26/08/2016 / Ізюмський р-н

Він трепетно живе у кожному рядку

Виставка-персоналія в Ізюмській ЦРБ

«Я ніколи не зраджував великої мети – бути корисним своїй батьківщині і, насамперед, своєму українському народові», – зазначав великий Каменяр, український Мойсей, Іван Франко, 160-ту річницю від дня народження якого ми відзначаємо 27 серпня 2016 року.

 

 

До цієї дати в Ізюмській центральній районній бібліотеці було презентовано розгорнуту виставку-персоналію «Він трепетно живе у кожному рядку», мета якої – збереження пам'яті видатного українського поета, прозаїка, драматурга, публіциста, фольклориста, перекладача, літературознавця, геніального вченого, громадського діяча та популяризація його літературної, публіцистичної та наукової діяльності.
Франко залишив по собі понад 100 томів художньої, наукової та особливо багато епістолярної спадщини. Жоден із діячів нашої культури не може зрівнятися з ним за всебічністю інтересів, енциклопедичністю знань та продуктивністю праці. У нашій культурі та інтелектуальній історії Франко став не просто «другим після Шевченка», а одним із найбільших геніїв людства, тим самим закарбувавши своє ім’я до золотої книги надбань людської цивілізації.
Виставка допоможе користувачам відкрити нові грані життєвого і творчого шляху Івана Франка. Тут можна побачити світлини із різних періодів життя Каменяра, твори письменника, такі як: «Вибрані твори», «Мозаїка», «Зів'яле листя», «Борислав сміється», «Захар Беркут», «Лис Микита», «Украдене щастя» та інші. Про життя і творчість відомого письменника можна прочитати в таких періодичних виданнях: «Дивослово», «Українська мова і література в загальноосвітній школі» тощо.
Виставка є пізнавальною для усіх верств населення.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16