07/10/2016 / м. Чугуїв

Славні сини і доньки України

Розважально-виховна година в Чугуївській ЦДБ

7 жовтня 2016 року Чугуївська бібліотека для дітей зустрічала учнів 5-А класу ЗОШ №8. До Дня українського козацтва та Дня захисника України, який відмічається 14 жовтня, співробітники бібліотеки підготували розважально-виховну годину «Славні сини і доньки України».

 

 

Рік тому ми запрошували дітей цього класу на захід під назвою «Козацькими стежками», коли вони змогли «помандрувати» на Запорізьку Січ та познайомитися із звичаями, традиціями та побутом козаків. А цього разу ми вирішили більш активно провести час і дати школярам змогу взяти участь у «козацьких розвагах».
Спочатку бібліотекар Велигора О. А. нагадала, що козаки кожного куреня за загальним сигналом вставали до схід сонця та йшли на річку купатися, незважаючи на пору року. Потім був сніданок, молитва, господарські справи, а далі військові та фізичні випробування. Також з давніх-давен в Україні існувала така традиція: після трудового дня проводити свій вільний час, зібравшись разом, у єдине коло з піснями, танцями, іграми, розвагами, змаганнями. З незапам'ятних часів в Україні козаки славилися фізичною силою, спритністю, мали гостре несхибне око, розумні голови, сильний характер. Козаки постійно розвивали свої природні задатки за допомогою таких дій, як стрибки, біг, їзда на конях.
Ось і ми запросили «дітей козацького роду» на змагання з козацької естафети, щоб побачити, а чи змогли б сучасні юнаки та дівчата претендувати на високе звання «козак», чи прийняли б їх колись у Запорізьку Січ.
«Юним козачкам» треба було пройти через 9 випробувань. Це стільки, скільки було колись порогів в Дніпрі. У давні часи пороги були страшною перешкодою на шляху для того, хто плив Дніпром на Січ. Вважалося, що справжнім козаком може зватися той, хто пройшов хоч раз у житті ці пороги.
Учасники поділилися на дві команди - «Чайка» та «Джура» та вибрали капітанів – «кошових отаманів». Кожна команда мала свій девіз. Капітан «Чайки» Гліб голосно вимовив такий девіз: «Разом ми на все спроможні, козаки непереможні», а капітан другої команди Данило оголосив девіз для команди «Джура»: «Козак – слабкому захисник! Цінувати силу звик!» І під загальний девіз «Слава не поляже, а про себе розкаже» почалися козацькі змагання у силі, спритності та швидкості.
Відсвяткувати яскраво козацькі забави діти змогли в таких «порогах»- естафетах, як: «Повзунець в шароварах», «Влучний стрілець», «Як козаки через річку переправлялися», «Смачний куліш», «Ерудит – лото», «Точний постріл», «Проскочи, не впади», «Веселий рибачок», «Втеча полонених козаків». Кожен етап вимагав від учасників спритності, швидкості, вміння балансувати, влучності, швидкої реакції, кмітливості та знання історії.

 

Новини та події

22/06/2021
Національна трагедія
22/06/2021
На пам'ять не покладено табу
22/06/2021
Пам'ятай нашу історію
18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16