорботи палає в серці» та ознайомлено користувачів з новими надходженнями літератури по даній темі.
Спільно з освітніми закладами району сільські бібліотеки провели низку масових заходів до Дня пам'яті жертв голодомору, зокрема, вечір-реквієм «Україна пам’ятає, світ визнає», урок пам’яті «Сказати скільки хочу та мовчу. Я пам’яті запалюю свічу».
У Миколаївській сільській бібліотеці бібліотекар Чуб Н.Г. провела історичну годину «Свіча пам`яті». Під час заходу була використана книжкова виставка «Я пам`яті запалюю свічу». Бібліотекар донесла до присутніх інформацію про пережите минуле 1932 – 1933 рр. Своєю бесідою визвала у молоді щирі людські співчуття до трагічної долі рідного народу. Під час бесіди були зачитані рядки з віршів про голодомор та прослуханий звукозапис мелодії М. Скорика «Свіча». Хвилиною мовчання вшановано пам’ять померлих під час Голодомору українців.
24 листопада в Зачепилівській районній дитячій бібліотеці відбувся історичний екскурс «Землі моєї скорботні роки». Його учасниками стали старшокласники Зачепилівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів — користувачі бібліотеки. Завідувачка бібліотекою О.М.Мосунова розповіла дітям про трагічні події Голодомору, зокрема, використовуючи матеріали краєзнавчого музею, підготувала підбірку спогадів очевидців тих жахливих подій на Зачепилівщині. На заході звучали вірші Адлер Королів «Стіни плачу», Дмитра Головка «У той рік заніміли зозулі», Петра Головатюка «Обдирали селян», Тамари Коломієць «Весільна балада 1933», Дмитра Білоуса «Ти кажеш, не було голодомору?».
Про причини голодомору діти дізналися з перегляду документального відеоматеріалу «Білим по чорному…». Тема Голодомору 1932 – 1933 року була широко представлена книгами на розгорнутій виставці «Чорна сповідь моєї Вітчизни…».

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16