23/11/2016 / Нововодолазький р-н

Хліб усьому голова

Тематичний вечір в Охоченській сільській бібліотеці

«Хліб — всьому голова» — всім відоме українське прислів'я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу, який протягом усього розвитку приділяв хлібу велику увагу. Якщо буде хліб, буде мир, буде щасливе здорове життя народу нашої країни. З давніх-давен у житті українців було і залишається на першому місці виховання з раннього дитинства дбайливого ставлення до хліба.

 

 

З цією метою завідуючою Охоченською сільською бібліотекою-філією Дурнєвою Антоніною Миколаївною та художнім керівником Охоченського СБК Нечай Алевтиною Іванівною був проведений тематичний вечір «Хліб усьому голова» для учнів 4-го класу Охоченської ЗОШ (учитель – Клімова В.С.).
Діти дізналися багато цікавого про хліб, розповіли підготовані вірші про хліб, стали учасниками веселої вікторини, в якій із зав’язаними очима повинні були розпізнати вироби з хліба. Захід завершився приємним спілкуванням та чаюванням.
Коровай завжди був знаком достатку, з ним зустрічають дорогих гостей. Ми не уявляємо свого столу без запашного хліба та смачної випічки. Зерно є кормом для худоби та птиці. Воно колоситься на наших неозорих ланах. Довгу дорогу проходить хліб до нашого столу. Люди різних професій вкладають свою невтомну працю та старання.
Ніхто не забуде і голодомор на Україні. Тож нехай він, хліб, — совість наша — буде завжди лежати на столі; на вишитому рушнику, а нашою першою молитвою нехай буде хвала хлібу. Нехай не черствіє хліб, бо, як мовлять у народі, коли черствіє хліб, черствіє і душа, і совість. Так буде все життя: хліб на столі. Є хліб – не бути голоду. Ось чому хліб – усьому голова.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16