14/09/2016 / Нововодолазький р-н

Храми Якима Погрібняка

Презентація книги Арсена Зінченка (Нововодолазька ЦБС)

Книга є постійним супутником по життю: книга – порадник, книга –
учитель, книга – відпочинок. 14 вересня 2016 року у приміщенні Нововодолазького РБК відбулася презентація нової книга доктора історичних наук, професора Арсена Леонідовича Зінченка «Храми Якима Погрібняка».
Презентацію провів Станіслав Чандер, завідуючий відділом обслуговування Нововодолазької ЦРБ.

 

 

Працю присвячено творчості нашого земляка, визначного українського архітектора ХVІІІ ст. Якима Погрібняка, творця дивовижних дерев’яних храмів, які стали набутком національної культури й упродовж тривалого часу надавали прикметних ознак архітектурному краєвидові Слобожанщини і Запорізького краю.
На захід завітав народний, фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ і подарував усім присутнім чудовий виступ.
Час, який ми зараз переживаємо, надзвичайно складний, як в економічному, соціальному, так і релігійно-духовному сенсі. Ми живемо в державі, громадяни якої мають вільне право сповідувати будь-яку релігію, відправляти релігійні обряди й поширювати свої переконання. Нововодолажчина має багату і славну історію. Це унікальний, прекрасний край із великими традиціями, звичаями та народним мистецтвом. Мешканці краю століттями творили свою самобутню культуру і найбільше вона зосереджувалась у наших храмах. До таких творців належить наш земляк, видатний український Майстер – будівничий Яким Погрібняк.
Для участі у презентації були запрошені почесні гості: Голова Нововодолазької районної ради Світлана Олександрівна Ротач та Нововодолазький селищний голова Олександр Сергійович Єсін. Вони з великою повагою і вдячністю звернулись до автора книги та нагадали всім присутнім про те, що важливим і дієвим засобом зміцнення духовних знань нашого суспільства на сучасному етапі його розвитку є краєзнавство, головне завдання якого – всебічне дослідження та висвітлення минувшини і сьогодення кожного куточка рідної землі, створення повноцінних літописів міст, сіл та окремих колективів, які завжди були й залишаються осередками, де живуть і працюють люди, які є часткою нашої великої Батьківщини, ім'я якій Україна.
Творчість Якима Погрібняка є визначальною вершиною здобутків національної школи храмової архітектури, її мистецьке й будівничо-конструктивне значення ще далеко не сповна оцінене й засвоєне, і праця Арсена Зінченка є потрібним кроком в цьому напрямі для осягнення усієї повноти вітчизняної культурної спадщини,для формування нових поколінь українських архітекторів християнських храмових споруд.
Книга Арсена Зінченка «Храми Якима Погрібняка» із покоління в покоління передаватиме нашу духовність християнську культуру, старовинні сакральні образи, настінні розписи, які мають важливе значення для історії нашого народу.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16