18/11/2016 / Шевченківський р-н

Стоп насиллю

До Дня захисту від сексуального насильства та сексуальної експлуатації(Шевченківська ЦБС)

Сексуальне насильство, експлуатація та сексуальне розбещення дітей набули тривожних розмірів на національному та міжнародному рівнях, зокрема, зважаючи на зростаюче використання як дітьми, так і злочинцями інформаційних та комунікаційних технологій, попередження та боротьба з цим явищем вимагає міжнародної співпраці.
Рада Європи ініціювала запровадження 18 листопада Дня захисту від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

 

 

Про соціальний захист дитини можна дізнатися з літератури, яка представлена на виставках районних бібліотек Шевченківської ЦБС: «Наше майбутнє – це долі наших дітей» та «Діти — наше майбутнє». Проведені профілактичні бесіди
«Навчіть дитину захищатись», «Обережно, насилля проти дітей в інтернеті», «Проти насильства в нашому суспільстві», надруковано огляд літератури в місцевій газеті «Стоп насиллю».
Діти, які стали жертвами сексуального розбещення, відчувають сором, провину та страх. Дорослим варто уникати створення табу навколо сексуальних питань і переконатися, що діти знають, до кого звернутися при відчутті неспокою, тривоги або суму. Дорослі мають з увагою та розумінням ставилися до дитячих почуттів і поведінки. Існує багато причин, з яких дитина відмовляється йти на контакт з дорослою людиною або іншою дитиною. І волю дитини слід поважати. Діти повинні відчувати, що вони завжди можуть обговорити тривожні питання зі своїми батьками.
Запобігати сексуальному насильству – обов’язок, перш за все, батьків. Дуже важливо, аби дітям не доводилося захищатися самостійно. Дорослі, не будьте байдужими, завжди звертайте увагу на емоційний стан своєї дитини та докладіть максимум зусиль для з’ясування причин поведінки дитини.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16